A Zsolna-DAC mérkőzés előtt: Ha Isten is úgy akarja

|
| pé 18.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A rájátszás 3. fordulójának televíziós nyitómérkőzésén szokatlan időben lépünk pályára a zsolnai műfüvön. A Zsolna-DAC találkozó szombaton 13:00 órakor kezdődik.

Szombaton egytől

Hétvégén a rájátszás 3. fordulójával folytatódik a honi élvonal, amely az utolsó a márciusi válogatott szünet előtt, és amelyet a hatodik helyezett Zsolna otthonában abszolvált összecsapásunk nyit meg. Eddig ahhoz voltunk szokva, hogy minden játéknap első televíziós mérkőzését pénteken tűzték műsorra. Eredetileg már ma léptünk volna pályára a Dubeň alatt, de mivel ellenfelünk szerdán a Slovnaft Cup negyeddöntőjében szerepelt, így egy nappal el kellett tolni a meccset. A zsolnai összecsapásunkat közvetítő Nova Sport csatorna szokatlan kezdési időpontot határozott meg – szombat 13:00 órát.

A két csapat harmadszor csap össze a szezon során; az első két találkozás egyaránt a DAC győzelmét hozta. Októberben 2:0-ra diadalmaskodtunk az ellenfél műfüves pályáján, amikor is Didier Lamkel Zé találatával már a 14. másodpercben vezetést szereztünk, amivel egy új klubrekord is született: ennél gyorsabban még sosem találtunk be az élvonalban. A 2:0-s végeredményt Dominik Kružliak állította be a második félidőben.

A MOL Arénában lejátszott februári összecsapásnak – amely lezárta az alapszakasz küzdelmeit – a háromgólos Nikola Krstovićvolt a hőse. Ezzel ő lett a DAC első ligás történelmének mindössze a hetedik olyan futballistája, aki mesterhármast szerzett. „Az volt a legjobb meccsem a DAC színeiben, majd a sorban a Ferencváros elleni felkészülési találkozó következik. Tökéletes mesterhármast szereztem, jobbal, ballal és fejjel is betaláltam. Mi mást kívánhatna egy csatár? Ráadásul mindez a csodálatos szurkolóink előtt történt, így közösen ünnepelhettük meg a góljaimat” – tért vissza a Zsolna felett aratott 3:1-es győzelemhez a 21 éves támadó, aki öt góljával csapatunk legeredményesebb futballistája a jelenlegi szezonban.

A februári mérkőzésen már a 136. másodpercben betalált a Zsolna kapujába. „Mindkét egymás elleni meccsen nagy segítségünkre volt a korai vezetés megszerzése. Viszont nem történhet meg az velünk, ami megesett a Zsolna elleni hazai, majd rögtön a Rózsahegy elleni idegenbeli összecsapáson is, hogy lényegében közvetlenül a második félidő első támadásából beveszi a kapunkat az ellenfél” – figyelmeztet Krstović, aki a soron következő két fordulóban (Rózsahegyen és a Nagyszombat ellen otthon) nem tudott betalálni, bár megvoltak a lehetőségei. „A csapattársak segítségének köszönhetően Rózsahegyen három nagy helyzetem is volt, a Nagyszombat ellen kettő. Bízom benne, hogy holnap gólképesebbek leszünk, és elhozzuk a három pontot. Mindegy, ki lövi a gólt, csak a csapat sikere a fontos. A Nagyszombat elleni döntetlen után, amely során az utolsó másodpercben úszott el a győzelem, csalódottak voltunk, ezért holnap helyre akarjuk hozni a dolgokat.”

