Zsolna
2:2
(0:1)
Zsolna - DAC 1904
Fortuna Liga 2021/22, rájátszás, 3.forduló • szo 19.3.2022, 13:00 • Štadión pod Dubňom, Žilina
Gólok: 43. Verlinden 0:1 , 56. Paur 1:1 , 62. Kaprálik 2:1 , 90. Moumou 2:2
Játékvezető: Michal Smolák • Asszisztensek: Milan Štrbo, František Ferenc • Néző: 574
90+3
A válasz azonban gyorsan megérkezik: nem. Smolák játékvezető lefújja a meccset, melyen 4 gól született, és pontosztozkodással ér véget. Moumou utolsó percben szerzett bombagóljának köszönhetően sikerül pontot rabolnunk Zsolnáról. Most kéthetes válogatott szünet következik, majd a Szereddel mérkőzünk meg a MOL Arénában. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép hétvégét!
90+1
Megnyomjuk a végét, kérdés, hogy lesz-e még idő egy győztes találatra.
90
Három perc lesz a ráadás.
90
Egyenlítünk!
Moumou bődületes góllal köszön be a zsolnai kapusnak, szépségdíjas találat volt – 2:2
90
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző MOUMOU.
89
Balić fordul rá a lehulló labdára, ám kísérlete méterekkel száll fölé.
88
Próbálkozunk, de nem vagyunk hatékonyak. Most Moumou ívelt lágyan az ötösbe, ott viszont Belko volt az úr.
86
Blackman teszi be a tizenhatosba, ahol Nebyla felkarjáról pattan az alapvonal mögé a labda, kirúgással folytatódik a játék.
84
Njie szorul ápolásra, emiatt áll a játék. Nyilván lesz pár perc hosszabbítás, hisz a cserék is sok időt vettek igénybe.
83
Hasonló a jelenet, mint az előbb, azzal a különbséggel, hogy ezúttal a másik oldalról, balról érkezik a beadás, melynek feladója Moumou. Krstović most sem éri el a labdát.
81
Nebyla centerezett, az ötös vonalán álló Krstović azonban centikkel lemarad a beadásról – nincs meg az egyenlítés.
80
A hazai csapat mind az öt cserelehetőségét kihasználta. Owusu pedig máris egy lapos lövéssel mutatkozott be, de elég erőtlen volt a próbálkozása, így Ricardo könnyen fel tudta kanalazni a földről a labdát.
78
Csere a MSK Zilina-nél/nál: lemegy Minárik, bejön Owusu.
Csere a MSK Zilina-nél/nál: lemegy Paur, bejön Nemčík.
75
Hahn is a pályán. Joao Janeiro a támadó szekciót erősíti. Mást igen nem is tehet, ha pontot vagy pontokat akarunk rabolni ellenfelünktől. Van még erre nagyjából 15 percünk. Gyerünk, srácok!
74
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Andrezinho, bejön Hahn.
73
574-en váltottak jegyet a mérkőzésre. Ebből 48 a DAC-drukker. Sajnos most néma szemlélői vagyunk az eseményeknek.
70
Óriási lehetőséget puskáz el a Zsolna!
Kétszer is célba veszi a kapunkat Myslovič! Első próbálkozását a gólvonalon álló Kružliak blokkolja, az ismétlés pedig Ricardóban akad el. Óriási szerencsénk volt, hogy nem változott az eredmény.
70
Öt új játékos van a pályán, és van még hátra 20 perc!
69
Csere a MSK Zilina-nél/nál: lemegy Sauer, bejön Myslovič.
68
Nebyla kerül gólhelyzetbe, miután Moumou remek labdája találja őt meg, de Kopas blokkolja a frisseb érkező játékosunk lövését!
66
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Verlinden, bejön Nebyla.
62
Kaprálik a felső léc alá durrantotta a labdát. Innen kell most felállnunk.
62
Fordul az állás!
Ižko forgatta be a védőinket, majd a frissen beállt Kaprálikhoz passzolt, aki első labdaérintésből gólt szerzett – 2:1
62
A Zilina gólt szerzett!
Gólszerző KAPRÁLIK.
62
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Szánthó, bejön Moumou.
61
Csere a MSK Zilina-nél/nál: lemegy Jánošík, bejön Kaprálik.
Csere a MSK Zilina-nél/nál: lemegy Mráz, bejön Gono.
57
Minárik volt az, aki ballal a kapu elé terkert, ott pedig Paurnak sikerült azt fejjel a hálóba juttatnia. Minden kezdődik elölről.
56
Kiegyenlít a Zsolna!
Hiába kezdtük aktívabban a második félidőt, Paur egalizál – 1:1
56
Gólszerző PAUR.
