Válogatottjaink akcióban: az újonc Schäfer, Jedlička egy lépéssel közelebb az Eb-hez

|
Hír
| sze 9.9.2020, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)
'

A 2020/21-es szezon első asszociációs terminusában négy DAC-játékos lépett pályára, a szlovák tizenkilenc éven alatti válogatott mérkőzését (Malý, Nebyla) törölték.

A szeptemberi asszociációs terminusban hat DAC-játékos kapott meghívott a nemzeti csapatokba, közülük négyen léphettek pályára.

Schäfer András bemutatkozhatott hazája válogatottjában a törökországi Sivasban megrendezett Nemzetek Ligája-mérkőzés 60. percében csereként lépett pályára. Magyarország meglepetésszerű 1:0-s győzelméből Kalmár Zsolt is kivette a részét, aki a 80 percben állt be. Kalmár az Oroszország elleni összecsapás második félidejét is végigjátszotta, amelyen a magyar válogatott már 0:3-as hátrányban is volt, ám sikerült 2:3-ra szépíteniük, és az utolsó 20 percben az egyenlítésért küzdhettek. Kalmár csapata első találatánál gólpasszt jegyzett.

A cseh 21 éven alatti csapat fontos lépést tett a jövőévi Eb-re való kijutás érdekében. A San Marinóban aratott papírforma-győzelem során Karel Krejčí szövetségi kapitány pihenőt adott Martin Jedlička kapusnak, ám a fiatal horvátok elleni hazai mérkőzésen még megkapta a lehetőséget, és a 0:0-s döntetlenhez néhány kiváló védéssel járult hozzá. A cseh „oroszlánkölykök” továbbra is vezetik a csoportjukat és a kontinenstornára való kijutás lehetősége továbbra is a saját kezükben van.

A szlovák U19-es csapatnak is a cseh tizenkilenc éven alattiakkal kellett volna megmérkőzniük. Ám ezt követően, hogy a nyugati szomszédunk felnőtt gárdájának karanténba kellett vonulnia, játékoscserék zajlottak le az egyes kategóriák között, és a tervezett összecsapást törölték.

A DAC felnőttcsapata tagjainak találkozói a szeptemberi válogatott mérkőzéseken:

Kalmár Zsolt, Schäfer András (Magyarország) – Nemzetek Ligája
2020.9.3., csütörtök, 20.45 óra, Sivas: Törökország-Magyarország 0:1 (0:0) Schäfer 31 perc, Kalmár 10 perc
2020.9.6., vasárnap, 18.00 óra, Budapest: Magyarország-Oroszország 2:3 (0:2) Kalmár 45 perc, Schäfer cserepad

Martin Jedlička (Csehország U21) – 2021-es Eb-selejtező
2020.9.2., szerda, 20.30 óra, Serravalle: San Marino-Csehország 0:6 (0:2) Jedlička a kispadon
2020.9.7., hétfő, 18.00 óra, České Budějovice: Csehország-Horvátország 0:0 Jedlička 90 perc

Martin Bednár (Szlovákia U21) – 2021-es Eb-selejtező
2020.9.4., péntek, 19.00 óra, Schaffhausen: Svájc-Szlovákia 4:1 (2:1) Bednár 80 perc
2020.9.8., kedd, 20.15 óra, Nyitra: Szlovákia-Svájc 1:2 (0:0) Bednár nem került be a keretbe