|
| szo 6.11.2021, Kiss Balázs
'
'

Egyszer fent, másszor lent, s mi most az utóbbi helyen ülünk azon a bizonyos hullámvasúton. Kikapni sosem jó, hazai pályán pedig pláne. Ma sajnos megtörtént, pedig mi szereztük meg a vezetést, de a szívós szerediek háromszor is „beköszöntek”, ezzel pedig mindhárom pontot elvitték a MOL Arénából.

A liptószentmiklósi botlás után csak egy cél lebegett a csapat szeme előtt: a Szered ellen mindenképp itthon kell tartani a három pontot. A fiúkat emellett a visszavágás lehetősége is fűtötte, hiszen augusztusban 1:0-és vereséget szenvedtünk a piros-fehérektől. A múlt heti kerethez képest volt némi változás, de a hadrend maradt a Németh Antal által az eddigi meccseken is alkalmazott 4-4-2. Mivel a Dunaszerdahelyi járás piros besorolásba került az aktuális Covid-automata szerint, ezért csak a teljes kapacitás 25 százalékát tölthették meg a nézők. A B-közép már a mérkőzés előtt kifeszített egy drapit „Nyugodj békében, Nagy Adrián” – felirattal, mellyel a DAC tragikus hirtelenséggel elhunyt ifistájára emlékeztek. Az egyperces néma csend alatt rajta kívül Marczell Zoltánra, Kisudvarnok nemrég elhunyt polgármesterére, DAC-rajongóra is megemlékezett a sárga-kék család.

Ők már odafentről nézték, ahogy a vendégek kapusa, Yakubu bizonytalanságát kihasználva Nicolaescu az üres kapuba ívelhette volna a labdát mindjárt a 2. percben. Talán ő is meglepődött a lehetőségtől, mert a kapu fölé emelt. A B-közép szurkolóit viszont lázba hozta az akció, mert a kisebb létszám ellenére, mintha a szokottnál is hangosabban szólt volna a „Hajrá, DAC!”. Jó ütemben ment tovább a játék, melyet izgalmassá tett, hogy a vendégek nem álltak le bunkerfocit játszani, hanem hibáinkat, elrontott passzainkat kihasználva az ellentámadásokra is kellő hangsúlyt fektettek.

A 17. percben például Jedličkának kellett védenie gólhelyzetben – Haša közeli lövését hatástalanította. Válaszként Krstović köszönhetett volna be a Szerednek: Dimun kiválóan szöktette őt a leshatárról, de sajnos Yakubu is jól olvasta a játékot. A 20. percben Morongról feledkeztünk meg hátul, akinek lövése végül csak az oldalhálót rezgette meg. Ezt követően Lamkel Zé egyéni szólója után vártuk a gólt. Mintegy 10 méterre cselezte magát a kapuhoz a kameruni, ahol azonban belefeküdtek a lövésébe. A megítélt sarokrúgás után Schäfer fejelt szabadon, de sajnos a labda centikkel elkerülte a bal kapufát.

Csapatunk egykori kapitánya, jelenleg a Szered csapatát erősítő Ljubičić is megcélozta a kapunkat, de Jedlička számított a lövésre. Az ellentámadásból is helyzet lett: Schäfer nyeshette volna rá, végül mégis Andzouana próbálkozott, az egyik védő azonban kiiktatta a lövését. Aztán jött egy villámkontra szeredi módra. Elég volt egy elrontott átadás elől, s azonnal kapura törtek a vendégek. Kadlec próbálkozásának végül Jedlička állta útját.

Az első gólra a 32. percig kellett várni. Előbb Schäfer próbálkozott egy legurított szabadrúgásból, de beleértek a védők. A lepattanó Andzouanáé lett, aki Krstovićhoz passzolt, ő pedig Yakubu háta mögé helyezte a labdát – 1:0. A Szered hátrányba került ugyan, de Jarábek mester fiai nem álltak be védekezni, nyílt maradt a mérkőzés. A félidő hajrájában Lamkel Zé lövésénél kellett védenie Yakubunak, de nem ez volt az utolsó helyzet a sípszó előtt, sőt. A 44. percben jártunk, amikor Radić lövése kipattant Jedličkáról, de olyan szerencsétlenül, hogy azt Morong könnyűszerrel a hálónkba emelte az elfekvő kapusunk felett – 1:1.

Szünetben csak a vendégek cseréltek: Ljubičićet sérülés miatt kellett levenni. Helyén Potoma kapott lehetőséget. A 3175 fős közönség azt várta, hogy megszívják magukat a játékosok a szünetben, és oroszlánként küzdenek majd a vezető találatért, de sajnos nem ez történt. Játékunkat sok pontatlanság jellemezte, és a koncentrációban is hiány lépett fel. Másképp biztos nem kaptunk volna újabb gólt, de a helyzet az, hogy kaptunk. Méghozzá az 55. percben, amikor egy balról érkező beadást Morong pofozott közelről a kapunkba – 1:2. A Szered játékosának ezen a meccsen ez volt a második, a szezonban pedig már a harmadik gólja a DAC ellen, mivel az augusztusi győzelmükkor épp az ő találatával győztek le minket 1:0-ára.