54
Balić zúdítja kapura jobb oldalról, de Belko védi a csípős lövést!
49
Megint a hazai kapus menti meg csapatát a góltól!
Szépen kijátszott akció után Andrezinho lapos gurításába tette bele jó ütemben a lábát. Jól kezdjük a második félidőt.
48
Blackman találja el a kaput, Belko ér le a labdára, így csak szöglet.
46
45+1
45
Egy perc ráadás következik.
44
Ez volt belga játékosunk első talála csapatunk színeiben!
43
GÓÓÓL!
Balić tartotta meg, majd passzolta ki a jobb szélen érkező Verlindenhez a labdát, aki a hosszúba helyezte – 0:1
43
Gólszerző VERLINDEN.
42
Szánthó és Verlinden cserélt közben helyet a pályán.
39
Újra Ďuriš tüzel, de most Ricardo állja útját a labdának, és tolja ki szögletre. Két veszélyes lövés a Zsolnától egy perc alatt, amikor a félidő hajrájába lépünk.
38
Egy veszélyes távoli lövés a hazaiak részéről: Ďuriš bombája a felső lécen megcsúszva pattant a kapunk mögé. Ha csak pár centivel lejjebb csapódik a labda, gól.
34
Krstović hagyja ki a ziccert!
Szánthótól kap remek passzt, majd kapura tör, de mellé céloz. Ez igazi foci volt, de sajnos csak elszalasztott lehetőségként tudjuk elkönyvelni.
34
Szánthó kezére pattan a labda úgy 17 méterre a zsolnai kaputól, ő azonban méltatlankodik, hogy lefújja a bíró.
31
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kružliak (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
31
Szurkolóink közben új rigmusok begyakorlásával szórakoztatják magukat, a hazai kemény mag továbbra is szótlanul asszisztál.
29
Eddig mindkét együttes védelme jelesre vizsgázik. A blokkolt lövések száma megközelíti a 10-et.
24
Jánošík találja el a felső lécet, de a labda nem pattant a gólvonal mögé – nincs gól!
Az ellentámadás végén Verlinden vágja fölé közelről.
22
Igaz, maga a mérkőzés sem túl nézőcsalogató. Egy gól mindenképp hasznára lenne a találkozónak. A kaput eltaláló lövések aránya 1:1.
20
Annak ellenére, hogy a korlátozások nagy részét már eltörölték, és szabad az út a stadionba, nagyon kevesen választották programként a helyik közül ezt a mérkőzést. Elég elszomorító a kongó lelátók látványa.
17
Helyzet! Andrezinho beadta, Krstović pedig kapu felé csúsztatta fejjel, de pont oda, ahol Belko kapus állt. Szöglet lett csupán az akcióból, de Balić sarokról beívelt labdája anélkül hagyta el a túloldalon a játékteret, hogy bárki hozzá ért volna.
15
Andrezinho kiváló ütemben indította a csapatunkban bemutatkozó Szánthót, aki viszont rálépett a labdára a döntő pillanatban. Ha kicsit jobban veszi át, egyedül vezethette volna kapura.
13
Egyenlő arányban birtokolják a csapatok a labdát, de a tizenhatoson belül egyelőre mindkét gárda súlytalan.
12
Blackman igyekezett kapu elé ívelni a labdát a jobb szélről, de túlságosan alányúlt a labdának.
8
Mintegy 50 fős csoport buzdítja a mieinket a vendégszektorból, a hazai B-középben 12-en álldogálnak némán...
5
Minárik veszi célba a kapunkat vagy 30 méterről, de lövését Ricardo hárítja, majd még ugyanabban a percben jön egy fejes Paurtól, a hazaiak csapatkapitányától, amely a kapunk fölé száll.
3
Két percig csak nálunk volt a labda, helyzetig viszont nem jutottunk, a Zsolna előtt egy kontra végén viszont összejött egy fejes, de az nem jelentett veszélyt Ricardo kapujára.
1
9 °C fokot mutatnak Zsolnán a hőmérők, süt a nap, a játékosok pedig felsorakoztak a kezdéshez. A hazaiak szokásosan sárga-zöld szerelésben játszanak, mi sötétkék szerelésben lépünk pályára.
"A Nagyszombat elleni döntetlen után, amely során az utolsó másodpercben úszott el a győzelem, csalódottak voltunk, ezért helyre akarjuk hozni a dolgokat” – nyilatkozta a mérkőzést megelőzően Nikola Krstović, aki pár fordulóval ezelőtt mesterhármast ért el a Zsolna ellen a MOL Arénában.
A két csapat harmadszor csap össze a szezon során; az első két találkozás egyaránt a DAC győzelmét hozta.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00-kor kezdődik.