Szakolca
1:1
(0:0)
Szakolca - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 10.forduló • szo 10.9.2022, 18:00 • Mestský futbalový štadión Skalica
Gólok: 83. Kalmár 0:1 , 90. Baumgartner 1:1
Játékvezető: Michal Smolák • Asszisztensek: Daniel Poláček, Milan Štrbo • Néző: 2405
90+2
Véget ér a mérkőzés, melyen a legtöbb izgalom az utolsó pillanatokra maradt. Kalmár 83. percben szerzett találatára Baumgartner válaszolt, így alakult ki az 1:1-es végeredmény. Most hosszú bajnoki szünet következik a számunkra, de szerdán még kupát játszunk Kálnón. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!
88
Kalmár Zsolt ezzel a góllal ünnepli 100. Fortuna Ligás meccsét. Gratulálunk, Zsolti!
87
Hajrá DAC! – skandálja most a vendégszektor. Akárcsak egy hete a Nagymihály ellen odahaza, most is a 83. percben születik az első találatunk. Vajon ez is három pontot eredményez majd, mint egy hete? Hamarosan eldől.
84
Megvan a vezetés!
Andzouana íveli del a labdát, Krstović két védővel vív nagy harcot, a labda azonban elpattan a kardoskodóktól és pont a legjobb helyre, Kalmár elé, aki kapásból bombáz a kapu közepébe – 0:1
84
lemegy Haša, bejön Šebesta.
83
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző KALMÁR.
83
Yao ülteti be a hintába a védőinket, majd ellövi, örömre azonban nincs oka, nem akad be a labda a kapunkba.
82
Szánthó ismét szépen íveli az ötös felé a pontrúgást, jól száll a labda, de kifejelik.
81
Sárga lap a csapatnak MFK Skalica (Potoma).
79
Azzal, hogy Kalmár az imént pályára lépett, elérkezett a 100. mérkőzéséhez a Fortuna Ligában.
77
Petrᚠbokszolja ki a mezőnybe Vlasko oldalról elvégzett pontrúgását, az ismétlésnél Yao próbálkozik, ő viszont célt téveszt.
76
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Andzouana).
75
Ez szép!
Szánthó íveli remekül kapu elé a szabadot, majd Pinto csúsztat laposan fejjel, ám Junás számít rá, és magához szorítja a labdát.
74
lemegy Veselovský, bejön Kalmár,
lemegy Blackman, bejön Szánthó.
72
Harcoljatok, harcoljatok! – üzenik most a csapatunkat elkísérő szurkolóink. Van még mintegy 20 percünk, hogy kezdjünk valamit az eredménnyel.
70
Óriásit ment Petráš! Haša fejesét védi, ami bement volna a kapuba, a lepattanónál pedig Brunetti ment meg bennünket a góltól, ezt a frissen beálló Baumgartner küldi kapura két méterre a gólvonaltól.
69
lemegy Hollý, bejön Potoma,
lemegy Fábry, bejön Baumgartner.
68
Sok hiba, sok pontatlanság jellemzi ezekben a percekben a mérkőzést...
67
2405 néző látja a helyszínen ezt a meccset.
65
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Fazlagić).
61
lemegy Ramadan, bejön Gavrić.
61
Hamarosan újoncot avatunk, a héten a Ferencvárostól érkezett Gavrić fog beállni.
60
Gólt kéne rúgni! – üzeni a 90 tagú sárga-kék szurkolótábor.
58
Káčer igyekszik helyzetbe hozni Krstovićot, lapos, de erős indítása viszont túl hosszú, nem éri utol a montenegrói.
56
Valami váratlant kellen húznunk, vagy mondjuk, cserélni, mert 10 perc eltetl a félidőből, de Junasnak még nem sok munkát adtunk.
54
Vlasko is megerősíti az elsőbb leírtakat. A kapufát is súrolja a fölé szálló lövése! Ezek a Szakolca percei...
51
Yao lendül bele, meg is lövi a labdát, hátha bemegy – gondolja -, de csak szögletig jut. Aktívan kezdi a félidőt a vendéglátónk.
