Válogatottjaink akcióban: futballistáink márciusi fellépéseinek összegzése

|
| sze 27.3.2024, mlsz.hu, sfa.sy (foto), Krisztián Nagy (text)
'

Összegeztük azokat a találkozókat, amelyeken játékosaink szerepet kaptak a márciusi asszociációs időszakban.

A márciusi válogatott szünet már a múlté és akárcsak októberben és novemberben, ezúttal is A-csapatunk hét labdarúgója kapott meghívót a nemzeti együttesekhez.

Észtország nem jutott ki az idei évi kontinensviadalra. Az Eb selejtezőjében Lengyelországban szenvedtek 1:5-ös vereséget, Oliver Jürgens a 67. percig volt a pályán. Ezt követően klubunk játékosa szabadot kapott Häberli szövetségi kapitánytól és a hét kezdetétől már a DAC-cal készül a Rózsahegy otthonában megrendezendő pénteki idegenbeli bajnoki összecsapásra.

Ammar Ramadan és a szír válogatott a harmadik és negyedik találkozóját abszolválta a 2026-os vb selejtezőjének a második szakaszában. Mianmarban két pontot veszítettek az 1:1-es döntetlent követően, majd átmeneti otthonukban, Szaúd-Arábiában ugyanazt az ellenfelet könnyedén, 7:0-ra verték. Ramadan az első meccset végigjátszotta, a másodikon a 64. percben cserélték be.

Yhoan Andzouana végig a pályán volt a semleges helyszínen, Franciaországban lejátszott, Gabon elleni felkészülési találkozón. Az 1:1-es végeredményt hozó mérkőzés egyenlítő találata előtt ő adta be az ellenfél tizenhatosába a labdát, amely támadás végén voltak eredményesek a kongóiak.

Európában zajlanak a 2025-ös szlovákiai U21-es Eb kvalifikációs küzdelmei. A magyar válogatott a Moldova elleni felkészülési találkozón aratott 2:0-s sikerrel hangolt a keddi Kazahsztán elleni idegenbeli összecsapásra, ahol a kazahokkal szemben is hozták is a papírformát és 3:0-ra győztek. Csinger Márk a második mérkőzést játszotta végig, Vitális Milán mindkét esetben nagyjából egy órát töltött a pályán.

A szlovák U19-es korosztályos gárda két előkészületi találkozót abszolvált az ír kortársaik ellen, mindkettőt az akadémiánkon. A másodikon lehetőséget kaptak A-csapatunk bővebb keretének a tagjai, Angyal Botond és Matúš Kucman, akárcsak a DAC U19-ből Jakub Zemko, mellettük a klubunk kötelékébe tartozó Zoran Záhradník csapatkapitányként lépett pályára.

A DAC A-csapata tagjainak válogatottbeli eredményei 2024 márciusában:

Oliver Jürgens (Észtország) – a 2024-es Eb selejtezője, továbbjutásért zajló mérkőzés
2024.3.21., csütörtök, 20:45 óra, Varsó: Lengyelország-Észtország 5:1 (1:0) Jürgens 66 perc
2024.3.26., kedd, 18:00 óra, Helsinki: Finnország-Észtország 2:1 (2:0) Jürgens nem volt tagja a keretnek

Ammar Ramadan (Szíria) – világbajnoki selejtezők, második szakasz
2024.3.21., csütörtök, 12:30 óra, Yangon: Mianmar-Szíria 1:1 (1:0) Ramadan 90 perc
2024.3.26., kedd, 20:00 óra, Dammam, Szaúd-Arábia: Szíria-Mianmar 7:0 (1:0) Ramadan 27 perc

Yhoan Andzouana (Kongó) – felkészülés
2024.3.25., hétfő, 20:30 óra, Chambly, Franciaország: Gabon-Kongó 1:1 (1:0) Andzouana 90 perc

Csinger Márk, Vitális Milán (Magyarország U21) – felkészülés és a 2025-ös Eb selejtezője
2024.3.21., csütörtök, 14:00 óra, Hidegkuti Nándor Stadion, Budapest: Magyarország-Moldova 2:0 (0:0) Vitális 61 perc, Csinger kispados
2024.3.26., kedd, 15:00, Almati: Kazahsztán-Magyarország 0:3 (0:1) Csinger 90 perc, Vitális 62 perc

Angyal Botond, Matúš Kucman (Szlovákia U19) – felkészülés
2024.3.23., szombat, 15:00 óra, MOL Akadémia, Dunaszerdahely: Szlovákia-Írország 1:0 (1:0) Angyal és Kucman kispados
2024.3.26., kedd, 11:30 óra, MOL Akadémia, Dunaszerdahely: Szlovákia-Írország 1:3 (1:1) Angyal és Kucman egyaránt 57 perc