Beszámoló: DAC 1904 - Besztercebánya 1:2 (0:0)

|
| szo 26.8.2023, Kiss Balázs

Elszenvedtünk idei első vereségünket a bajnokságban. A gól nélküli első félidő után a másodikban Gavrić szép találatával vezetést szereztünk, de erre kétszer is válaszolt a Besztercebánya, és mindhárom pontot elvitte a MOL Arénából.

Az utolsó augusztusi hétvége még csak a második hazai bajnoki mérkőzésünket hozta ebben a szezonban. A Niké Liga 5. fordulójában a Besztercebánya érkezett a MOL Arénába. A katonacsapat az eddigi fordulókban 7 pontot gyűjtött, míg a Guľa-legénység eggyel többet, nyolcat, így igazán kiélezett küzdelemre volt kilátás. Az edző ezúttal is 4-3-3-as hadrendet állított fel, és ugyanaz a tizenegy futott ki a pályára, akárcsak a legutóbbi fordulóban Aranyosmaróton.

A kánikula ellenére a B-közép a tőle megszokott módon már az első perctől teljes hangerővel buzdította a fiúkat, a vendégszektor sajnos ezúttal is üres maradt. A kaput először azonban a vendégek találták el, a „katonák” leggólerősebb játékosa, Polievka durrantotta rá a labdát, de Popović magabiztosan védett. Nálunk a fiatal Csinger került közel a gólszerzéshez, ám a szögletből érkező labda rossz irányba pattant a fejéről.

A 13. perc elteltével a pálya helyett a B-középre helyeződött a figyelem, ahol egy Kalmár Zsolt klasszikus, szalutálós gólörömét ábrázoló molinó emelkedett a magasba. Szurkolóink így búcsúztak el a Fehérvárhoz távozott játékosunktól, korábbi csapatkapitányunktól. A klub nevében Végh Tibor klubelnök még a kezdő sípszó előtt köszönte meg Kalmárnak a Dunaszerdahelyen töltött több mint hat évet. Az érzelmes pillanatok közben Popović mutatott be egy hatalmas védést, mellyel góltól mentette meg a csapatunkat.

Pörgős volt a játék, de a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A 20. percben viszont bizakodhattunk, miután Godál szabálytalankodott Ramadannal szemben. A megítélt szabadrúgást Gavrić azonban fölé küldte. Trusa lapos középre adása Káčernek volt rövid, Risvanis hosszúról visszatett labdája Dimun fejéről pattant mellé, Herc távoli bombája pedig fentről súrolta a kapufát – próbálkoztunk, de eredmény nélkül. A közönség Dimun és Gavrić gyors letámadásából is gólt várt, sajnos hiába.

A 40. percben Risvanis sárga lapot érően szabálytalankodott Rymarenkóval szemben. Ez önmagában még nem lett volna katasztrófa, de mivel mindez a tizenhatoson belül történt, Kráľovič játékvezető megalkuvást nem tűrően a mészpontra mutatott. Popović azonban remek reflexszel emelte fel a bal kezét, úgy, hogy azzal épp kivédte Polievka lövését. Ez volt a játékrész legemlékezetesebb momentuma, reméltük, hogy a gólokat a második félidőre tartogatta a csapat.

Egy véres jelenettel indult a második játékrész: Záhumenský csapott oda egyet Ramadannak, akinek felrepedt és azonnal vérezni kezdett az ínye. Szerencsére nem lett nagy a baj, de sajnos a megítélt szabadrúgásból sem alakult ki gólhelyzet. Aztán mégis csak jött, amit már annyira várt az 5636 fős nézősereg. Az 52. percben Gavrić Andzouanától kapott pontos labdát a tizenhatosban, ahol annyira szabadon hagyták őt a védők, hogy vétek lett volna nem berúgni a helyzetet – 1:0. Sajnos nem tartott sokáig a gólörömünk, mert egy alapvonalról a kapu elé visszagurított labdát Rymarenko harciasan a hálónkba továbbított – 1:1.

Láthatóan megfogta a csapatot az egyenlítő találat. A támadójátékunkból hiányzott a gyilkos ösztön, a támadásainkat pedig jól olvasta az ellenfél. Az edzőnek mindenképp cserélnie kellett, hogy új színt kapjon a játékunk. Adrian Guľa elsőként Niarchost, majd a bajnokságban most bemutatkozó Čermákot küldte pályára, ám ahelyett, hogy magunkhoz ragadtuk volna a vezetést, ismét kapituláltunk. A 73. percben Pinto rossz megoldást választva hazaadta a labdát, melyre Polievka csapott le, és esélyt sem adott Popovićnak – 1:2.

Legalább két gólt kellett volna lőnünk a győzelemhez és egyet a döntetlenhez. Az összes cserelehetőségünket kihasználtuk, de sajnos minden próbálkozásunk ellenére az eredményen az utolsó negyedórában már nem tudtunk változtatni. Elszenvedtük idei első vereségünket a bajnokságban. Ezúttal pont nélkül maradtunk, s ezen legközelebb jövő héten Trencsénben tudunk majd változtatni.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Csalódottak vagyunk, csapatként nem játszottunk jól. Agresszív volt az ellenfél, tudtuk, hogy elsősorban ellentámadásokból fognak veszélyeztetni. Könnyű labdavesztésekkel, pontatlansággal, hiányzó agresszivitásunkkal segítettük őket. Ez volt az ok, amiért veszélyesek voltak az első félidőben. Kapusunk, Popović tartott minket játékban. Sajnálom, hogy a kifogott tizenegyes és a vezető gólunk után érzett pozitív emóció nem volt elég, és nem tudtuk meglovagolni, jobban kihasználni. Mélyen ki kell elemeznünk, ami ezt követően történt. Ahelyett, hogy egy újabb góllal lezártuk volna a mérkőzést, két óriási ajándékot is adtunk az ellenfélnek, amely mindkettőt ki is használta. Utána már nem voltunk elég pontosak, ideges volt a csapat. Hiányzott egy vezéregyéniség. Sem a védekező, sem a támadósorban nem volt, aki vitte volna hátán a csapatot. Még csak kiegyenlíteni sem tudtunk. Az ellenfél elvitte a három pontot, ami komplikálttá teszi a helyzetünket.”

Michal Ščasný (Besztercebánya): „Nagyon boldogok vagyunk. Nagyon fontos pontok ezek a számunkra, hiszen tudjuk, hogy ebben a szezonban kemény lesz a harc az első hat helyért. A mai három pont aranyat érő. Főleg az első félidőben voltak nagyon jó időszakaink, de a befejezések előtt az utolsó passz nem jött össze, nem tudtuk megszerezni a vezetést, pedig volt rá lehetőségünk. A második játékrészben türelmesek akartunk lenni, kissé visszahúzódva akartunk játszani, és gyors ellentámadásokkal operálni. Nagyon rosszkor jött a hazaiak vezető találata. Mindez felért egy pofonnal, de nagyon büszke vagyok, hogy ilyen jól lereagáltuk, és megfordítottuk ezt a nehéz mérkőzést. Köszönöm a srácoknak, és büszke vagyok rájuk.”

DAC 1904 - MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:0)

Niké Liga, 5. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2023.08.26., 18:00
Játékvezetők: Kráľovič - Pozor, Vitko