Beszámoló: DAC-Rózsahegy 0:0

|
| pé 17.12.2021, Kiss Balázs
'

Újabb gólnélküli meccsel búcsúzunk az idei évtől. Megvoltak a lehetőségeink, hogy megverjük a Rózsahegyet, de vagy a kapusuk védett, vagy a felső lécet találtuk el, s ha egyik sem, akkor a gólvonalról mentettek a vendégek. Zsinórban ötödik meccse nem rezdült a hálónk, a folytatást pedig a negyedik helyről várjuk.

2021 utolsó tétmérkőzése várt a csapatra a MOL Arénában, melybe – hiába a járásbeli magas átoltottság – még mindig nem engedték be a nézőket. A csapat így ezúttal sem számíthatott a szurkolók támogatására, de az utóbbi négy mérkőzésen bizonyította, hogy önerőből is képes szép eredményeket elérni. Joao Janeiro érkezése óta ugyanis még nem kaptunk gólt, és négy meccsen tíz pontot sikerült begyűjtenünk. A portugál mester e kiváló sorozat folytatásának a reményében küldte pályára a csapatot a Rózsahegy ellen. Az ellen a Rózsahegy ellen, amely a remek őszi teljesítményének köszönhetően a harmadik helyről várta a találkozót.

Intenzív játékot hozott a mérkőzés első tíz perce. Az egyik oldalon Múdry távoli próbálkozása süvített el nagyjából másfél méterrel a kapunk felett, a másikon pedig Dimunnak volt két lövési kísérlete két szögletet követően – egyik próbálkozás után sem rezdült a háló. Regáli lökete után viszont már igen, de csak azért, mert a jobb kapufáról levágódó labda megrezegtette. Dimun elrontott átadását válthatta volna gólpasszra a rózsahegyi csatár, de pár centi hiányzott a gólhoz.

Mindkét edző állva követte a találkozót, de a vendégeknél ezúttal nem Peter Struhár dirigált, mert elkapta a koronavírust. Helyettese, Peter Tomko csendben mozgatta a sajátjait. Joao Janeiro viszont intenzíven élte meg a meccset, és stílusosan egy sárga-kék sállal védte magát a hidegtől. „Mindenki itt van, mindenki tapsol” – szólt közben a gépi szurkolás egy olyan korábbi találkozóról, amelyen még több ezren lehettünk a MOL Arénában.

Minden bizonnyal felhördült volna a lelátó, amikor Sharani begyújtotta a rakétáit, majd Hahnhoz passzolt, és sokan a fejükhöz kaptak volna, látva, hogy hal el végül az ígéretes támadás. A 19. percben viszont zúgott volna a taps: Kružliak vállalkozott egy távoli bombával, melyet Krajčíriknak kellett kapu mellé tolnia. A mérkőzés 22. percében jártunk, amikor helyzetet ugyan nem jegyezhettünk fel, egy rekordbeállítást viszont igen. Jedlička ekkor megdöntötte a tavalyi szezonban felállított góltalansági rekordját, immár 381. perce maradt érintetlen a hálója.

Félórányi játék után 58:42 volt a labdatartási arány a javunkra, az eredményjelző viszont továbbra is 0:0-át mutatott. Schäfer változtathatott volna ezen a 34. percben, de löketére számított a kapus. Két perccel később pedig Ciganiks próbálkozása szállt fölé. A folytatásban inkább a Rózsahegynek voltak lövési kísérletei, melyek közül a legveszélyesebb Fabiš szabadrúgása volt. Ez végül a felső lécről lepattanva ment mellé.

A második félidő elejére nem változott meg a csapatok összeállítása, de a játékban sem volt nagy áttörés. Kicsit a múlt heti, Slovan elleni meccshez hasonlítottak a pályán történtek: nagy taktikai csata, elmaradó gólhelyzetekkel. Az 54. percben Luterán távoli bombája mozgatta meg az állóvizet. Jedlička nem merte fogni a labdát, de remekül védte a kapu közepébe tartó lövést. Ezután a helyzetek is megszaporodtak.

Davis mesteri módon tette Hahn fejére a labdát, de Krajčírik rajta volt a fejesen. Egy perccel később pedig lábbal lehetett volna eredményes a magyar támadó, ha Fabiš nem ment az utolsó pillanatban a gólvonalról. A meccs addigi legnagyobb helyzete maradt ki, de nem kellett sokat várni a következőre. Ezúttal Sharani előtt nyílt szabad terület, a védők lerántani sem tudták, ám Krajčírik védte a bombáját. Utána a bíró jelezte, hogy nem ért volna a találat, mert Sharani leshelyzetben vette át a labdát.

