Tizenegyes párbajban úszott el a kupadöntő

|
| ke 21.4.2015, Wimmer Gábor

Óriási csalódás! Az elődöntő négy félidejéből csak egyben volt fölényben az ellenfél, mégsem jutottunk a kupadöntőbe. A 66. percben Kóňa dolgozta le a hátrányt, majd Polaček kapus látott piros lapot, és végül a nyolc szériát számláló büntetőpárbajban az erdőhátiak bírták jobban idegekkel.

Óvatosan kezdtek a csapatok, a zárt védelmekkel nem akartak sokat kockáztatni. A lelátón viszont egyértelműen a sárga-kék tábor dominált, közel háromszáz (a szektorban pontosan 273) szurkoló végig fantasztikus hangulatot teremtve próbálta a poprádi döntőbe segíteni csapatunkat. Öt perc után veszélyeztettek először a hazaiak: Hlohovský szögletét Pillár fejelte tovább Majtánhoz, aki pár lépésre a kapunktól nem tudta kapura irányítani a labdát. A túloldalon Pape Sarr és Szarka lövését is blokkolta a szenicei védelem. A 23. percben Štepanovský kapáslövése kerülte el Šulla kapuját, és Ljubicic távoli lövésénél sem kellett a hazai hálóőrnek beavatkoznia. A félidő közepén alig akadt látnivaló, főleg a középpályán mozgott a labda. A 37. percben Brašeň lódult meg a baloldalon, egészen az alapvonalig eljutva visszagurított Ljubicicnek kapáslövésre, az ő kísérletét azonban szögletre blokkolták a hazai védők. Pár perc múlva Pillár fejesénél Polaček a helyén volt. A ráadás pillanataiban Hlohovský kapott labdát a tizenhatosunkon belül, majd csavarása elsuhant a kapunk felett.

A második játékrészre a sérült Kwin nélkül érkeztünk, helyére Majerník állt. Fordulás után már jóval több volt az izgalom, a hazaiak egyértelműen a gólszerzésre törekedtek. A félidő elején Polaček fogta Kalabiška lövését, majd Majtán ívelte át a kifutó kapusunkat, de a kísérlete alig ment mellé. Az 59. percben Hlohovský beadása után Kóňa ugrott fel fejelni az ötös vonalánál, pár centivel a kapufa mellé célzott. Rövidesen Majtán futott el a bal szélen, és Dolnýhoz ívelt, akinek fejese szintén elkerülte Polaček kapuját. A 64. percben Szarka szerzett labdát, betört a tizenhatosba, ahol Pavlík szerelte, de a vitatott helyzetben nem ítélt büntetőt a játékvezető. A szenicei nyomás a 66. percben érett góllá: Hlohovský szögletét az üresen maradt Kóňa a jobb felső sarokba fejelte - 1:0. A 71. percben Brašeň bombája nem sok híján kerülte el Šulla kapuját. A 74. percben tíz emberre fogyatkoztunk, amikor Majtán ugratta ki Kalabiškát a védelmünk mögé, a kapujából utolsó emberként kifutó Polaček szabálytalanul szerelte és egyből pirosat kapott. Tíz perc múlva Ljubicicet kerestük az ötös vonalánál, aki elől az utolsó pillanatban mentettek. A hosszabbítás utolsó másodperceiben Pavlík fejese alig kerülte el kapunkat, így következhetett a tizenegyespárbaj, ami a következőképp alakult:

1. széria: Majtán belőtte - Szabó belőtte
  2. széria: Dolný belőtte - Brašeň belőtte
  3. széria: Kalabiška belőtte - Horváth belőtte
  4. széria: Opiela belőtte - Michalík kihagyta (fölé)
  5. széria: Hlohovský kihagyta (Pernecký védett) - Szarka belőtte

Öt széria után még mindig döntetlenre álltak a csapatok, így következett a hirtelen halál:

1. széria: Hušek kihagyta (Pernecký védett) - Ljubicic kihagyta (Šulla védett)
  2. széria: Pillár belőtte - Sesar belőtte
  3. széria: Kóňa belőtte - Turňa kihagyta (Šulla védett)

Alulmaradtunk a tizenegyes párbajban, így nem sikerült bejutnunk a poprádi kupadöntőbe, pedig nagyon közel voltunk hozzá! A közel háromszáz DAC-szurkolón nem múlott a továbbjutás, ám végül csalódottan távoztak. Szombaton ismét Szenice lát minket vendégül, ezúttal a Fortuna Liga keretein belül méri össze tudását a két csapat.

Tomislav Maric, DAC: „Nagyon csalódottak vagyunk, az első mérkőzésünkön úszott el a továbbjutás, amikor több gólhelyzetünk is akadt, hogy nagyobb előnnyel érkezzünk a visszavágóra. Még rosszabb, hogy pontrúgásból kaptunk gólt, a tizenegyes párbaj pedig mindig lutri. A játékosaimnak nem róhatok fel semmit, mindent megtettek a továbbjutásért. Nem maradt számunkra más, mint gratulálni a Szenicének.“

Jozef Kostelník, Szenice: Lehetett látni az első félidőben, hogy jól felkészült belőlünk az ellenfél, kevés területet hagytak nekünk, besűrítve a középpályát. A második félidőben változtattunk a játékstílusunkon, és sikerült is gólt szereznünk. A csapat megmutatta  karakterét, és köszönöm a szurkolóinknak a bíztatást.“