A Rózsahegy-DAC mérkőzés előtt: Kemény belépő a rájátszásba

|
| csü 3.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Indul a bajnokság rájátszásos szakasza, amelynek keretén belül kezdésképpen rögtön a harmadik helyért zajló nyílt csata vár ránk. A Rózsahegy-DAC összecsapás pénteken 17:00 órakor kezdődik.

Harc a bronzéremért

Múlt szombaton a 22. forduló találkozóival zárult a bajnoki idény alapszakasza, amely után a mezőny alsó- és felsőházra oszlott. A DAC a jelenlegi lebonyolítási rendszer bevezetése óta ötödik alkalommal sem fog hiányozni a Top 6-ból.

A rájátszás programját a 22. forduló utáni sorrend alakította ki, és mivel a DAC a negyedik helyen végzett, kezdésképpen a harmadik Rózsahegy otthonába látogat. Így tehát a harmadik helyért zajló közvetlen csatával indítjuk a rájátszást, amely egyeneságú európai kupaszereplést ér. A sárga-kékek hátránya jelenleg öt pont a narancssárgákhoz képest, így tehát egyértelmű a feladatunk az első forduló előrehozott, televíziós összecsapása előtt. „A rájátszásban mindegyik meccs egy döntővel ér fel, és nemcsak nekünk, hanem a többi csapatnak is. Nem titkolt célunk, hogy megelőzzük a Rózsahegyet, ehhez azonban szorgalmasan kell gyűjtögetnünk a pontokat. Bízom benne, hogy holnap képesek leszünk alkalmazkodni a körülményekhez. Nem hiányozhat a bátorság és a hit, emellett azonban az egész meccsen szerénynek és főleg fegyelmezettnek kell maradnunk – nemcsak a pályán, hanem azon kívül is” – mondta Joao Janeiro a mai meccselőtti sajtótájékoztatón.

A hosszú ideje harcképtelen Kalmár és Szendrei ezúttal is hiányozni fog. A 40 éves portugál vezetőedző így jellemezte holnapi ellenfelünket: „A Rózsahegynek nagyon veszélyesek a rögzített játékhelyzetei, sok gólt szerzett szöglet és szabadrúgás után. A bajnokság csapatai közül ők végezhették el a legtöbb tizenegyest is. Az ellenfél edzői is biztosan alaposan kielemezték a teljesítményeinket. Meglátjuk, képesek leszünk-e őket valamivel meglepni.”

Változások az edzői stábban

Február végén az alapszakasz végeztével az edzői stábunkból távozott az addigi asszisztens, Admir Kozlić. Vele egyidőben Tristan Thomas videóelemző is elhagyta a DAC-ot. „Köszönjük nekik a klubunknál végzett munkájukat. Az utódjaik kiválasztásánál már a jövőt és az új szezont is figyelembe vesszük. Keressük a megfelelő jelölteket, néhányukkal már beszéltünk is, de ez a kérdés még egyelőre nincs lezárva” – állapította meg Jan Van Daele sportigazgató.

Kupabúcsú a Slovan ellen

Érdekesség, hogy a jelenlegi tabellán felettünk elhelyezkedő együtteseket olyan edzők vezetik, akik egykor a DAC-ban is futballoztak. Közülük Peter Struhár lépett a legtöbbször pályára sárga-kékben: a Rózsahegy jelenlegi trénere 2010 és 2014 között 44 élvonalbeli összecsapást abszolvált Dunaszerdahelyen, ezeken 2 gólt szerzett.

Az általa vezetett gárda a 10. forduló óta megszakítás nélkül áll a harmadik helyen. A tavaszt a Zsolna elleni 5:1-es győzelemmel kezdték, majd a liptói rangadón a félidei szünetben 2:0-ra vezetve szenvedtek 2:3-as vereséget a Liptószentmiklóstól, az alapszakaszt pedig a Pohronie elleni 1:0-s sikerrel zárták.

A Rózsahegy a hét folyamán a hazai kupasorozatban is érdekelt volt: a Slovnaft Cup keddi nyolcaddöntőjében hazai környezetben 0:2-es vereséget szenvedett a Slovantól, így az európai kupaporondra csak a bajnokságban elért helyezésük alapján juthat ki. És pont ezt akarjuk megakadályozni.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2020.07.11. – Rózsahegy-DAC 0:1 (0:0), gólszerző: Ramirez, 848 néző
2020.09.12. – DAC-Rózsahegy 3:2 (0:1), gólszerzők: Kalmár 2, Ramirez – Almási, Kmeť, 819 néző
2020.12.12. – Rózsahegy-DAC 1:1 (0:0), gólszerzők: Kostadinov – Ramirez, 0 néző
2021.09.18. – Rózsahegy-DAC 1:2 (0:1), gólszerzők: Maslo – Andzouana, Lamkel Zé, 785 néző
2021.12.17. – DAC-Rózsahegy 0:0, 0 néző

Történelem

A rózsahegyi futballklubot 1906-ban alapították, és az 1997/98-as idénytől folyamatosan tagja az élvonalnak. Legnagyobb sikerét 2006-ban érte el, amikor is bajnoki címet szerzett, és a Szlovák Kupát is elhódította.

A két csapat eddigi 43 egymás elleni élvonalbeli találkozójának az örökmérlege továbbra is ellenfelünknek kedvez, bár a legutóbbi 15 összecsapásból hatot is megnyertünk, hét döntetlen és két vereség mellett.

Szeptemberben a Rózsahegy ellenünk szenvedte el eddigi egyetlen hazai vereségét az idényben, az utolsó őszi fordulóban pedig nem esett gól a MOL Arénában.

A DAC az eddigi 832 élvonalbeli mérkőzéséből 299-et nyert meg, 205 döntetlen és 328 vereség mellett. Reméljük, holnap összejön a jubileumi háromszázadik sikerünk!

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Rózsahegy ellen:
4 - Kweuke, Pačinda
3 - Vida K., Ramirez
2 - Čaušić, Černák, Bayo, Kalmár
1 - Zsákovics, Suchánek, N´lend, Koejoe, Struhár, Helísek, Harsányi, Delarge, Ujlaky, Sabler, Szarka, Horváth, Šafranko, Davis, Živković, Šatka, Ljubičić, Taiwo, Andzouana, Lamkel Zé
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Nova Sport 2 televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2022. március 5., 15:00 ó: Pohronie-Zlaté Moravce, Liptovský Mikuláš-Senica, Michalovce-Trenčín

A Rózsahegy-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - Pozor, Vorel.

Mint minden tétmeccsről, holnap Rózsahegyről is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!