Válogatottjaink akcióban: futballistáink novemberi fellépéseinek az összegzése

|
Hír
| ke 22.11.2022, nzs.si (foto), Krisztián Nagy (text)
'

Hogyan szerepeltek játékosaink a novemberi asszociációs időszakban? Íme, az összes mérkőzés összegzése.

A világ figyelme Katarra szegeződik ezekben a napokban, ahol vasárnap elkezdődött a 2022-es világbajnokság, ám az olyan válogatottak is abszolváltak felkészülési találkozókat, amelyek nem jutottak ki a tornára. A novemberi asszociációs időszakban A-csapatunk összesen négy játékosa képviselte klubunkat.

Góllövés terén egy jól sikerült időszakon vagyunk túl, hiszen közülük hárman is betaláltak. Paradox módon pont a bajnokság góllövőlistájának éllovasa, Nikola Krstović érkezett vissza szerzett találat nélkül Dunaszerdahelyre, a többiek azonban egyaránt egy góllal vétették magukat észre a nemzeteik színeiben.

Kalmár Zsolt 2021 márciusa, teháttöbb mint 19 hónap után tért vissza a válogatottba az Andorrán elszenvedett súlyos térsérülése után. A Luxemburg elleni idegenbeli és a Görögország elleni hazai összecsapásokon egyaránt a meccs végén kapott lehetőséget. A görögök elleni budapesti mérkőzés különösen emlékezetes marad, amelyen a hosszabbításban lépett pályára és az első labdaérintéséből, egy cseles szabadrúgásból megszerezte a győztes gólt. A vasárnapot követően 29 válogatott fellépés és 3 gól áll Kalmár neve mellett.

Nikola Krstović 4. és 5. alkalommal lépett pályára a montenegrói felnőttválogatottban. A Szlovákia elleni hazai összecsapáson a hosszabbításban cserélték le, Szlovéniában pedig 90 percet abszolvált.

Lettország odahaza szerepelt a hagyományos és kétévente megrendezésre kerülő Balti Kupa két mérkőzésén. Az elődöntőben a címvédő Észtország ellen Andrejs Ciganiks 62 percet kapott, a csapattársai büntetőpárbajban jutottak tovább. Az Izland elleni döntő is 1:1-es döntetlennel ért véget, amelyen Ciganiks szerezte hazája találatát. A DAC játékosa a 67. percben egyenlített és a tizenegyeseknél értékesítette a saját kísérletét. Ez a 7. sorozatban történt, de a következőben csapattársa hibázott, így Izland lett a tornagyőztes.

A DAC tehetséges védője, Damián Kachút is betalált a szlovák 20 éven alatti válogatott színeiben, amely a jövőévi indonéziai korosztályos világbajnokságra készül. Albert Rusnák szövetségi kapitány védencei Spanyolországban abszolváltak három felkészülési találkozót. Kachút a másodikon kapott lehetőséget, amelyen Indonézia korosztályos együttese ellen 90 percet futballozott és ő szerezte a 2:1-re végződő találkozó győztes gólját.

A DAC A-csapata játékosainak válogatottbeli eredményei 2022 novemberében:

Kalmár Zsolt (Magyarország) – felkészülés
2022.11.17., csütörtök, 20.00 óra, Luxembourg: Luxemburg-Magyarország 2:2 (1:1) Kalmár 4 perc
2022.11.20., vasárnap, 20.15 óra, Budapest: Magyarország-Görögország 2:1 (1:0) Kalmár 1 perc, 1 gól

Nikola Krstović (Montenegró) – felkészülés
2022.11.17., csütörtök, 18.00 óra, Podgorica: Montenegró-Szlovákia 2:2 (0:1) Krstović 90 perc
2022.11.20., vasárnap, 15.00 óra, Ljubljana: Szlovénia-Montenegró 1:0 (1:0) Krstović 90 perc

Andrejs Ciganiks (Lettország) – Balti Kupa
2022.11.16., szerda, 18.00 óra, Riga: Lettország-Észtország 1:1 (1:1), tizenegyesekkel 5:3, Ciganiks 62 perc
2022.11.19., szombat, 15.00 óra: Lettország-Izland 1:1 (0:0), büntetőkkel 7:8, Ciganiks 90 perc, 1 gól

Damián Kachút (Szlovákia U20) – felkészülés
2022.11.17., csütörtök, 15.00 óra, San Pedro del Pinatar: Japán U20-Szlovákia U20 3:2 (1:0) Kachút kispados
2022.11.19., szombat, 12.00 óra: San Pedro del Pinatar: Szlovákia U20-Indonézia U20 2:1 (01) Kachút 90 perc, 1 gól
2022.11.21., hétfő, 12.00 óra, San Pedro del Pinatar: Szaúd-Arábia U20-Szlovákia U20 1:2 (0:2) Kachút kispados