A DAC 1904 - Rózsahegy mérkőzés előtt: Jó játékkal és győzelemmel kedveskedni

|
| pé 10.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A novemberi válogatott mérkőzések miatti szünet előtt a két legutóbbi ezüstérmes csap össze. A DAC-Rózsahegy találkozó szombaton 15:00 órakor kezdődik.

Az utolsó két ezüstérmes csatája

A keleti sorozat már a múlté. A szinnai, a Nagymihály elleni hazai, a kassai és az iglói sikerünk után érvényes, hogy a legutóbbi tíz tétmérkőzésünkből nyolcat megnyertünk. A sikerszériát a novemberi válogatott szünet előtt is folytatni akarjuk, amely során a MOL Arénában a legutóbbi két idény második helyezettje mérkőzik. Tavalyelőtt a Rózsahegy, tavaly pedig a DAC lett az ezüstérmes.

A Slovnaft Cup negyeddöntőjébe való bejutást követően a csapat kedd este tért vissza a Szepességből, szerdán egy regenerációs edzés volt a programban, tegnaptól pedig már teljes erőbedobással a liptóiak elleni mérkőzésre készülünk. „Eltökéltséget és győzeleméhséget várok a játékosoktól. Szintén elvárjuk tőlük, hogy jól teljesítsenek a saját szurkolóink előtt, nekik és magunknak is örömet szeretnénk okozni a jó játékunkkal és a győzelemmel” – mondta Adrian Guľa vezetőedző a mai meccselőtti tréningen, amelyet szakadó esőben az akadémián abszolvált a csapat.

Az együttesen belüli egészségügyi helyzethez ennyit fűzött hozzá a mester: „Ramadan játéka továbbra is kérdéses, de részben már velünk csinálta végig az edzésfolyamatot, így bízom benne, hogy bevethető lesz. Risvanis a betegsége után már teljesértékű munkát végez, így holnap csak a hosszú időre harcképtelen Gavrić és Urblík játékára nem számíthatunk.”

MFK Rózsahegy: cseh vonal

A Nagymihály és a Kassa után sorozatban harmadszor is egy olyan gárdával találkozunk, amely októberben edzőt váltott. A Zólyombrézó otthonában elszenvedett 0:5-ös vereségre a 41 esztendős cseh szakember, Ondřej Smetana kinevezésével reagált a klubvezetés. Az addigi vezetőedző, Peter Tomko visszatért az asszisztens szerepkörébe, amelyben az ezt megelőző két idényben is szerepelt Peter Struhár mellett. Az edzői stáb többi tagja szintén a helyén maradt.

Ondřej Smetana, a múltban a Szenice és a Slovan támadója, egy olyan játékoskeretet vett át, amelyben két honfitársán kívül kizárólag szlovák útlevéllel rendelkező futballisták találhatók.

A 13. fordulót követően az alsó-liptói gárda a tabella 9. helyén áll, a megszerzett 13 pontjukból 11-et otthon gyűjtöttek be. Idegenben hat meccsen két döntetlent értek el (Besztercebányán 1:1 és Nagyszombatban 2:2), négyszer pedig vereséget szenvedtek. A legutóbbi három fordulóban egyaránt alulmaradtak, sőt gólt sem lőttek. Múlt hétvégén Szakolcán kaptak ki 0:1 arányban.

A Rózsahegy eddig 12 találatot szerzett, ami a bajnokság negyedik legrosszabb mutatója és immár 22 alkalommal rezdült a hálójuk. Csak a Kassa és a Nagymihály kapott több gólt. Az együttes legeredményesebb játékosai a három találattal álló, dunaszerdahelyi múlttal is rendelkező Domonkos Kristóf és Štefan Gerec.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2022.3.4. – Rózsahegy-DAC 4:1 (1:0), gólszerzők: Madleňák, Gerec, Bobček, Boďa – Moumou, 633 néző
2022.5.15. – DAC-Rózsahegy 2:3 (1:2), gólszerzők: Dimun, Krstović – Regáli, Mojžiš, Bobček, 5068 néző
2022.11.24. – DAC-Rózsahegy 1:0 (1:0), gólszerző: Nebyla, 4413 néző
2023.3.4. – Rózsahegy-DAC 0:1 (0:0), gólszerző: Krstović, 1647 néző
2023.8.12. – Rózsahegy-DAC 1:1 (1:0), gólszerzők: Domonkos – Trusa, 1678 néző

Történelem

A Rózsahegy az 1997/98-as idényben szerepelt először az élvonalban, ahonnan azóta egyszer sem esett ki. Az eddigi egyértelműen legnagyobb sikerüket a 2005/06-os idényben érték el, amikor a klub alapításának századik évfordulóján bajnoki címet és kupagyőzelmet is ünnepelhettek.

A két csapat eddig 47 alkalommal találkozott a legjobbak között, az örökmérleg továbbra is ellenfelünknek kedvez. Odahaza a legutóbbi 12 alkalomból csak háromszor tudtunk győzni.

A jelenlegi szezon első egymás elleni összecsapásán 1:1-es döntetlen született az ellenfél otthonában, amikor is Domonkos az első félidő legvégén szerzett góljára a 74. percben Trusa egy fejessel válaszolt.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Rózsahegy ellen:
4 - Kweuke, Pačinda
3 - Vida K., Ramirez
2 - Čaušić, Černák, Bayo, Kalmár, Krstović
1 - Zsákovics, Suchánek, N´lend, Koejoe, Struhár, Helísek, Harsányi, Delarge, Ujlaky, Sabler, Szarka, Horváth, Šafranko, Davis, Živković, Šatka, Ljubičić, Taiwo, Andzouana, Lamkel Zé, Moumou, Dimun, Nebyla, Trusa
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2023. november 10., 17:30 ó: Trenčín-Žilina
Szombat, 2023. november 11., 15:00 ó: Banská Bystrica-Michalovce, Zlaté Moravce-Podbrezová, DAC-Ružomberok
Vasárnap, 2023. november 12., 15:00 ó: Slovan-Skalica, 17:30 ó: Košice-Trnava

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés holnap 15:00-kor kezdődik, játékvezetők Marhefka - Ferenc, Vitko.