A DAC-Trencsén mérkőzés előtt: Davis századszor

|
| pé 8.11.2019, Krisztián Nagy

Milyen hangulatban vonulunk a novemberi válogatott szünetre? A választ erre a DAC-Trencsén összecsapás adja meg, amely szombaton 17:00 órakor kezdődik.

31 évvel a Bayern után

November 9-e minden sárga-kék szurkoló számára mindörökre az „évszázad mérkőzéséről”, a Bayern München dunaszerdahelyi vendégjátékáról marad nevezetes. A bajor óriást 1988 őszének e napján fogadtuk az UEFA-kupa 2. fordulójának visszavágóján, és ellenfelünk 2:0-s sikerét hivatalosan 15 572 néző látta. Valószínűleg még nagyon, nagyon sokáig ez marad a legmagasabb nézőszám Dunaszerdahelyen…

A 18-as számú tag

A DAC sorozatban a harmadik tétmérkőzésen lép pályára hazai környezetben. A legutóbbi két találkozó egyaránt gólnélküli döntetlennel végződött, ám míg az első, Nagyszombat elleni után következett a sikeresen megvívott büntetőpárbaj és a Slovnaft Cup tavaszi negyeddöntőjébe való bejutás eufóriája, addig a Szered elleni bajnoki összecsapást követően inkább a két pont elvesztése miatti csalódottság lett úrrá mindenkin. „A szerediek nagyon védekező felfogásban futballoztak, de így is elég lehetőséget dolgoztunk ki a győzelem megszerzéséhez. Bízom benne, hogy a befejezéseknél tapasztalt balszerencsét már kimerítettük és holnap a Trencsén ellen a hálóban landolnak a lövéseink” – mondta Eric Davis, aki holnap 100. bajnoki mérkőzésén léphet pályára színeinkben.

A DAC játékoskeretének legidősebb és legrégebb óta Dunaszerdahelyen futballozó tagja 2015 szeptemberében érkezett a Csallóközbe. „Nagyon szeretem ezt a klubot, a szurkolókat, a várost és az egész környezetet. Szavakkal nem is tudom leírni, mit jelent számomra, hogy ilyen csodálatos mérföldkőhöz érkeztem. Remélem, hogy a holnapi jubileumot győzelemmel ünnepeljük és ha ehhez a DAC színeiben elért 15. bajnoki gólommal járulhatnék hozzá, akkor az tényleg hab lenne a tortán” – mondja a panamai válogatott.

Rövid időn belül Vida Krisztopher után Davis lehet a következő, aki belép klubunk százasainak a körébe, amelynek ő lesz a 18. tagja. A sárga-kék rangsor élén 204 bajnoki rajttal Ján Kapko áll. „Őt is szívesen lekörözném. Ha elkerülnek a sérülések, akkor az előttünk álló négy évben ez sikerülhetne is, aminek nagyon örülnék” – tette hozzá a DAC 28 esztendős balhátvédje.

1 és 51

Holnap 51. ligamérkőzésünket abszolváljuk a MOL Arénában. A legelsőt minden bizonnyal sosem felejtik el a szurkolók – 2016. november 19-én az akkori kétszeres címvédő AS Trencsént vertük 2:0-ra. Azóta viszont nem tudtuk odahaza legyőzni őket, a további három látogatásuk alkalmával mindössze egy pontot szereztünk ellenük. Idegenben már jobban megy a szekér, hiszen 2017 tavaszától számítva 3-1-1-es mérleggel rendelkezünk a Trencsénnel szemben.

Az új seprű

A trencséni csapat csak szenvedett a múlt szezonban. Hat év után nem jutottak ki a nemzetközi kupaporondra, ráadásul az élvonalban maradásért kellett harcolniuk, amit csak a Poprád elleni selejtezőben sikerült kivívni, ahol mindössze egyetlen góllal bizonyultak jobbnak a második ligás alakulatnál. A Vágvölgyi csapat a 2018/19-es szezon alatt négy vezetőedzőt is elfogyasztott (Moniz, Cifranič, Kohler és Galád). Nyáron a 28 éves német Matthias Kohler tért vissza a kispadra, még ha hivatalosan Roman Marčok is töltötte be a vezetőedző pozícióját.

A 12. forduló után hat nyeretlen meccset követően az AS a 9. helyen állt, a vezetőség pedig az újabb edzőcsere mellett döntött. Így a 49 esztendős Norbert Hrnčár kezébe került az irányítás, aki a Rózsahegyen elért 2:2-vel mutatkozott be, majd a Szakolca elleni könnyed kupatovábbjutás (4:0) után új csapatával a saját otthonában takarították el a Zsolnát az útból (3:0). Jelenleg a tabella 7. helyét foglalja el a Trencsén, mindössze három ponttal a negyedik Rózsahegy mögött. A Slovan után a második legtermékenyebb támadósor az övék, viszont csak három csapat kapott több gólt náluk. Pont a védelem megerősítése lesz az új vezetőedző egyik fő feladata.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2018.04.08., Trencsén-DAC 1:3, gólszerzők: Čataković – Bavis, Bayo, Vida, 1928 néző
2018.04.28., DAC-Trencsén 0:3, gólszerzők: Paur, Mance, Čataković, 8886 néző
2018.08.19., Trencsén-DAC 3:3, gólszerzők: Mance 2, Ubbink – Huk, Herc, Bayo, 964 néző
2018.11.24., DAC-Trencsén 0:0, 7777 néző
2019.08.10., Trencsén-DAC 2:1, gólszerzők: Zubairu, Čataković – Vida K., 663 néző

Történelem

A trencséni AS 1992-ben alakult és az élvonalba jutáshoz elég volt nekik mindössze öt év, amelynek a 2008/09-es, a 2009/10-es és a 2010/11-es szezon kivételével folyamatos résztvevői. 2015-ben és 2016-ban dupláztak, hiszen a bajnoki cím mellé a kupagyőzelmet is megszerezték.

Az idény első egymás elleni összecsapásán 1:2-es vereséget szenvedtünk Zsolnán, ahol a Trencsén jelenleg a hazai mérkőzéseit játssza. Akkor Vida Krisztopher 1:0-ás vezetésnél megszerezte a második gólját is, amelyet azonban les miatt helytelenül érvénytelenítettek, majd 1:1-nél ugyanő kihagyott egy tizenegyest is. Az elpuskázott lehetőségekért a hosszabbítás perceiben bűnhődtünk. Van tehát miért visszavágnunk a vendégeknek, főleg a már fentebb említett negatív sorozatért ellenük a MOL Arénában.

A szurkolói információkról és a belépőjegyekről itt olvashatnak.

A Fortuna Liga 15. fordulójának műsora:
Szombat, 2019. november 9., 14:00 ó: Žilina-Ružomberok, 17:00 ó: DAC-Trenčín, Trnava-Pohronie, Senica-Michalovce, Sereď-Nitra
Vasárnap, 2019. november 10., 15:00 ó: Zlaté Moravce-Slovan

A DAC-Trencsén bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Ziemba - D. Hrčka, Galo.