A második vendégtalálatot villámgyorsan követhette volna a harmadik is: Haša saját térfeléről ívelte az üresen hagyott kapunkra, de Jedlička az utolsó másodpercben visszaért, és kitornázta a léc alá csapódó labdát. A szurkolás ilyenkor már más formáját mutatta, mint a meccs elején. Németh Antal, hogy mentse a menthetőt, kettős cserével próbálkozott: Dimunt Balić, Nicolaescut pedig Hahn váltotta, a támadójátékunkban azonban ez sem hozott gyökeres változást. Hahn eltűnt a védők szorításában, Balić távoli próbálkozásai pedig vagy fölé szálltak, vagy Yakubu hatástalanította azokat. Később Andzouna helyén Veselovský is lehetőséget kapott.

A szerediek ekkor már taktikusan játszottak, és érezték, hogy megnyerhetik a meccset. Az iram a mérkőzés ezen periódusában már korántsem volt nagy, cserék, szögletek töredezték a játékot, mi pedig elkeseredetten próbáltunk egalizálni. Egyenlítés helyett azonban jött a fekete leves. A rendes játékidő utolsó percében a csereként beállt Karrica olyan közel került a kapunkhoz a labdával, hogy onnan már nem illik hibázni – 1:3. A négyperces hosszabbítás ezúttal kellemetlen volt szurkolók, játékosok, és edzők számára egyaránt.

Az első félidő még sok mozgást, helyzeteket, nyílt játékot hozott, a másodikban viszont már más volt az ábra. Ellenfelünk kihasználta a hibáinkat, s a végén kétgólos különbséggel megnyerte a meccset. Az ötödik helyen tanyázunk, 21 gyűjtött ponttal. Most kéthetes válogatott szünet következik, amikor ismét sok játékosunkat leszünk kénytelenek nélkülözni válogatottbeli kötelezettségeik miatt. Legközelebb november 20-án szombaton játszunk bajnokit, amikor a Szenice csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában.

Németh Antal (DAC): „Az első félidőben megnyerhettük volna a meccset. Vezettünk és voltak helyzeteink, ugyanakkor már megvoltak azok a jelek a játékunkban, melyeket nem tudtunk kontrolálni a pályán. A második félidőben számomra teljesen érthetetlen módon nem valósult meg az, amit elterveztünk, és tulajdonképpen visszaestünk oda, ahol a múlt héten a Liptószentmiklós ellen abbahagytuk. Nem is lehetett más a vége, minthogy vesztesen hagyjuk el a pályát. Ezek a vereségek a legfájóbbak, hiszen év eleje óta azt hangsúlyozom, hogy az ilyen meccseken dől el, hogy zárul majd a bajnokság. Sokkal több pontot vesztettünk a papíron gyengébb csapatok ellen, s az a legfájóbb, hogy itthon sem jött össze a győzelem. A saját jövőmmel nem foglalkozom, igazából nem az számít, ki mit gondol. A feladatom, hogy minél jobban felkészítsem a csapatot. Ma este is visszanézem a meccset, és meglátjuk, mi történik majd az előttünk álló napokban. A döntés nem az én kezemben van. Szerettem volna mindig a legjobbat adni a csapatnak és Dunaszerdahelynek. Természetesen hallottam, mit kiabálnak a szurkolóink, de azt gondolom, ez ilyenkor természetes. Az eredmények nem megfelelőek Dunaszerdahely elképzeléseihez. Érthető reakció, ha egy csapat így szerepel. 1:2-es állásnál még ott voltak a csapat mellett, buzdítottak, de teljesen normális, hogy bizonyos szituációkban így reagálnak.”

Juraj Jarábek (Szered): „Természetesen örülünk a győzelemnek, de mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani a hazai szurkolóknak. Másodszor fordult elő a hosszú pályafutásom során, hogy megtapsolták a csapatom teljesítményét az ellenfél szurkolói. Minden úgy alakult, ahogy elterveztük. A DAC-nak remek csapata van, ha náluk a labda, de nekünk kijöttek a kontrák. Húsz perc után már akár 2:0 is lehetett volna az állás. Veszélyesen játszottak, nekünk viszont összejött az egyenlítés. A szünetben azt mondtuk a fiúknak, hogy folytassák ott a játékot, ahol abbahagyták, és ez meghozta számunkra a sikert. Berúgtuk a másodikat, majd a harmadikat is, a DAC pedig örülhet, hogy a végén nem kapta meg a negyedik és az ötödik gólt. Számomra teljesen megérdemelt a győzelmünk.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - ŠKF SZERED 1:3 (1:1)
Fortuna Liga, 14. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2021.11.06., 15:00
Játékvezetők: Dohál - Hrmo, Štofik