A tavasz mérkőzése: negyedik kupadöntőnk a tét

|
| hé 20.4.2015, Nagy Krisztián

Egy lépésre a történelmi sikertől: a hazai 1:0-s győzelem után csapatunk holnap a Slovnaft Cup elődöntőjének visszavágóján a döntőbe kerülésért küzd meg, ahova a klubtörténelem során negyedszer juthat be. A Szenice-DAC kupamérkőzés holnap 17.30-kor kezdődik.

Eddig háromszor szerepeltünk a Szlovák Kupa döntőjében, és csak ez első alkalommal sikerült győznünk:

1986/87: DAC-Nitra 0:0, büntetőkkel 6:5

1992/93: DAC-1. FC Košice 0:0, büntetőkkel 4:5

1994/95: DAC-Inter Bratislava 1:1, büntetőkkel 1:3

1993-ig a szlovák és a cseh kupagyőztes egy országos döntőn is összemérte erejét a föderális, csehszlovák kupa elhódításáért. 1987-ben a prágai Sparta volt az ellenfelünk, és a gól nélküli döntetlent, majd a sikeres büntetőpárbajt követően (3:2) megszereztük a klubtörténet legértékesebb kupáját.

A Szenice egyszer jutott be az országos kupa döntőjébe: 2012-ben hosszabbítás után 3:2-es vereséget szenvedett a Zsolnától.

Az elődöntő két héttel ezelőtti első felvonásán Štepanovský 3. percben szerzett góljával 1:0-ra győztünk. A Slovnaft Cup szabályai szerint, ha 180 percnyi játék után egyenlő az állás (vagyis a Szenice 1:0-s győzelme esetén), akkor nincs hosszabbítás, hanem egyből tizenegyesrúgások következnek.

Hogyan juthat tovább a DAC?

- ha győz

- ha döntetlent játszik

- ha egygólos vereséget szenved, és legalább egy gólt lő (például 1:2, 2:3, stb.)

- ha 0:1-es vereséget szenved, és megnyeri a tizenegyes párbajt

Hogyan juthat tovább a Szenice?

- ha 1:0-ra győz, és megnyeri a tizenegyes párbajt

- ha kettő, vagy több góllal győz

A 2014/15-ös Slovnaft Cup döntője május 1-jén Poprádon 18.15 órai kezdettel kerül megrendezésre.

A Szlovák Kupa - Slovnaft Cup 2014/2015-ös elődöntőjének programja és eredményei:

2015. április 7., kedd, 18.00: DAC-Szenice 1.0

2015. április 8., szerda, 17.30: Trencsén-Besztercebánya 2:0

Visszavágók:

2015. április 21., kedd, 17.30: Szenice-DAC, Besztercebánya-Trencsén

A Slovnaft Cup elődöntőjének visszavágója, az FK Senica-FC DAC 1904 összecsapás holnap 17.30 órától kezdődik, játékvezetők: Samotný - Tomčík, D. Hrčka.

A belépőjegyek elővételéről, a biztonsági intézkedésekről, valamint a szurkolói utazásról korábban számoltunk be.