Beszámoló: Zsolna-DAC 2:2 (0:1)

|
| szo 19.3.2022, Kiss Balázs

Négygólos, fordulatos meccsen ezúttal a legvégén sikerült a pontszerzés. Verlinden DAC-ban szerzett első góljára a Zsolna kétszer is válaszolt, a csattanó viszont a 90. percben jött, amikor Moumou szépségdíjas találattal kiegyenlített.

Mindössze három hét telt el azóta, hogy Krstović mesterhármasával otthon kétvállra fektettük a Zsolnát, amely most hazai pályán szeretett volna revansot venni a február végi vereségért. Peter Černák „csikócsapata” most egy némileg megváltozott összetételben felálló DAC-cal találta magát szemben, hisz a kezdőnkben ott volt a sárga-kék színekben debütáló Szánthó Regő, de rajta kívül Ciganiks, Njie, Verlinden és az idén első alkalommal pályára lépő Blackman is, s közülük senki sem játszott a három héttel ezelőtti találkozón.

Hazai próbálkozásokkal indult a találkozó, Minárik már az elején célba vette a kapunkat vagy 30 méterről, de lövését Ricardo hárította, majd rögtön utána jött egy fejes a hazai csapatkapitánytól, Paurtól, de ez pontatlannak bizonyult. Kiegyenlítetté vált a játék, ám helyzeteknek egyik oldalon sem tudott tapsolni a gyér számú közönség. A mieinket 48 fős csoport buzdította a vendégszektorból, a hazai B-középben 12-en álldogáltak némán.

A 15. percben egy ígéretesnek tűnő támadás hiúsult meg: Andrezinho kiváló ütemben indította Szánthót, aki rálépett a labdára, pedig, ha kicsit jobban sikerül az átvétel, egyedül törhetett volna kapura. Két perccel később már közelebb álltunk a gólhoz: ismét Andrezinho volt, aki passzolt, Krstović pedig fejjel csúsztatta a rövid sarokra, ám erre a kapus, Belko is számított.

Húszpercnyi játék után csupán 1:1 volt a kaput eltaláló lövések aránya, ám utána megszaporodtak a lövések. Az egyikből kis híján meg is szerezte a vezetést a Zsolna, de Jánošík felső lécet eltaláló bombája nem pattant a kapunkba. A gyors ellentámadás után pedig Verlinden vágta fölé közelről. Az első fél órában mindkét védelmi vonal jelesre vizsgázott, a blokkolt lövések száma elérte a tízet, az eredményjelző viszont továbbra is 0:0-át mutatott. Szurkolóink közben új rigmusok begyakorlásával szórakoztatták magukat, amihez a hazai „kemény mag“ továbbra is szótlanul asszisztált.

A 34. percben Krstović óriási ziccert hagyott ki. Szánthótól kapott remek átadást, majd egyből kapura tört, de mellé célzott. Igazi focijelenet volt, de sajnos csak elszalasztott lehetőségként tudtuk elkönyvelni. Ezután a zsolnai Ďuriš percei következtek: bombája előbb a felső lécet is érintve csúszott a kapunk mögé, majd alig utána ismét tüzelt, de ezt a próbálkozást Ricardo szögletre tolta.

A félidő hajrájában jártunk, amikor megszületett a gól. Balićnak sikerült megtartania a labdát, majd a jobb szélen érkező Verlindenhez passzolt, aki higgadtan a hosszúba helyezett – 0:1. Ez volt belga játékosunk első találata csapatunk színeiben.

Térfélcsere után ugyanaz a 22 játékos folytatta a játékot. Mi kezdtük aktívabban a második félidőt: Blackman kapuba tartó labdájára azonban leért Belko, majd kicsivel utána Andrezinho lapos gurításába is jó érzékkel tette bele a lábát. Balić is próbálkozott, horvát középpályásunk az 54. percben zúzta rá jobbról, de a hazai hálóőr ezt a csípős lövést is kivédte.

Ahelyett, hogy újabb gólt adtunk volna, mi kaptunk. Minárik ballal a kapu elé tekert, ott pedig Paurnak sikerült azt fejjel a hálóba juttatnia – 1:1. Kezdődhetett minden elölről. Az egyenlítés után mindkét edző cserélt, ez a húzás pedig a sárga-zöldeknek jött be igazán. Az 56. percben Iľko forgatta meg a védőinket, majd a frissen beállt Kaprálikhoz passzolt, aki első labdaérintésből védhetetlenül bevágta a léc alá – 2:1.

Megfordult az állás, Janeirónak pedig változtatnia kellett. A gólszerzőnket, Verlindent vette ki a játékból, helyette Nebylának szavazott bizalmat, amelyet majdnem sikerült is góllal meghálálnia a fiatal középpályásunknak. Moumou remek labdája találta őt meg a 68. percben, de Kopas blokkolta a frissen pályára lépő játékosunk próbálkozását. Húsz perccel a vége előtt óriási lehetőséget puskázott el a Zsolna: Myslovič kétszer is célba vette a kapunkat. Első próbálkozását a gólvonalon álló Ciganiks blokkolta, az ismétlés pedig Ricardóban akadt el. Életben maradtak a pontszerzési reményeink, portugál edzőnk pedig a támadószekciót erősítette, amikor Hahnt is hadrendbe állította Andrezinho helyén. A kapu elé ívelt labdáink azonban Krstovićot keresték, de csatárunk előbb Nebyla jobbról, majd Moumou balról érkező beadásáról maradt le centikkel.

Nagyon közel volt már a vége, de küzdöttünk a végsőkig, Moumou önbizalma pedig pontot ért a számunkra. Német középpályásunk egy bődületes góllal köszönt be a zsolnai kapusnak – 2:2. Ezzel a találattal méltán pályázhatunk a Hónap Gólja címre. A háromperces ráadásban már nem változott az eredmény.

A Zsolnával vívott találkozók szinte kivétel nélkül mindig izgalmasak, és sok gólt hoznak, s a gólok számára ezúttal sem lehetett panasz. Kár, hogy ezúttal csak egy pontot sikerült rabolnunk. Megszereztük a vezetést, majd a hazaiak 6 perc alatt megfordították az állást, a mérkőzés végén azonban Moumou parádés találatával összejött a pontszerzés. A válogatott szünet miatt két hét múlva lesz csak bajnoki. Legközelebb április 2-án, szombaton a Szered együttesével mérjük össze erőinket otthon, a MOL Arénában.

Joao Janeiro (DAC): „A nézők számára érdekes volt a találkozó. Az első és a második félidő is nagyon sok helyzetet hozott. Úgy érzem, nekünk volt több lehetőségünk, de nem tudtuk kihasználni azokat, majd jött a büntetés, és a hazaiak megfordították az állást. A végén azonban egy szép góllal egyenlítettünk. Az akaratért dicséret illeti a csapatot, jól alkalmazkodtunk a műfűhöz, egész héten gyakoroltunk, megérdemeltünk volna kicsivel több szerencsét. Az egy pont miatt van egy kissé keserédes kedvünk.”

MŠK ZSOLNA -
FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:2 (0:1)
Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, Štadión pod Dubňom, Zsolna, 2022.03.19., 13:00
Játékvezetők: Smolák - Štrbo, Ferenc