Schäfer András: Kifutottuk a lelkünket

|
Interjú
| pé 3.9.2021, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)

Tizedik válogatott mérkőzésén a csapat legjobbja volt. Schäfer András nyilatkozata a tegnapi magyar-angol (0:4) vb-selejtező-mérkőzés után.

„Személy szerint nagyon csalódott vagyok, hiszen úgy gondolom, jól kezdtük a mérkőzést. Tartottuk magunkat a taktikánkhoz, és az első félidőben szinte mindent meg is tudtunk valósítani, amit a mester kért tőlünk, az ellenfél helyzetet sem tudott kialakítani. A második játékrész elején Gulácsi szépen védte az angolok első ziccerét, ezután azonban kicsit megingott a csapat, ami ilyen együttesek ellen nem fér bele. Ki is használták a rövidzárlatunkat, és tíz perc alatt három helyzetből lőttek három gólt. Tanulnunk kell a hibáinkból, de szerintem így is nagyon jó hozzáállással vágtunk neki az összecsapásnak. Nagyon csalódott vagyok, amiért tíz percig engedtük futballozni az ellenfelet a második félidő közepén. Igyekszünk kijavítani a hibákat, de az albánok ellen legalább ugyanennyire nehéz meccs vár ránk” – nyilatkozta az M4 Sportnak a 10. válogatott mérkőzése után Schäfer András, aki végig a pályán volt az angolok elleni, 4:0-ra elveszített vb-selejtező után.

A whoscored.com értékelése alapján középpályásunk 6.71-es jeggyel tegnap a magyar csapat legjobb játékosa volt. „A szövetségi kapitány mindig azt kéri tőlünk, hogy ha gólt is kapunk, mindig tartsuk magunkat a taktikához. Úgy gondolom, ebben a tekintetben most lehet egy kis hiányérzetünk, nem kellett volna ennyire szétesnünk. Benne van a pakliban, hogy mi szerzünk vezetést, de ha nem így lesz, legközelebb nem szabad ennyire szétesnünk fejben. A hozzáállásunkkal alapvetően nem volt baj, minden párharcba belementünk, kifutottuk a lelkünket, de sajnos ez most nem párosult eredménnyel. A szurkolók előtt le a kalappal, visszahozták az Európa-bajnokság varázsát, sajnos azonban most mi nem tudtuk megcsinálni a csodát. Egy ilyen vereség után nehéz pozitívan hozzáállni a folytatáshoz, de muszáj. Két sorsdöntő mérkőzés vár ránk, amelyeken nem engedhetjük meg, hogy további pontokat veszítsünk. Fenn kell tartanunk annak a lehetőségét, hogy harcban legyünk a csoportelsőségért, de legrosszabb esetben is a második helyezésért. Elképesztő a szurkolók támogatása, le a kalappal előttünk, nagyon köszönjük, szükségünk van rájuk, mindent megteszünk, hogy legközelebb már eredménnyel is párosuljon ez a fantasztikus szurkolás.”