A DAC 1904 - Zólyombrézó mérkőzés előtt: Javítani a hangulaton

|
Előzetes
| szo 22.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A Slovnaft Cup-ból való kiesésünk után az újonc és tabellaszomszéd elleni találkozón nyílik lehetőség a javításra. A hónap meccsének választott DAC-Zólyombrézó mérkőzés vasárnap 17:30 órakor kezdődik.

A Hónap mérkőzése

A legutóbbi hazai összecsapáson 5:2-es győzelmet aratott a Zsolna ellen a DAC, amely során nemcsak a sikernek, hanem a mutatott játéknak is tapsolhatott a MOL Aréna ötezres nézőserege. A következő bajnoki fordulóban Aranyosmarótra utaztak a sárga-kékek, ahol bár két góllal is vezettek, a hazaiak két perc alatt kiegyenlítettek, így két értékes pontot vesztettünk.

Kedden a másodosztályú Homonna otthonában jött a még nagyobb sokk – a keletiekkel a Slovnaft Cup legjobb 16 csapata közé való bekerülésért csaptunk össze. Bár az első félidőben Lukas Leginus találatával vezetést szereztünk, a szünet után az ellenfelünk megfordította az állást és a vereséggel befejeződött az idei kupaszezonunk. A klubvezetés (nem csak) erre a kudarcra reagálva több büntetést is kirótt a csapaton belül.

„Fontos lesz az arra a szituációra adott reakció, amelybe saját magunk kerültünk bele. Az egyértelmű cél és vágy a minőségi teljesítmény és a győzelem a Zólyombrézó ellen” – kezdte a gondolatai ecsetelését a DAC vezetőedzője, Adrian Guľa. „A ViOn ellen Szánthót és Gavrićot is elveszítettük, azt megelőzően a Zsolna ellen Káčer sérült meg, Kalmár pedig sárga lapos eltiltás miatt hiányzik. Ők mindannyian kiváló játékosok, de bízom benne, hogy csapatszellemmel, küzdeni tudással, beleéléssel és hatalmas elhatározással a többi futballista képes lesz pótolni a hiányzókat. Csapatként kell erősnek és győztes felfogásúnak lenni, szeretnénk a megfelelő karaktert és a küzdőszellemünket megmutatni, mert a gárda remek, átlagos, de gyenge teljesítményt is mutatott már. Ez sajnos néha megesik a futballban, ezért fontos az erre adott reakció. Meg kell mutatnunk, hogy fontos, ahogy játszunk, hogy milyen módon működünk és hogy milyen teljesítményt nyújtunk – főleg a saját szurkolóink előtt.”

Holnap két 23 pontos csapat találkozik a MOL Arénában, amelyek egymás mellett állnak a tabella 3. és 4. helyén. Csak a jobb gólkülönbségünknek köszönhetően előzzük meg az újoncot, bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszottunk. A Ligás Klubok Uniója ezt a meccset választotta a Hónap mérkőzésének, ezzel kapcsolatban a B tribün mögött Szurkolói zóna várja a kilátogatókat. „A felkészülés során a két csapat augusztusi találkozójából indultunk ki, mivel mindegyik gárdának megvan a maga stílusa. Az ellenfél szervezett és minőségi együttes, amelyet Roman Skuhravý kiválóan irányít. Az egymás elleni meccsből is merítettünk, mert vannak olyan területek, amelyeket fel lehet törni. Azonban természetesen kielemeztük a Zólyombrézó azon csapatok elleni meccseit is, amelyek legyőzték őket. Van ott egy bizonyos recept, lehet olyan dolgokat találni, amelyeket az edzésfolyamatba is átemeltünk. Bízom benne, hogy ezeket magán a mérkőzésen is megmutatjuk, kihasználjuk az ellenfél rendszerének gyenge pontjait és győzünk. Nagyra értékeljük a szurkolók támogatását. Odahaza ők a tizenkettedik játékosunk, de idegenben is érezzük a támogatásukat. Jelenleg a legnagyobb kihívás, hogy lépésről lépésre felépítsük a játékosokban a győztes mentalitást függetlenül attól, melyik stadionban lépnek pályára, mert mindig a saját színeinkért futballozunk és a saját klubunkat képviseljük. Ez egy folyamat része, ami igényel egy kis időt, bár azt vártuk, hogy ez a periódus lerövidíthető. Minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy minőségi játékkal és győzelemmel okozzunk örömet a szurkolóknak” – tette hozzá a DAC 47 éves trénere.

