A Szakolca - DAC 1904 mérkőzés előtt: Kalmár századik rajtját várva

|
| pé 9.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A bajnokság az újonc és jelenleg a tabella nyolcadik helyén álló erdőhátiak otthonában folytatódik együttesünk számára. A Szakolca-DAC összecsapás szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Kalmár 99

Múlt hétvégén a 9. forduló találkozóival lezárult a bajnoki ősz első fele. A DAC odahaza 1:0-ra legyőzte a Nagymihályt, majd a hét közepén újra tétmeccsen léptünk pályára. Kedden a Slovnaft Cup 2. fordulójában 4:2-es sikert arattunk az V. ligás Ladomérmindszent (Ladomerská Vieska) otthonában.

Az újonc MFK Szakolca otthonában megrendezett holnapi mérkőzés után hosszabb bajnoki szünet következik, szerdán pedig jön a 3. kupaforduló, amelynek keretén belül a harmadosztályú Kálnó (Kalinovo) vár a DAC-ra.

A MOL Aréna gyepszőnyegének cseréje miatt a Rózsahegy elleni 11. fordulóbeli összecsapásunkat novemberre halasztották, és mivel szeptember második felében jön a válogatott szünet, a sárga-kékeket legközelebb csak október 1-jén láthatjuk ismét a pályán, méghozzá a Liptószentmiklós otthonában.

Kalmár Zsolt a Szakolca otthonában százra kerekítheti a szlovák élvonalbeli pályára lépéseinek a számát. Csapatkapitányunk 2017 augusztusában mutatkozott be a Fortuna Ligában a Slovan elleni 1:1-es idegenbeli döntetlen alkalmával, és az eddigi 99 szereplése során 36 gólt szerzett. Zsolti lesz a DAC 21. élvonalbeli századosa és a legközelebbi találatával beéri Rudolf Pavlíkot, aki a klubtörténelem harmadik legsikeresebb gólszerzője.

„Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen szép, kerek számot értem el. Eléggé hosszú volt az idáig vezető út, hiszen sok mérkőzést kellett sérülés miatt kihagynom. A legfontosabb, hogy győztes legyen a jubileum, és a csapat elhozza a három pontot Szakolcáról. Ha betalálnék, az csak hab lenne a tortán, de számomra mindig a csapatsiker áll az első helyen. Nem lényeges, ki szerzi a gólokat, csak az a fontos, hogy győzzünk és jó hangulatban utazhassunk haza” – mondta a 27 éves középpályás és arra a kérdésre, hogy az eddigi 99 meccse közül melyikre emlékszik a legszívesebben, azt válaszolta: „Szerencsére sok emlékezetes találkozót élhettem meg a DAC színeiben. Sok gólt lőttem és gólpasszokat is adtam. Azt mondanám, hogy az eddigi 99 találkozó mindegyike emlékezetes volt számomra.”

A szlovákiai futballpályákon eltöltött öt éve alatt Zsolt sok csapat ellen pályára lépett már, azonban a Szakolcával még egyszer sem csapott össze. „Mindenképpen nehéz találkozóra számítok az újonc ellen, amely keményen és védekező felfogásban futballozik. Főleg idegenben nem lesz egyszerű dolgunk ellenük. Nekünk azonban csak saját magunkra, a játékunkra kell összpontosítanunk és arra, hogy elhozzuk a három pontot. Megvannak az idénybeli céljaink, amelyeket szeretnénk elérni” állapította meg a Győrben nevelkedett futballista.

Másodszor a legjobbak között

A szakolcaiak eddig egyszer szerepeltek az élvonalban: a 2015/16-os szezonban 24 ponttal a tabella utolsó helyén végeztek. Az elkövetkező években a II. liga legjobbjai közé tartoztak, a legközelebb 2018 tavaszán jártak a feljutáshoz, amikor is a Szenice a bennmaradásért vívott selejtezőn csak az idegenben lőtt gólok szabályának köszönhetően volt jobb nálunk (2:1 és 0:1).

Viszont a feljutás kivívása csak most jött össze nekik, méghozzá a másodosztály harmadik helyéről azt követően, hogy a Szered és a Szenice sem kapta meg a licencet az új szezonra.

Az erdőháti gárda a nyáron több olyan játékossal is erősödött, akik gazdag élvonalbeli tapasztalatokkal rendelkeznek. Az egyik ilyen futballista az általunk is jól ismert Andrej Fábry. Hozzá hasonlóan, Juraj Jarábek vezetőedző is Szeredről érkezett a szakolcaiakhoz. Jarábek Jozef Kostelník utódja lett, aki a Liptószentmiklós szakmai irányítását vette át. Akárcsak Szereden, a zöld-fehéreknél is az akadémiánk egykori edzője, Michal Hudec segíti Jarábek munkáját.

Az erdőhátiak kilenc forduló után tíz ponttal a tabella nyolcadik helyén állnak. Odahaza legyőzték a Trencsént, legutóbb a Zsolnát, a Zólyombrézó és a Nagyszombat ellen döntetlent értek el, és csak a Rózsahegytől kaptak ki a nyitófordulóban. Idegenben Aranyosmarótról és egy hete Liptószentmiklósról távoztak egy-egy ponttal.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2015.09.22. – Szakolca-DAC 2:2, gólszerzők: Lietava, Ulrich – Pačinda 2, 1639 néző
2016.03.02. – DAC-Szakolca 1:0, gólszerző: Sarr, 1747 néző
2016.05.13. – Szakolca-DAC 2:1, gólszerzők: Masaryk, Piroska – Pačinda, 843 néző

Történelem

A Szakolca első élvonalbeli szereplésekor a 2015/16-os szezonban 33 fordulós rendszerben zajlott a bajnokság. A három egymás elleni meccsből kettőt idegenben, egyet pedig otthon abszolváltunk. Ezeken nemcsak a mérleg (1-1-1), hanem a gólarány is teljesen kiegyenlített volt.

Ezek az eddig lejátszott mérkőzéseink a királyvárosi csapat ellen az első két vonalban. Azóta még egy alkalommal megfordultunk a Szakolca pályáján, méghozzá 2019 szeptemberében a Slovnaft Cup 4. fordulójának keretén belül a Radimó (Radimov) elleni találkozón. Akkor Ramirez és Beskorovainyi góljaival 2:0 arányban legyőztük a hazai ötödosztályú együttest.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Szakolca ellen:
3 - Pačinda
1 - Sarr

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Amennyiben nem tudod a csapatot személyesen elkísérni, a MOL Arénában is nézheted élőben a meccset – a DAC-hét keretén belül, a stadion nagy LED kivetítőjén. A belépés ingyenes.

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2022. szeptember 9., 17:30 ó: Ružomberok-Žilina
Szombat, 2022. szeptember 10., 18:00 ó: Liptovský Mikuláš-Banská Bystrica, Skalica-DAC
Vasárnap, 2022. szeptember 11., 17:30 ó: Trenčín-Trnava
Szerda, 2022. október 12., 16:30 ó: Michalovce-Podbrezová
Péntek, 2022. november 18., 18:00 ó: Slovan-Zlaté Moravce

A Szakolca-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Poláček, Štrbo.

Mint minden tétmeccsről, holnap Szakolcáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!