Előzetes

A DAC 1904 - Besztercebánya mérkőzés előtt: Európát hagyjuk csütörtökre

A DAC 1904 - Besztercebánya mérkőzés előtt: Európát hagyjuk csütörtökre

A-CSAPAT
|
Előzetes
| szo 1.8.2026, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az új bajnoki idény első hazai találkozóján az újoncot fogadjuk, amely egy év elteltével tért vissza a legjobbak közé. A DAC-Dukla összecsapás vasárnap 17:00 órakor kezdődik.

Az európai kupatovábbjutás után először közösen a MOL Arénában

79 napot követően tér vissza a MOL Arénába a Niké Liga. Odahaza legutóbb május 16-án a Nagyszombat (3:0) ellen lépünk pályára a bajnokságban. Közben azonban a stadionunkban ismét európai kupameccsen szerepelhetett a DAC. Múlt csütörtökön az UEFA Konferencia Liga 2. előselejtezőjének a nyitómeccsén 1:0-ra legyőztük a Velež Mostart, tegnapelőtt Zenicában pedig meggyőzően, 3:0 arányban diadalmaskodtunk a visszavágón.

A továbbjutás mellett a boszniai összecsapás további pozitív pillanatokat is hozott. Klubunk neveltje, Udvaros Nathan első alkalommal lépett pályára az európai kupasorozatokban, míg akadémiánk újabb növendéke, Csóka Bálint tétmérkőzésen is bemutatkozhatott a DAC mezében. Ammar Ramadan remek formában van a szezon elején. A bajnokság rózsahegyi nyitányán szerzett találatához a Velež ellen további kettőt rakott hozzá, így három góljával eddig csapatunk legeredményesebb futballistája a tétmérkőzéseken.

Annak ellenére, hogy már csütörtökön a holland Twente Enschede ellen lépünk pályára idegenben, az öltözőben csak a legközelebbi ellenfél a téma.

Robert Klauss: Először a Besztercebánya, csak azután a Twente

„Természetesen örülünk a 3. előselejtezőbe való továbbjutásunknak és annak is, hogy a Twente vár ránk. Pillanatnyilag azonban kizárólag a Besztercebányára összpontosítunk. Ez lesz az első hazai bajnoki találkozónk, amelyet meg akarunk nyerni, szeretnénk tovább építeni az önbizalmunkat, a játékstílusunkat és a saját játékunkba vetett hitet. Ezért rendkívül fontos számunkra ez az összecsapás. Napról napra, meccsről meccsre haladunk. Csak a vasárnapi mérkőzést követően kezdjük el a Twente elleni felkészülést” – hangsúlyozta Robert Klauss szakvezető a tényt, hogy bár a Velež elleni továbbjutás önbizalmat hozott a csapatba, jelenleg minden figyelem a vasárnapi bajnoki megmérettetésre összpontosul.

A német tréner ugyanakkor megerősítette, hogy a nehéz menetrend után lesz némi rotálás a kezdőcsapatban. „A Boszniából való visszatérés után a játékosok jól regenerálódtak, szerencsére senki sem sérült meg ott. Kisebb változásokat eszközölünk a felállításunkban, szükségünk van a friss lábakra. Erős kerettel és játékosokkal rendelkezünk, akik meg akarják mutatni a tudásukat. Tisztában vagyunk azzal, hogy az európai meccs utáni bajnoki találkozó mindig nehéz, ezért felkészültnek kell lennünk.”

A vezetőedző bízik benne, hogy a csapat a továbbjutást követően nagyszámú nézőt csalogat ki a MOL Arénába. „Remélhetőleg a boszniai sikerünk után sok szurkoló jön ki támogatni minket. Meg akarjuk nekik mutatni, hogy fejlődünk és hogy ismét javultunk. Bízom benne, hogy szépen megtelt stadion vár minket.”

MFK Dukla Besztercebánya: Azonnali visszatérés a legjobbak közé

A Dukla a II. ligában eltöltött egyetlen idény után tért vissza a szlovák élvonalba. A Niké Liga legidősebb vezetőedzője, a 63 esztendős Juraj Jarábek által irányított gárda szuverén módon nyerte meg a másodosztályt és a nyár folyamán alaposan átalakult játékoskerettel vág neki a mostani szezonnak. A tapasztalatot főleg a védelemben fiatalság egészítette ki, míg a támadósorba olyan rutinos és sokat megélt, hazai futballisták tértek vissza, mint Róbert Polievka vagy Michal Ďuriš. Polievka mellett további három játékos is rendelkezik dunaszerdahelyi múlttal: a nyári igazolás Szánthó Regő, valamint Dominik Veselovský és a kapus Michal Trnovský.

Az új idény nyitófordulójában a Besztercebánya odahaza szenvedett 0:4-es vereséget a pozsonyi Slovantól, így Dunaszerdahelyen igyekezni fog kijavítani a balul sikerült szezonkezdetet.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2023.05.20. – DAC-Dukla 1:0, gólszerző: Krstović, 9155 néző
2023.08.26. – DAC-Dukla 1:2, gólszerzők: Gavrić – Rymarenko, Polievka, 5635 néző
2023.12.02. – Dukla-DAC 0:0, 453 néző
2024.08.11. – Dukla-DAC 1:0, gólszerző: Malec, 1853 néző
2024.11.10. – DAC-Dukla 0:0, 2239 néző

Történelem

Bár az MFK Dukla hivatalosan a 2017-et adja meg alapítási évének, folytatja az egykori besztercebányai katonaklub hagyományait. Az élvonalbeli összecsapásaink 1985 óta zajlanak, eddig 54 alkalommal léptünk pályára egymás ellen.

A DAC a Dukla felett aratott legnagyobb arányú győzelme négy 4:0-s hazai sikert tartalmaz. Pont a Besztercebánya ellen játszottuk a legtöbb gólt hozó első ligás mérkőzésünket is: 1995 júniusában 5:4-re győztünk.

A legutóbbi két találkozásunk nem a tervek szerint alakult, a tavaly előtti idényben a későbbi kieső 5 ponttól is megfosztott bennünket.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Besztercebánya ellen:
5 - Diňa, Krstović
4 - Fieber, Pinte, Radványi
3 - Rimanovský
2 - Majoros, Šoltés, Pavlík, Kianek, Zsákovics, Chytil, Szarka, Gavrić
1 - Michalec, Kašpar, Medgyes, Mičinec, Prokop, Jančula, Slezák, Súkenník, Mašek, Greguška, Erős, Suchánek, Dragičević, Kweuke, Kováč, Koejoe, Zs. Németh, Kordić, Mesanović, Matúš, Gergel, Nguekam, Szánthó, Ramadan, Andzouana, Kalmár
öngól - Baláž, Nosko
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:
- https://voyo.markiza.sk/ internetes televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Élvonalbeli mérleg:
DAC: 32. idény, 975 mérkőzés: 371-246-358, gólarány 1248:1312
Banská Bystrica: 38. idény, 1167 mérkőzés: 391-277-497, gólarány 1397:1651

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):
Teljes: 54 21-14-19, gólarány 69:63
Stadionunkban: 28 16-7-5, 49:23

A DAC-Besztercebánya bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Ruc - Štrbo, Kuba.