Rózsahegy
DAC 1904 - Rózsahegy
Fortuna Liga 2019/20, 9. forduló • szo 21.9.2019, 17:00 • MOL Aréna
Gólok: 44. Mojžiš 0:1
Játékvezető: Filip Glova • Asszisztensek: TomᚠSomoláni, František Ferenc • Néző: 8389
90+2
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Koštrna (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
90+1
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Gerec, bejön Bobček.
90
Hárm percet hosszabbít a bíró.
90
Ramirez ismét egy akrobatikus mozdulattal próbálta kapura tenni a labdát. A legnagyobb meglepetésünkre Glova ellene fújt.
88
Čmelík ad hosszú labdát Koštrnának, aki nem éri el.
87
Kružliak előreívelésére próbált odaérni Ramirez, de a vendégek hálóőre megelőzte őt.
86
Minden labda az ellenfélhez pattan.
84
Beskorovainyi fejel a felső lécre! Hihetetlen!
83
Megint szöglet, már a sokadik!
82
Harcoljatok! – jön a buzdítás a B-középtől. Újabb szögletet rúghatunk!
79
Ramirez ollózásánál sokan már gólt kiáltottak! Nincs bent!
77
Čemlík harcol ki egy sarokrúgást.
77
Nagy veszélyben volt Krajčírik kapuja, végül azonban fogta Ramirez lövését.
76
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Vida Máté, bejön Ronan.
74
Čmelík gyönyörűen fordult le az emberélől, majd jól adott középre, de Vida Krisz nem tudott fejelni a védője mellett. Közben a sérüléséből felépült Ronan készülődik cseréhez.
73
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Kojnok, bejön Jonec.
72
Čmelík lövi a kapusba közelről! De már előtte is sűrű volt a levegő Krajčírik kapuja előtt.
70
A mai nézőszám: 8389
69
Lövéssel fejezzük be az akciót, Fábry próbálkozása azonban gyengére sikeredett.
65
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Ďungel, bejön Novotný.
64
Gerec addig addig harcolt Beskorovainyival, még lövésig jutott. Kružliak mentett szögletre.
62
Vida Kristopher céloz fölé.
61
Čmelík pályára lépését nem köszöntötte taps a B-középtől. Nem tudják neki megbocsátani a magyar-szlovák meccs után feltett gúnyolódó posztját.
60
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Oravec, bejön Čmelík.
60
Taiwo fejelte vissza lövésre Davis beadását Fábrynak, aki fölé célzott.
59
Davis kétszer próbálkozott beadni a szélről, mindkétszer blokkolták.
56
A közönség is érzi, hogy másképp játszunk most, mint az első 45 percben, ezért rá is tesz egy lapáttal. De a helyzeteket a pályán lévőknek kell berúgni. Ramireznek lett volna rá lehetősége fejjel, de nem jött össze.
55
Koštrna magabiztos és szép cselsorozata kap tapsot.
54
Ez már jobban tetszik a közönségnek! Vida bátor előretörése után mentenek szögletre a védők.
50
Vida Krisz és Ramirez hozta lázba a közönséget, az utolsó passz viszont pontatlan volt, ezért elmaradt az ováció.
50
Fábry a sorfalba lőtt.
49
Most Ján Maslo és Vida Kristopher maradt lent. Nekünk jár a szabadrúgás.
47
Davis lövi ki a labdával Kojnokot, de mire az ápolás megérkezik hozzá, addigra rendbe jön.
44
Beskorovainyi tette földre Gerecet, a megítélt szabadot pedig Kostadinov adta középre, Mojžiš pedig bebólintotta.
44
A Ruzemberok gólt szerzett!
Gólszerző MOJŽIŠ.
41
Lassú, nagypapás, helyenként állófoci – ezt a félidőt ennél hízelgőbben nem lehet jellemezni.
39
Na, végre valami! Fábry beadására Vida Krisz robbant be, de menteni tudtak előle. Ebben viszont volt veszély!
37
A kapura tartó lövések száma a 37. percben 1:0. Ez eléggé sovány, mint a bőjti szél.
35
Kostadinov próbálkozott bevenni Jedlička kapuját, de mellé gurított. Sőt, előtte még a kezére is pattant a labda, ezért nem ért volna a gól, ha bemegy.
33
