Beszámoló: DAC-Ružomberok 0:1 (0:1)

|
| szo 21.9.2019, Kiss Balázs

Megálljt parancsolt a győzelmi sorozatunknak a Rózsahegy. A vásári hétvégén sovány teljesítményt nyújtottunk a liptói csapat ellen, amely ugyan nem brillírozott, mégis talált egy gólt. Ez épp elegendő volt számukra ahhoz, hogy elvigyék tőlünk a három pontot.

Ragyogó napsütés, a MOL Arénába beszökő kürtőskalács és pecsenye illata a stadion melletti vásárból, hazai mérkőzés a Rózsahegy ellen, majd Ákos koncert – kevés jobb hely lehetett szombaton este az országban, mint Dunaszerdahely. Hogy mi tudta volna még ennél is szebbé varázsolni a vásári hangulatot? Egy laza kis győzelem a meggyengült liptóiak ellen – gondolta a stadiont majdnem teljesen megtöltő nézősereg, meg persze Peter Hyballa is, aki ugyanazt a kezdőt küldte a pályára, mint egy hete a Szenice ellen.

Az első félidő kemény próbatétel elé állította a mérkőzés közvetítőit, mert bár mezőnyfölényben játszottunk, helyzetig, de még csak egészséges kapura rúgásig sem igazán jutottunk. Igaz, a vendégek sem, de ez bennünket annyire nem vigasztalt egy olyan meccsen, melyen szinte mindenki hazai győzelmet vár. A 37. percben 1:0 volt a kapura tartó lövések száma, ami sajnos azt tükrözte, hogy még a stadion mögötti óriáskerék is nagyobb fordulatszámon pörgött a meccs közben, mint a játékosok. A liptóiak nagyon jól szűrték a középpályán a támadásainkat, és a szélről betett labdákkal sem sikerült igazán zavarba hoznunk őket. Ramireznek és Kružliaknak is volt egy-egy lövési kísérlete, de mindkettő jócskán célt tévesztett.

A legveszélyesebb támadásunkra közel negyven percet kellet várni. Ekkor Fábry beadására Vida Kristopher robbant be, de menteni tudtak előle. A lelátóról érkező halk megjegyzésekből inkább nem idéznénk, mert fiatalkorúak is olvashatják ezeket a sorokat. Finom fordításban valahogy így hangzottak a karcos hangú fiatalember szavai: lassú, nagypapás, helyenként állófocit látunk. Nem mertünk vitába szállni vele. Aztán ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött a büntetés. A 44. percben Beskorovainyi földre tette Gerecet, a megítélt szabadot Kostadinov adta középre, Mojžiš pedig bebólintotta – 0:1. Hyballának biztos volt mit mondania a kabinban.

A folytatást cserével kezdtük, az edző Blackmant vette le a pályáról, helyére Taiwót állította csatasorba. A félidő elején a veterán Ján Maslo és Vida Kristopher ütközése után számunkra kedvezett a bírói sípszó, a megítélt szabadrúgást viszont Fábry a sorfalba lőtte. Ahogy azt előre sejteni lehetett, a vendégek minden második párharc után a földön maradtak, abban bízva, hogy az ápolással is húzhatják az időt. Ezzel még nem is lett volna akkora baj, láttunk már ehhez hasonlót. A nagyobb gondot az jelentette, hogy nem találtuk a Rózsahegy ellenszerét. Bár aktívabban fociztunk, mint az első negyvenöt percben, mégis hiányzott az átütőerő a játékunkból.

A helyzeten Čmelík pályára állítása sem lendített sokat, sőt, a B-közép kelletlen füttyel köszöntötte őt. Szélsőnkre a magyar-szlovák Eb-selejtező után posztolt fotója miatt haragudtak meg páran. Mégis ő volt az, aki a 72. percben kiegyenlíthetett volna, de közeli lövésébe Krajčírik még bele tudta tenni a lábát. Két perccel később ugyancsak Čmelík fordult le gyönyörűen az őrzőjéről, majd jól is adott középre, de Vida Krisz nem tudott fejelni a védője szorításában.

