A DAC 1904-Nagyszombat mérkőzés előtt: Három hét után ismét otthon

|
| szo 18.3.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A rájátszás első hazai összecsapása egyúttal a két kerületi rivális csatája is lesz, amelyen az első helyen álló DAC a harmadik Spartakot fogadja. A DAC-Nagyszombat találkozó vasárnap 17:30 órakor kezdődik.

Már alig várjuk

Múlt vasárnap a Besztercebánya elleni idegenbeli győzelemmel vágtunk neki a felsőházi rájátszás küzdelmeinek, és négypontos előnyt építettünk ki a tabella élén. A márciusi válogatott szünetre újabb három ponttal a tarsolyában szeretne vonulni a csapat, legrosszabb esetben is megőrizve a második helyen álló Slovannal szembeni előnyünket.

Az Urpín lába alatt aratott győzelmünkről Nikola Krstović klasszikus mesterhármasa döntött, aki a DAC történelmének az első olyan játékosa lett, aki idegenben háromszor talált be. Ráadásul a montenegrói támadónk az első félidőben, mindössze harminc perc leforgása alatt volt képes erre. Sorozatban az ötödik idegenbeli győzelmünket arattuk, az ellenfelek otthonában immár 9 meccsen vagyunk veretlenek. Mindkét szám új klubrekord.

Már holnap felállíthatunk egy újabbat, mivel jelenleg sorozatban 16 meccsen őrizzük a veretlenségünket (összességében, tehát az otthoni és idegenbeli találkozókat is véve), amivel beállítottuk a 2016/17-es szezonban elért klubcsúcsot.

A tavasz harmadik és a rájátszás első hazai összecsapásán igyekszünk vasárnap tovább javítani a statisztikákat, amelyen a kerületi riválisunkkal, a jelenleg a harmadik helyen álló FC Spartak Nagyszombattal találkozunk.

„Három hét után ismét odahaza lépünk pályára, már nagyon várjuk. A legutóbbi dunaszerdahelyi mérkőzésünk óta kétszer nyertünk idegenben, már alig várjuk a kerületi rangadót a szurkolóink előtt, egy minőségi ellenféllel szemben. Bízom benne, hogy a drukkereinkkel közösen erősek és sikeresek leszünk” – reménykedik Adrian Guľa vezetőedző, aki azokkal az észrevételekkel is készült a holnapi összecsapásra, amelyeket Ladislav Kubalík asszisztens jegyzett fel a Slovnaft Cup szerdai elődöntőjében, amelyen Trencsénben lépett pályára a Nagyszombat. „A csapatok kölcsönösen ismerik egymást, nem igazán van mit titkolni, de így is amellett döntöttünk, hogy jobb lesz a saját szemünkkel látni őket. Ezért utazott el Laco a trencséni kupameccsre. Remélhetőleg a friss észrevételek, de a legutóbbi fordulók során gyűjtött információk is a hasznunkra válnak, és alaposan felkészültek leszünk.”

Mateus Brunettit vasárnap már az első félórában le kellett cserélni Besztercebányán, akinek a térdével vannak gondok. „Pozitívum, hogy Bruni részt vett az edzésfolyamat egyes részeiben, bár eléggé súlyosnak nézett ki a sérülése. Van esély rá, hogy pályára léphet. Immár Veselovský is a rendelkezésemre áll, aki Besztercebányán még nem volt bevethető. A csapat Niarchoson kívül teljes, akinek a szerdai edzés óta vannak bokaproblémái – ő a fizikoterapeutákkal dolgozik. Bízom benne, hogy mindenki felkészült a lehető legjobb teljesítményt nyújtani” – tette hozzá a sárga-kékek trénere.

A harmadik helyről felfelé tekintenek

Az ifjabb Michal Gašparík védencei kilenc fordulóval a szezon zárása előtt a tabella harmadik helyén állnak. A Slovan 4, míg a DAC 8 ponttal előzi meg őket. Az öt tavaszi összecsapásból hármat megnyertek, kettőn pedig vereséget szenvedtek. Az évnek a Liptószentmiklós elleni idegenbeli sikerrel (2:1) vágtak neki, ezt követően odahaza kikaptak a Rózsahegytől (0:2), majd jött a Trencsén elleni győzelem (3:2). A Slovan pályáján 4:1 arányban maradtak alul, legutóbb pedig a teniszből ismert 6:1-es végeredménnyel ütötték ki a Zólyombrézót. A pozsonyi összecsapás előtt még sikerrel vették a Slovnaft Cup komáromi negyeddöntőjét (2:0).

A Spartak szerdán abszolválta a Slovnaft Cup elődöntőjének első felvonását a Trencsén otthonában, ahol a 74. percig hátrányban voltak, de végül 2:1-re megfordították az eredményt. A győztes találatot a lefújás előtti másodpercekben szerezte Kelvin Ofori, aki a télen érkezett a német Bundesliga II-ből. A Spartak így csak egy kis lépésre van a hőn áhított döntőtől, amelyet éppen az ő stadionjukban rendeznek.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzésre az élvonalban:
2022.2.13. – Nagyszombat-DAC 1:1, gólszerzők: Savvidis – Kružliak (11m), 2765 néző
2022.3.13. – DAC-Nagyszombat 1:1, gólszerzők: Balogh – Ristovski, 4668 néző
2022.5.21. – Nagyszombat-DAC 1:0, gólszerző: Bamidele, 8037 néző
2022.8.20. – Nagyszombat-DAC 3:1, gólszerzők: Daniel, Mikovič, Bukata – Nicolaescu, 3879 néző
2023.5.11. – DAC-Nagyszombat 1:0, gólszerző: Krstović, 6625 néző

Történelem

A piros-feketék a hagyományos ellenfelünknek számítanak, a Slovannal együtt a leggyakoribbak az élvonalban. Eddig 71 alkalommal csaptunk velük össze, ebből 35 esetben a mi otthonunkban.

A jelenlegi idény alapszakaszában a hazaiak 3:1-es győzelmet arattak Nagyszombatban, amiért november elején a MOL Arénában vágtunk vissza nekik, ahol Nikola Krstović fantasztikus fejese döntött a 88. percben a három pont sorsáról.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nagyszombat ellen:
5 - Ramirez
4 - Pavlík, Pačinda
3 - Divković
2 - Fieber, Šoltés, Liba, Radványi, Diňa, Ürge, Kráľ, Matůš, Gašparík, Taiwo, Balić, Nicolaescu
1 - Šrámek, Majoros, Bartoš, Krištof, Maixner, Simon, Vytykač, Rimanovský, Bari, Chytil, Bogora, Balla, Landerl, Boya, Kweuke, Németh K., Parvin, N‘Kendo, Adiaba, Bajevski, Halimi, Ujlaky, Gergel, Szabó, Štepanovský, Bayo, Fábry, Vida K., Kružliak, Balogh, Krstović
öngól - Ekhardt, Kopčan
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Dajto televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Péntek, 2023. március 17., 18:30 ó: Žilina-Banská Bystrica (6:4)
Vasárnap, 2023. március 19., 15:00 ó: Podbrezová-Slovan, 17:30 ó: DAC-Trnava
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2023. március 18., 15:00 ó: Michalovce-Liptovský Mikuláš, Skalica-Trenčín, Ružomberok-Zlaté Moravce

A DAC-Nagyszombat bajnoki mérkőzés holnap 17:30-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Hancko, Jekkel.