Válogatottjaink akcióban: futballistáink novemberi fellépéseinek összegzése

|
| sze 22.11.2023, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)

Minden olyan mérkőzés áttekintése, amelyen labdarúgóink pályára léptek a novemberi asszociációs időszak során.

A szezon harmadik válogatott meccsek miatti szünete már a múlté és akárcsak egy hónapja, ezúttal is hét játékos képviselte hazáját az A-csapatunk tagjai közül.

Yhoan Andzouana Kongója számára a zambiai idegenbeli összecsapással vette kezdetét a 2026-os világbajnoki selejtezősorozat első szakasza. A 2:4-es vereség során Andzouana 90 percet abszolvált jobbhátvédként és csapata első találata előtt gólpasszt jegyzett.

Szíria már a világbajnoki kvalifikáció második fázisában lépett pályára. Az Észak-Korea, Japán és Mianmar összetételű kemény csoportban Szaúd-Arábiában játssza a hazai mérkőzéseit. Az első két megmérettetés három pontot hozott Héctor Cúper védenceinek, amelyeket a koreaiak ellen szereztek. A második meccsen nem borult a papírforma, az esélyesebbnek tartott japánok sima győzelmet arattak. Az első találkozón Ammar Ramadan a kezdőcsapat tagjaként 76 percet kapott, a másodikon az utolsó félórára került pályára.

A 21 éven alatti európai válogatottak számára folytatódnak a 2025-ös Eb-selejtező küzdelmei. Magyarország kezdésképpen Spanyolországban szenvedett vereséget, majd odahaza gólnélküli döntetlent játszott Skóciával. Csinger Márk a huelvai 90 perc után a második összecsapáson is a kezdőcsapat tagja volt, de rögtön az első percekben megsérült a hátsó combizma és le kellett cserélni. Vitális Milán tegnap este a skótok ellen kapott lehetőséget és a mérkőzés egyik legjobbja volt.

A görög válogatott a maximális pontszámot gyűjtötte be novemberben: először a Feröer-szigetek ellen hozta a papírformát, majd a portugál nemzeti csapatot is meglepte. Ioannis Niarchos mindkét találkozón szerephez jutott, összességében egy órát töltött a pályán.

Nem egészen két év múlva az U21-es Eb házigazdája lesz Szlovákia, így rendezőként nem kell selejteznie, ezért folytatta a tornára való felkészülést. A Horvátország és Csehország elleni összecsapásokon Dominik Veselovský is lehetőséget kapott, aki horvátok ellen gólpasszt jegyzett.

Zoran Záhradník a 19 éven alatti szlovák válogatottal vett részt a 2024-es Eb selejtező első fázisának a kvalifikációs tornáján, amelyet Máltán rendeztek. A hazaiakon kívül Koszovó és Ukrajna csatázott a továbbjutó helyekért. Szlovákia a csoport harmadik helyén végzett, így elbúcsúzhatott a továbbjutásról szőtt álmaitól. Záhradník mindhárom meccsen pályára lépett, a hazai csapat elleni megmérettetést 1+1-es mérleggel zárta.

A DAC A-csapata játékosainak válogatottbeli eredményei 2023 novemberében:

Yhoan Andzouana (Kongó) – vb-selejtező, 1. fázis
2023.11.17., péntek, 17:00 óra, Ndola: Zambia–Kongó 4:2 (2:2) Andzouana 90 perc

Ammar Ramadan (Szíria) – vb-selejtező, 2. fázis
2023.11.16., csütörtök, 18:00 óra, Dzsidda, Szaúd-Arábia: Szíria–Észak-Korea 1:0 (1:0) Ramadan 76 perc
2023.11.21., kedd, 15:45 óra, Dzsidda, Szaúd-Arábia: Szíria–Japán 0:5 (0:3) Ramadan 29 perc

Csinger Márk, Vitális Milán (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.11.17., péntek, 21:00 óra, Huelva: Spanyolország–Magyarország 2:0 (1:0) Csinger 90 perc, Vitális kispados
2023.11.21., kedd, 20:00 óra, Hidegkuti Nándor Stadion, Budapest: Magyarország–Skócia 0:0, Vitális 90 perc, Csinger 4 perc

Ioannis Niarchos (Görögország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.11.16., csütörtök, 15:00 óra, Tripolisz: Görögország–Feröer-szigetek 3:0 (1:0) Niarchos 5 perc
2023.11.20., hétfő, 15:00 óra, Tripolisz: Görögország–Portugália 2_1 (1:1) Niarchos 55 perc

Dominik Veselovský (Szlovákia U21) – felkészülés
2023.11.16., csütörtök, 17:00 óra, Nyitra: Szlovákia-Horvátország 2:2 (2:1) Veselovský 71 perc
2023.11.20., hétfő, 18:00 óra, Hradec Králové: Csehország-Szlovákia 2:1 (1:1) Veselovský 30 perc

Zoran Záhradník (Szlovákia U19) – a 2024-es Eb selejtezője, 1. fázis
2023.11.15., szerda, 14:30 óra, Ta´ Qali, Málta: Koszovó-Szlovákia 1:1 (0:1) Záhradník 20 eprc
2023.11.18., szombat, 14:30 óra, Ta´ Qali, Málta: Málta-Szlovákia 0:3 (0:1) Záhradník 90 perc, 1 gól
2023.11.21., kedd, 11:00 óra, Ta´ Qali, Málta: Ukrajna-Szlovákia 4:0 (3:0) Záhradník 45 perc