Vida Máté kísérlete köt i Krajčírik ölében.
33
A rózsahegyi középpálya nagyon jól szűri a támadásindátási kísérleteinket.
32
Ha őszinték akarunk lenni, azt kell, hogy mondjuk, ennél a meccsnél még a stadion mögötti óriáskerék is nagyobb fordulatszámon pörög.
31
Ramirez fejel mellé, de legalább ezt megtapsolják a nézők.
29
Két lövést láthattunk, az elsőt Oravectől, ami még a blokkba ment, az ismétlést pedig Kružliaktól, ami viszont méterekkel szállt a kapu fölé.
27
Fábry ívelt a kapu elé egy pontrúgást, ám a védők a helyükön voltak.
25
Gerec futott lesre, szerencsénkre ezt a partjelző is látta.
24
Ramirez a tizenhatos vonaláról rúgja kapu mellé, nagyon mellé. Fábry adott neki jó labdát.
23
Vida Máté kapásból előre vágott labdáját Ramirez szelídítette meg, majd tette tovább Blackmannek, ő viszont belebonyolódott a cselbe.
20
Koštrna mentett szögletre. "Eltelt 20 perc, és sehol sem vagyunk" – mondja egy hang a lelátóról. Nem sokban tudunk vitatkozni vele. De legalább Jedlička könnyedén húzta le a szögletből beívelt labdát.
18
Vida Máté fejelt össze Qoseval, aki lent is maradt a füvön, és csak ápolás után tudta folytatni a játékot. A bíró Máté megmozdulását szabálytalannak ítélte.
16
Negyedórányi játé után sok izgalmat nem hozott a meccs. Talán ha magasabb arányban nyernénk meg a párharcokat a középpályán.
15
"Kielemeztük az ellenfél játékát, és azt kell mondanom, hogy nagyon jó csapat a Rózsahegy. Eddig nem gyűjtöttek túl sok pontot, de kiválóan védekeznek és nagyon hatásosan alkalmazzák a gyors mélységi passzokat, továbbá remek a szélsőjátékuk is. Nem vár tehát ránk egy könnyű mérkőzés, de ha jobb hozzáállással és intenzitással lépünk pályára, mint kedden Füleken, akkor nagy esélyünk nyílik begyűjteni a három pontot" – nyilatkozta a meccs előtt Peter Hyballa a Rózsahegyről.
13
Koštrna végzett jó védőmunkát Mojžišsal szemben, a liptói játékos csak szabálytalankodni tudott a csapatkapitányunkkal.
10
Blackman jobb oldalu beadása rejtett magában némi veszélyt, de Vida Kristopher nem nőtt elég magasra ahhoz, hogy ebbe a labdába jobban bele tudjon fejelni. Pár másodperccel később jött egy újabb center Blackmantől, ami viszont már nem jutott el a címzettekig.
9
Ramirez kezére pattant a labda a rózsahegyi büntetőterületen belül, kifelé jár a szabadrúgás.
7
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Čurma (MFK Ružomberok).
7
Vida Kristopherrel szemben törleszt Čurma.
4
Ramirezt billentette ki az egyensúlyából Čurma, Glova játékvezető mégis a mi csatárunk megmozduását ítelte szabálytalannak.
2
Megpróbáljuk rögtön az elején magunkhoz ragadni a kezdeményezést. Két percig folyamatos volt a játék, most egy kirúgással jönnek a vendégek.
1
-4
Érkeznek a mérkőzés főszereplői a játéktérre, a vendégcsapat fehér szerelésben, mi a szokásos sárga-kékben.
-12
Megvolt a névsorolvasási show, hamarosan felcsendül a Nélküled, majd kezdéskor a himnusz, ahogy az már megszokott a MOL Arénában.
-30
A rózsahegyiek ezzel a kezdővel lépnek pályára:

Krajčírik – Čurma, J. Maslo (K), Twardzik, Mojžiš – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Qose – Ďungel, Gerec
-45
Cseréink:

Száraz, Šimčák, Ronan, Čmelík, Taiwo, Divković
-45
Így kezdünk mi:

Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Vida M., Oravec – Blackman, Fábry, Vida K. – Ramirez
-50
Gyönyörű időjárás, vásári hangulat, DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés, majd Ákos koncert a nap végére. Aki tud ennél jobb hétvégi programot, jelentkezzen. Hamarosan jövünk a kezdők ismertetésével.