A sárga-kékek a zsolnai összecsapásra való felkészülés jegyében a MOL Akadémia egyik műfüves borítású pályáján gyakoroltak a héten. „Még az ifjúsági korosztályokból gazdag tapasztalatom van a műfűvel, sőt a Zeta felnőttcsapatával rendszeresen edzettünk ilyen borításon, de a meccseket természetes füvön játszottuk. Csak itt, Szlovákiában léptem pályára először profi pályafutásom során tétmérkőzésen műfüvön. Egész héten mesterséges borítású pályán készültünk, jól ment a góllövés, és ez remélhetőleg holnap sem lesz másként. A Zsolna a sokpasszos játékot favorizálja a földön, nem ívelgetik előre a labdákat. Nagyon gyors szélsőik vannak, és a középpályásaik is komoly minőséget képviselnek. Remélhetőleg sikerül levédekeznünk őket, elöl pedig betalálni” –tette hozzá a montenegrói élvonal 2018/19-es szezonjának gólkirálya. És ha megismételné a Zsolna ellen szerzett mesterhármasát? „Ha Isten is úgy akarja…” mosolygott a Zeta Golubovac vagy a Crvena zvezda Belgrád egykori labdarúgója.

Kupabúcsú után

Peter Černák – aki pont a két csapat 11. fordulóbeli összecsapásától vezeti a Zsolnát – védencei egy kiütéses, 1:5-ös rózsahegyi vereséggel kezdték az évet. Azt követően a Nagymihály elleni otthoni találkozón szerezték meg eddigi egyetlen tavaszi sikerüket (2:1). Következett a Dunaszerdahelyen elszenvedett vereség (1:3), majd a Slovan elleni otthoni kudarc (2:3), amelyen azonban kiváló teljesítményt nyújtottak a sárga-zöldek. Egy hete pedig 1:1-es döntetlent értek el a Szered nagyszombati otthonában.

Ezalatt a Slovnaft Cup-ban két meccset is abszolvált holnapi ellenfelünk. Múlt szerdán 2:1-es győzelmet arattak odahaza a Komárom felett, tegnapelőtt pedig szintén otthon a Nagyszombat búcsúztatta őket: a gólnélküli döntetlent követő büntetőpárbajt a vendégek bírták jobban. Így tehát a negyeddöntőben búcsúztak a hazai kupasorozattól a zsolnaiak.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2021.02.21. – DAC-Zsolna 1:1, gólszerzők: Nicolaescu – Jibril, 0 néző
2021.04.04. – Zsolna-DAC 3:3, gólszerzők: Ďuriš 2, Kurminowski – Ramirez 2, Balić, 0 néző
2021.05.01. – DAC-Zsolna 2:1, gólszerzők: Davis (11m), Taiwo – Paur, 17 néző
2021.10.16. – Zsolna-DAC 0:2, gólszerzők: Lamkel Zé, Kružliak, 852 néző
2022.02.26. – DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Krstović 3 – Rusnák, 4076 néző

Történelem

Holnap jubileumi 60. alkalommal csap össze a két csapat az élvonalban, ahol az 1985-ös feljutásunk óta folyamatosan találkozunk. Az elmúlt években annak köszönhetően fordítottuk a saját javunkra az egymás elleni meccsek örökmérlegét, hogy a legutóbbi 18 összecsapást 10-7-1-es mérleggel hoztuk le.

A sárga-zöldek ellen rendelkezünk a Fortuna Liga jelenlegi mezőnyéből a leghosszabb gólsorozattal – a legutóbbi 12 összecsapás alkalmával mindig szereztük legalább egy gólt. Szintén a Zsolna ellen lőttük a legtöbb gólunkat az élvonalban, szám szerint 72-t. Ebben a sorrendben a Nagyszombat (71), a Slovan (61), a Sároseperjes (60) és a Besztercebánya (58) következnek.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
4 - Kalmár, Ramirez
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Krstović
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?
A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a Nova Sport televízió 1-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2022. március 19., 15:00 ó: Michalovce-Zlaté Moravce, Pohronie-Liptovský Mikuláš, Trenčín-Senica

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 13:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Štrbo, Ferenc.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!