A leghosszabb veretlenségi sorozat

A felső-Garammenti négyezer lakosú település csapata háromévnyi szünet után jutott vissza a Fortuna Ligába. Már a második vonalban mutatott szuverenitásuk előrevetítette, hogy az élvonalban sem fognak statisztaszerepet játszani. A bajnokság fekete lovának bizonyos mértékig elvárt szerepét az első fordulótól be is töltik, amikor legyőzték a Slovant.

Tíz mérkőzés után egyetlen veretlen gárdaként (5-5-0) álltak a tabellán. Csak a tizenegyedik nekifutásra szenvedtek vereséget a Slovan otthonában (1:3), bár a 88. percben még 1:1 volt az állás. A pozitív sorozatot egy negatív követett: ezután odahaza a Rózsahegy (0:2) ellen is alulmaradtak, ráadásként pedig Nagymihályban (0:1) szenvedtek vereséget. Múlt hétvégén egyértelmű sikert arattak a Nagyszombat ellen – vasárnapi ellenfelünk nem is csak az eredménnyel (3:1), inkább játékával múlta simán fölül a piros-feketéket.

A 47 éves vezetőedző, Roman Skuhravývédencei a hét közepén kupamérkőzésen léptek pályára az ország keleti felében. A másodosztály éllovasa, a Sároseperjes volt az ellenfél, amely egy ritkán látható góllal 1:0-ra diadalmaskodott. Ez pedig azt jelenti, hogy a kupaküzdelmektől immár a Zólyombrézó is elbúcsúzott.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2017.07.22. – DAC-Zólyombrézó 1:0, gólszerző: Pačinda, 4998 néző
2017.10.14. – Zólyombrézó- DAC 0:2, gólszerzők: Huk, Ljubičić, 1014 néző
2018.07.22. – Zólyombrézó-DAC 1:2, gólszerzők: Mikuš – Pačinda, Vida K., 1750 néző
2018.10.20. – DAC- Zólyombrézó 3:2, gólszerzők: Bayo 2, Kalmár – Obročník, Breznaník, 7515 néző

2022.08.07. – Zólyombrézó-DAC 0:0, 2827 néző

Történelem

A Zólyombrézó története során először 2014-ben jutott fel az élvonalba, ahol 5 idényt (2014/15-2018/19) töltött, és a másodosztályban abszolvált három szezont követően annak győzteseként jutottak vissza.

A két csapat eddig 14 alkalommal találkozott az élvonalban. Az eddigi egyetlen vereségünket rögtön az első meccsen szenvedtük el 2014 őszén idegenben (0:3), azóta 8 győzelmet arattunk (ezek közül öt is egygólos volt) és további 5 döntetlen került a jegyzőkönyvekbe. A legutóbbi augusztusban született meg, és ez volt a harmadik gólnélküli döntetlen a két gárda között.

Legutóbb odahaza négy éve, 2018. október 20-án fogadtuk a vasgyáriakat, amikor is a 3:2-es győzelmünkről Bayo (2) és Kalmár góljai döntöttek.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zólyombrézó ellen:
6 - Szarka
2 - K. Vida, Pačinda, Bayo, Ljubičić
1 - Michalík, Brašeň, Ľupták, Šafranko, Huk, Kalmár
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Dajto televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 15. fordulójának műsora:
Péntek, 2022. október 21., 17:30 ó: Skalica-Slovan (1:4)
Szombat, 2022. október 22., 15:00 ó: Žilina-Trnava, Michalovce-Trenčín, Liptovský Mikuláš-Zlaté Moravce, Ružomberok-Banská Bystrica
Vasárnap, 2022. október 23., 17:30 ó: DAC-Podbrezová

A DAC-Zólyombrézó bajnoki mérkőzés holnap 17:30-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Štrbo, Hrmo.