A 65. percben kettőt is cserélt Joao Janeiro: a sárga lapos Hahnt Krstović, Ciganiksot pedig Andzouana váltotta. Gólt azonban az elejétől a pályán lévő Balić szerezhetett volna. Sharani készített le neki tanítani valóan, de a vendégek hálóőre ezt sem engedte a háta mögé. Teltek a percek, és az ellenfél által elvégzett rögzített helyzetek sebessége arra utalt, nekik a döntetlen is jó, mi azonban szerettük volna itthon tartani mindhárom pontot. A levegőben közben füstbomba szaga terjengett, melyet a stadionon kívül rekedt szurkolóink gyújtottak be. Nagyon elkelt volna a buzdításuk. Velük együtt biztos meg tudtuk volna nyomni a hajrát, sőt, az is lehet, hogy Krstović szöglet után bólintását is beordították volna a kapuba. Így viszont csak a felső lécre pattant a labda. A kimaradt ziccert követő szöglet után Kružliak gurított közelről a kapuba, de méteres lesen állt. Ezt a VAR nélkül is látta a bíró.

A másik oldalon Rymarenkónak volt még egy próbálkozása a ráadás perceiben, de az is mellé ment, így a végén elosztottuk egymást közt a pontokat: egyet elvittek a rózsahegyiek, egyet pedig itthon tartottunk. A mérkőzés után így is rögtönzött tűzijátékkal köszöntek el a csapattól a leghűségesebb – ám a MOL Aréna kapuin kívül rekedt – szurkolóink.

Novembert mutatott még a naptár, amikor utoljára gólt kapott a csapat, s február lesz, mikor legközelebb ismét célba veheti a kapunkat az ellenfél. Addig azonban vár ránk egy kemény felkészülési időszak, amely január 6-án, vízkereszt napján kezdődik. A negyedik helyen vágunk majd neki a küzdelmeknek a 2022-es esztendőben, s mindannyian abban bizakodunk, hogy akkor már nem kell üresen kongó lelátók előtt játszanunk. Jó pihenést, kellemes ünnepeket mindenkinek! Hétfőn este pedig kövessék a nyolcadik DAC-karácsonyt!

Joao Janiero (DAC): „Kissé csalódottak vagyunk, de nem a nyújtott teljesítményünk miatt. Minden héten kielemezzük az ellenfél játékát. Tudtuk, hogy a Rózsahegy múlt héten az Aranyosmarót ellen a fair play szabályainak megszegésére panaszkodott, most pedig az első perctől kezdve húzta az időt. Egy kirúgás negyven másodpercig tartott, egy szabálytalanság vagy bedobás szintén soká elhúzódott. Át kell gondolnom, mit mondok, mielőtt bármi mást mondanék. Nemcsak én vagyok csalódott amiatt, hogy nem nyertünk, hanem a játékosok is. Többször jártunk az ellenfél tizenhatosában, de nem tudtuk bevenni a kaput. Edzőként nem mehetek a pályára gólt rúgni. Az én feladatom, hogy erre felkészítsem a játékosaimat. Sok helyzetet kidolgoztunk, a fociban megesik, hogy nem megy be egy sem. De ez nem jelenti, hogy itt lenne a világvége. Jó csapat a Rózsahegy, hiszen mindössze 13 gólt kaptak eddig. Négy hete érkeztem a klubhoz, az egész őszi szezont nem tudom értékelni. A vezetésem alatt öt meccset játszottunk, háromszor győztünk, kétszer döntetleneztünk, négy gólt rúgtunk, és egyet sem kaptunk. Jön a szünet, januártól pedig keményen fogunk dolgozni.”

Peter Tomko (Rózsahegy): „Egyértelmű szándékkal érkeztünk a mérkőzésre. A célunk az volt, hogy kihasználjuk az erősségeinket. Taktikai szempontból nézve jó meccset láthattunk. Igazságos eredmény született. Kellemes időszakot élünk át a klubban, mert egy jól sikerült ősz van mögöttünk. Csak szlovák játékosokkal játszunk, akik folyamatosan fejlődnek. Nem minden mérkőzés alakul az elképzelésünk szerint, de a fiúk minden nap keményen dolgoznak. Bízom benne, hogy tavaszra még inkább megerősödünk, és konkurensei lehetünk a topkluboknak.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - MFK RÓZSAHEGY 0:0

Fortuna Liga, 19. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2021.12.17., 17:00
Játékvezetők: Kružliak - Pozor, Štrbo
Nézőszám: nézők nélkül
Sárga lap: 28. Hahn, 60. Dimun, 90. Krstović, ill. 21. Mojžiš
DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak (K), Muhamedbegović, Davis - Balić, Dimun - Sharani, Schäfer, Ciganiks (65. Abdzouana) - Hahn (65. Krstović)
Rózsahegy: Krajčírik - Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Kochan (K) (79. Dopater) - Gerec (74. Rymarenko), Múdry (66. Šefčík), Regáli (79. Ďungel) - Boďa (74. Bobček)

Labdatartás: 56% : 44%