Válogatottjaink akcióban: futballistáink szeptemberi fellépéseinek összegzése

|
| sze 28.9.2022, lff.lv (foto), Krisztián Nagy (text)
'

Azon mérkőzések áttekintése, amelyeken játékosaink pályára léptek a 2022/23-as szezon első asszociációs terminusában.

Véget ért a 2022/23-as idény első válogatott szünete, amelyre a DAC A-csapatából összesen 9 labdarúgó kapott meghívást. Dominik Veselovský és Nikola Krstović is kénytelen volt kisebb sérülés miatt elhagyni a csapatát, míg Ion Nicolaescu pont a nemzetközi meccsek miatti bajnoki szünet alatt igazolt az izraeli Beitar Jeruzsálemhez. Így az összegzésbe csak a jelenlegi játékoskeret azon tagjai kerültek be, akik a mérkőzéseken is részt vettek a nemzeti csapataikkal.

A legtöbb játékpercet és a legnagyobb örömöt Andrejs Ciganiks élte át, aki a lett válogatottal feljutott a Nemzetek Ligája C-divíziójába. Klubunk játékosa mindkét szeptemberi összecsapáson a kezdőcsapatban kapott helyet.

Sebastian Nebyla is lehetőséget kapott tétmérkőzésen, akit a szlovák huszonegy éven alatti válogatott szövetségi kapitánya vetett be a 2023-as Eb selejtezőjén, méghozzá az Ukrajna elleni első találkozó legvégén. Zsolnán 3:2-es sikert arattak a fiatal szlovákok, ám a tegnapi visszavágón – amelyet semleges helyszínen, Lengyelországban rendeztek meg – 0:3-as vereséget szenvedtek. Így a keleti szomszédunk utazhat a jövőévi kontinensviadalra.

Panama és Szíria nemzeti együttesei felkészülési találkozókat abszolváltak, amelyek mindegyikén a mi játékosaink is lehetőséget kaptak. Cesar Blackman részese volt a tegnapi történelmi győzelemnek, amelyet Bahreinben aratott Panama. Futballistánk végigjátszotta az összecsapást, amelyen az országa első alkalommal győzött le idegenben ázsiai ellenfelet. Ammar Ramadan Szíria mindkét találkozóján pályára lépett a jordániai felkészülési tornán.

A DAC A-csapata játékosainak válogatott mérkőzéseken elért eredményei 2022 szeptemberében:

Miroslav Káčer (Szlovákia) – UEFA Nemzetek Ligája
2022.9.22., csütörtök, 20:45 óra, Nagyszombat: Szlovákia-Azerbajdzsán 1:2 (0:1) Káčer kispados
2022.9.25., vasárnap, 18:00 óra, Topolya: Szlovákia-Fehéroroszország 1:1 (0:1) Káčert nem nevezték

Andrejs Ciganiks (Lettország) – UEFA Nemzetek Ligája
2022.9.22., csütörtök, 18:00 óra, Riga: Lettország-Moldova 1:2 (0:2) Ciganiks 81 perc
2022.9.25., vasárnap, 15:00 óra, Andorra la Vella: Andorra-Lettország 1:1 (0:0) Ciganiks 84 perc

Enis Fazlagić (Észak-Macedónia) – UEFA Nemzetek Ligája
2022.9.23., 18:00 óra, Tbiliszi: Georgia-Észak Macedónia 2:0 (1:0) Fazlagić kispados
2022.9.26., hétfő, 20:45 óra, Szkopje: Észak-Macedónia-Bulgária 0:1 (0:0) Fazlagić kispados

Sebastian Nebyla (Szlovákia U21) – a 2023-as Eb selejtezője
2022.9.23., péntek, 18:00 óra, Zsolna: Szlovákia U21-Ukrajna U21 3:2 (1:1) Nebyla 1 perc
2022.9.27., kedd, 17:30, Bielsko-Biała, Lengyelország: Ukrajna U21-Szlovákia U21 3:0 (0:0) Nebyla kispados