A Nagymihály-DAC mérkőzés előtt: Ellentétes sorozatok

|
Előzetes
| pé 22.11.2019, Krisztián Nagy

A novemberi válogatott szünetet követően a célegyenesbe fordul a bajnoki idény őszi része. Csapatunk idén már csak három mérkőzést abszolvál: fokozatosan a Zemplénben, odahaza a Nyitra ellen és a Slovan otthonában lép pályára. A Fortuna Liga 16. fordulójának Nagymihály-DAC összecsapása szombaton 14:00 órakor kezdődik.

Megőrizni a második helyet

Az idei esztendő utolsó válogatott szünete előtt egy remek mérkőzést játszott a DAC a trencséniek ellen, amely sorozatban immár a hatodik veretlenül megvívott találkozónk volt. A 3:1-es sikerrel egyúttal a tabella második helyére is ugrottunk.

A Nagymihály ellentétes sorozatban van: a legutóbbi hat mérkőzésükön mindössze három pontot szereztek, három döntetlen alkalmával. A rossz széria a vezetőedző, Anton Šoltis állásába került, aki az élvonal leghosszabb ideje ugyanannál a csapatnál dolgozó edzője volt, 2016-tól ült a zempléniek kispadján. Az ő helyét az addigi asszisztense, Jozef Majoroš vette át.

A DAC háza tájáról a legrosszabb hír Kalmár sérülése, aki a Magyarország-Uruguay felkészülési mérkőzésen eltörte a bokáját. A többi válogatott játékos fokozatosan csatlakozott a társakhoz, a gárda tegnap edzett először teljes létszámban. A ma reggeli gyakorlás után a csapatbusz a Zemplén felé vette az irányt. „Kalmáron kívül mindegyik futballista egészségesen tért vissza a válogatott összetartásokról. Kapcsolatban vagyunk Zsoltival és bízunk abban, hogy tavasszal mihamarabb visszatér a pályákra. Szomorúak vagyunk a sérülése miatt, de az élet sajnos ilyen helyzeteket is hoz. A Nagymihály az első mérkőzésen megmutatta, hogy veszélyes együttes, odahaza csak 1:1-es döntetlent értünk el ellenük. Minőségi a védelmük és a gyors ellentámadásokra építenek. Valószínűleg nálunk lesz többet a labda, és bízom benne, hogy kellőképpen hatékonyak is leszünk. Meg akarjuk őrizni a második helyet” – mondta a hosszú keleti út előtt Peter Hyballa vezetőedző.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2018.07.29. - DAC-Nagymihály 4:1, gólszerzők: Bayo 2, Kalmár, Vida K. - Kurminowski, 6118 néző
2018.10.27. - Nagymihály-DAC 2:1, gólszerzők: Turík, Kolesár - Davis, 1736 néző
2019.04.20. - Nagymihály-DAC 0:2, gólszerzők: Davis, Vida K., 1954 néző
2019.05.24. - DAC-Nagymihály 5:0, gólszerzők: Kone 2, Taiwo 2, Koštrna, 10 294 néző
2019.08.18. - DAC-Nagymihály 1:1, gólszerzők: Taiwo - Modibo, 7467 néző

Történelem

A Nagymihály 2015 nyarától szerepel az élvonalban, legjobb eredményük a tavalyi szezonban elért ötödik hely volt. A két csapat eddigi tizenhárom egymás elleni mérkőzéséből kilencet megnyertünk és 28 alkalommal találtunk be a zempléniek kapujába. A legutóbbi négy évben a DAC egyik élvonalbeli ellenfelének sem lőtt ennyi gólt. Bízzunk benne, hogy holnap is sikeresek leszünk Kelet-Szlovákiában, ahol legutóbb Davis és Vida Kristopher találataival 2:0-s győzelmet arattunk. Kevésbé sikeres volt számunkra a két csapat szezonbeli első találkozója, amelyen az MFK története során először volt képes pontot szerezni a MOL Arénában.

A szurkolói utazásról és a belépőjegyek értékesítéséről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 16. fordulójának műsora:
Szombat, 2019. november 23., 14:00 ó: Pohronie-Zlaté Moravce, Michalovce-DAC, Nitra-Žilina, Trenčín-Trnava, 15:00 ó: Ružomberok-Senica, 16:00 ó: Slovan-Sereď

A Nagymihály-DAC bajnoki mérkőzés holnap 14:00-kor kezdődik, játékvezetők Očenᚠ- Tomčík, Poláček.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nagymihályból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!