48
Petrášnak adnak munkát, de jól oldja meg a feladatát.
47
Kačka cifrázza a tizenhatosban, már lőhetne, de nem teszi, szép szereléssel veszik el tőle a labdát. Kérdés, hogy nem volt-e szabálytalan.
46
45+1
45
Egy kapufa, egy oldalháló ez az első 45 perc mérlege. Az időre még plusz egy percet pakol rá a játékvezető.
44
Mezőnyfölényt, de feledhető futballt hozott az első játékrész, talán majd a második jobb lesz.
41
Fazlagić hosszú indítását Andzouana szelídíti meg a vonal mellett, rajta van azonban egy védő, helyzetig ezért nem jutunk, csak szögletig.
39
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Pinto).
38
A hazai védők "eszik meg" a partjelzőt. Lest reklamálnak, de nagyon. A másik dolog, ha Ramadan rosszul teszi be a labdát.
37
Sárga lap a csapatnak MFK Skalica (Hollý).
33
Lendületét veszti a játék, mintha új erőt gyűjtenénk a maradék mintegy 15 percre.
31
A felhők közben arrébúsztak az égbolton, úgy tűnik nem fog esni.
29
Oldalháló! Gyors támadás, melyből Krstović és Ramadan is kiveszi a részét, majd utóbbi próbálkozik, de csak kívülröl rezdül a háló.
26
A hazai edzőt, Juraj Jarábeket inti nyugalomra a negyedik játékvezető. Szabálytalanságot vélt látni a tréner, melyet szerinte a bírónak le kellett volna fújnia.
24
Yao beadásáért nyújtózik a magasba Petráš, a mozdulat sikeres: lehúzza a labdát, mielőtt valamelyik szakolcai belefejelne.
23
Ismét Nagy jelentkezik, ez azonban a jobb kapufa mellett hagyja el a játékteret.
22
Nagy tűzi kapura! A lövés levágódik Petrášról.
20
Négy a négy elleni támadást látunk, amely közben Krstović és Ramadan egymást zavarja, a vége pedig egy bedobás, pedig ebben az akcióban ennél sokkal több volt.
18
Káčer löketét védi Junas kapus. Egyre bátrabbak vagyunk, és megpróbáljuk lövésig vinni a támadásokat. Előbb-utóbb ennek meg lesz az eredménye!
16
Veszélyes szituáció! Haša tör kapura, Muhamedbegović viszont becsúszva utoléri, és szerel. A hazai publikum 11-est reklamál, de nincs büntető!
15
Kapufa! Középről próbálkozunk, Krstović böki rá, a labda azonban megpattan, és a bal kapufáról vágódik vissza a mezőnybe. Nagyon kevés kellett volna csak a gólhoz.
14
Nagyon defenzív felfogásban játszik a hazai csapat. A mi térfelünkön szinte nem is kopik a fű, mert nem ott zajlik a játék.
12
Fazlagic szedi össze a bátorságát, és mintegy 20 méterről próbálkozik, a labda viszont a kapu mögötti holt térben landol.
9
Szép támadást vezetünk, amely Káčertől indul. Laposan ugratja ki Blackmant, aki szintén laposan gurít vissza, de ott már a szakolcai védő felvágja a magasba a labdát. Pár pillanattal később Krstović kerül helyzetbe, ám pontatlan.
6
Valamivel több mint öt perc telik el a mérkőzésből, gólhelyzet még nem volt, de nálunk van többet a labda, és a támadóharmadban zajlik a játék.
4
Félig megtelt a vendégszektor sárga-kék szurkolókkal. Eddig csak őket hallani, hazai oldalon csak néhány csenevész kerepelő hallatszik.
2
Fazlagić ütközik Vlaskóval, majd utóbbi marad lent, de nem komoly a sérülése, mehet tovább a játék.
1
Felhős, borús idő fok fogadja a bemelegítő játékosokat a szakolcai stadionban, könnyen elképzelhető, hogy később leszakad majd az ég. A közvetítést mindez lehetőleg nem fogja befolyásolni. Tartsanak velünk, ha nem akarnak lemaradni a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00-kor kezdődik.