|
| szo 14.9.2019, Kiss Balázs
'
'

Győzelemmel ünnepeljük Kalmár Zsolt kisfiának világra jöttét! Vida Kristopher bombagóljának köszönhetően elhoztuk a három pontot Szenicéről, ami pedig külön öröm, hogy a bajnokságban először maradt érintetlen a hálónk. Jöhet a tejfakasztó!

Kéthetes válogatott szünet – azon belül pedig egy magyar-szlovák pengeváltás – után a szenicei stadion címét ütöttük be a GPS-be, ahová győzelmi szándékkal érkeztünk. Az erdőháti csapat hét forduló alatt mindössze négy pontot szerzett a bajnokságban, ennek ellenére óvatosak voltak Peter Hyballa mérkőzést megelőző szavai, amikor úgy fogalmazott, hogy a hazai gárdát harcosok alkotják, ezért vadnyugati futballra számít.

Ennek reményében ugyanazokat a „mesterlövészeket” állította pályára, mint két héttel korábban a parádésra sikeredett Slovan-meccsen. A mai párharc első tíz perce azonban sem hangulatában sem játékban nem idézte az akkor látottakat. A hazai szurkolótábor előzetesen meghirdetett mozgósítása csupán abban merült ki, hogy a kapu mögött kifeszítettek hat szlovák zászlót, a legfeljebb huszonöt fős szurkolótábor, pedig bárdolatlan magyarszidásba kezdett. Hogy ezért behívják-e majd a szlovák nagykövetet Budapesten, nem tudjuk, mi igyekeztünk a pályán történtekkel foglalkozni.

A 10. percben Fábry lecsúszott lövése volt az első próbálkozásunk. Utána csapatkapitányunk, Koštrna rúgott kétszer bődületes erővel a labdába. Az első kísérlete egy lábról, a másik Didiba hátáról pattant le. Ha távolról nem megy, megpróbálom közelebbről – gondolta Koštrna, és egy szemrevaló Zidane-os csellel lopta magát közelebb a kapuhoz. Sokat elárul a mozdulatról, hogy utána még a hazaiak is elismerően csettintettek. Kár, hogy nem mentünk vele sokra. Ennél azonban sokkal több volt Fábry helyzetében, de a kapu torkából sajnos fölé vágta a balról érkező labdát. A 23. percben viszont már pontosabban célzott, ekkor viszont Vorel volt résen, s noha először csak öklözni tudott, Beskorovainyi megismételt próbálkozásánál már nem engedte ki a kezéből a bőrgolyót. Labdabirtoklásban mi voltunk fölényben, szögletből is többet végezhettünk el a hazaiaknál, ennek ellenére 0:0-át mutatott az eredményjelző, mikor a játékosok elvonultak szünetre.

A szünetben csak a hazaiak cseréltek, Luis Ramirez helyére Baumgartner állt be, aki tavaly még a mi játékosunk volt. Nem vagyunk gondolatolvasók, de Hyballa biztos azt mondta a fiúknak a kabinban, hogy rúgjanak többet kapura, mert szemmel láthatóan aktívabbak voltak tüzéreink, mint az első negyvenöt percben. Mindenekelőtt Vida Kristopher volt elemében, a 47. percben egy tetszetős akció után bombázott, a labda azonban Vorelé lett. Két perccel később Beskorovainyi hibázott nagyot. Könnyelmű labdavesztése után Castadena rúghatott volna gólt, de Jedlička útját állta a lövésnek.

Aztán eljött a mérkőzés legfontosabb pillanata, Vida Kristopher bombagólja! Az 53. percben Davis a tőle megszokott módon tálalt a csatársornak, Baumgartner szerencsétlen mozdulata után pedig Vida csapott le a labdára, s önbizalomhiánytól nem szenvedve hatalmas gólt akasztott Vorel kapujába – 0:1. A találat szépségéből az mit sem von le, hogy a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. A gól épp abba a kapuba esett, amely mögött 245 sárga-kék drukker buzdította a srácokat. Szurkolóink akkor sem hagyták kiprovokálni magukat, amikor a vendégszektorból két-három tagbaszakadt fickó közelebb jött hozzájuk, hogy megmutassák, milyen szép hosszú a középső ujjuk.

Ahogy a lelátón, úgy a pályán is mi voltunk fölényben, bár Sulley 59. percben lőtt oldalhálója azért intő jel volt, hogy messze még a meccs vége. A folytatásban azonban mi voltunk a kezdeményezőbbek. A 66. percben Vida Máté rúghatta volna meg első bajnoki gólját, ha lejjebb szorítja a labdát. Nem jött össze. A másik oldalon Cascardo lövését kellett védenie Jedličkának, de a nézőket ekkor jobban foglalkoztatta a hazai provokátorok keménykedése. Szerencsére sem a kapu előtti helyzetből, sem a korlát melletti izmozásból nem lett semmi komoly. Akárcsak Vorel kapuja előtt, ahol Fábry betett labdáját Ramirez perdítette kapura – eredménytelenül. A meccs állása a hajrában már nem változott, a játékvezető kétpercnyi hosszabbítás után véget vetett a találkozónak.

Kis gól is gól – tömören és viccesen így írhatnánk le Vida Kristopher 53. percben szerzett bődületes találatát, amellyel két vállra fektettük erdőháti ellenfelünket. Összességében a mérkőzés felejthetőre sikeredett, de amiért jöttünk – a három pontért – azt sikerült is megszereznünk. Az éllovas Zsolna aranyosmaróti pontvesztésének köszönhetően pedig ismét faragtunk egy keveset a hátrányunkból. Jövő héten vásári hangulatban fogadjuk majd a Rózsahegyet, előtte azonban füleki portyára indulunk, kedden ugyanis a nógrádi városban várnak bennünket a Szlovák Kupa következő fordulójában.

Peter Hyballa (DAC): „Először gratulálni szeretnék Kalmár Zsoltnak a megszületett kisfiához, Garfield juniorhoz. Az ellenfél védelme flexibilis volt, három-öt védővel játszottak. Szervezettek voltak, mi pedig helyenként buta hibákat vétettünk, a visszajátszásokat másképp kellett volna megoldanunk. Ramirez néha elhagyta a saját pozícióját, és olyan helyén is feltűnt a pályának, ahol nem kellett volna. Aztán jött Vida Kristopher álomgólja, amely leginkább ahhoz volt hasonló, mint amit az Atromitosznak rúgott. A Szenice mindig nehéz ellenfél a számunkra, ezért nagyon örülünk ennek a győzelemnek, mert továbbra is versenyben vagyunk. Kružliak, Beskorovainyi és Oravec is nagyon jól játszott. Első alkalommal maradt érintetlen a hálónk, és egy ponttal többet szereztünk, mint tavaly ilyenkor. Nem volt sok szurkoló a meccsen, ezért is volt más a pszichikai felkészítés a találkozóra, mint amikor teltház előtt játszunk.”

Michal Ščasný (Szenice): „Hatalmas erővel bír a DAC, a támadásaik automatikusak, az első félidőben egyértelműen jobbak voltak nálunk. Aztán feljavult a játékunk, és a második játékrészben már kiegyenlítetté vált a küzdelem. Ha ilyen erős ellenféllel szemben kezdeni akarunk valamit, akkor jobban kell felépítenünk a támadásainkat.”

FK SZENICE - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:1 (0:0)
Fortuna Liga, 8. forduló, Štadion FK Senica, 2019.09.14., 19:00
Játékvezetők: Kráľovič - Bednár, Bobko