Hyballa a bordatörésből felépült Ronant is bevetette az utolsó negyed órára, aki nagy kedvvel avatkozott játékba, de gólhelyzetig ő sem jutott. „Többet ért volna murcizni a vásárban, mint meccset nézni” – szólalt meg ismét a hang a lelátóról. Tény, ami tény, a 8389 néző ennél az előadásnál többre számított. Persze, másképp is alakulhatott volna a végeredmény, ha Remirez ollózása nem csak az oldalhálót találja el, vagy ha Beskorovainyi nem a felső lécre fejel egy beadást, de mivel nem így történt, ezért kénytelenek vagyunk elkönyvelni az egygólos vereséget.

Három megnyert bajnoki meccs után a negyediken nem mi jöttünk le győztesként a pályáról. Ez annál is fájóbb, mert ismét nagyon sokan látogattak ki a stadionba, de a végén keserű szájízzel kellett távozniuk a nézőknek. Reméljük, azért a vásárban mindenki talál magának valami búfelejtőt, és jövő héten ismét megtalálják az irányt a MOL Arénába. Az már várhatóan egy teljesen más mérkőzés lesz, hiszen a listavezető Zsolna ellen kell fociznunk. Előtte viszont vár ránk egy kupameccs is: szerdán Szakolcára utazunk, ahol az ötödik ligás Radimov lát bennünket vendégül a Slovanft Cup 4. fordulójában.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Rózsahegynek a három ponthoz. Szerintem inkább döntetlenszagú volt a meccs, egy 0:0 vagy 1:1 jobban tükrözte volna a játék képét. Ők egy rögzített helyzet után betaláltak, mi viszont nem, noha mintegy 20 pontrúgást is elvégezhettünk. Jónéhány helyzetet kidolgoztunk, de egyikből sem született gól. Az egyik legrosszabb első félidőt produkáltuk, amióta a klubban vagyok. Természetesen ehhez kellett az ellenfél szervezett védelmi játéka is, míg számunkra szinte semmi nem jött össze. Nem szereztük meg a lepattanókat, a passzaink pontatlanok voltak. Ráadásul a gólnál Vida Kristopher is felesleges hibát vétett, és elvesztette a labdát, a Rózsahegyet pedig nem tudtuk feltartóztatni. Ha a rossz első félidő után 0:0-val vonulhattunk volna a kabinba, máshogy alakult volna a folytatás. Az ittlétem óta nagyjából 25-ször szerzett ellenünk vezetést az ellenfél, ezért cserével kezdtük a második félidőt. Taiwo beállításával növelni akartuk a nyomást, ami úgy-ahogy sikerült is. A második félidőben jobb csapat voltunk, az utolsó 20 percben egyértelműen fölényben játszottunk, amit nem tudtunk gólra váltani. Tanulnunk kell ebből a vereségből, és szerdán a kupában helyrehozni a hibát.”

Ján Haspra (Ružomberok): „Hosszú idő után könnyebb most az értékelés. Az utolsó meccseinket eléggé elrontottuk. A mérkőzésre tisztelve az ellenfelet, ugyanakkor nagy étvággyal álltunk ki. A célunk az volt, hogy véget vessünk a negatív sorozatunknak, amely már két hónapja tart. Az első félidőben jól játszottunk, a hazaiakat nem engedtük helyzetbe kerülni, ráadásul szép gólt rúgtunk egy rögzített helyzetből. A második játékrészben a vendéglátóink növelték a nyomást, de álltuk a sarat. A kidolgozott helyzeteiknél a szerencse is a mi oldalunkra állt. Ha a DAC edzője tudná, mekkora szükségünk volt erre a győzelemre, biztos, könnyebben elfogadná saját csapata vereségét.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – MFK RÓZSAHEGY 0:1 (0:1)
Fortuna Liga, 9. forduló, MOL Arena, 2019.09.21., 17:00
Játékvezetők: Glova - Somoláni, Ferenc