Szered
DAC 1904 - Szered
Fortuna Liga 2021/22, 14.forduló • szo 6.11.2021, 15:00 • MOL Aréna
Gólok: 32. Krstović 1:0 , 44. Morong 1:1 , 56. Morong 1:2 , 90. Karrica 1:3
Játékvezető: Martin Dohál • Asszisztensek: Andrej Hrmo, Dušan Štofik • Néző: 3175
90+2
Gatarić csapja be könnyedén Kružliakot. Egy szöglet még belefért utána, de ezt már nem ís ívelték kapu elé a vendégek.
90+1
Négy perc lesz a ráadás, de jobb lenne, ha a bíró nem várná meg a végét, és minél előbb lefújná a találkozót.
90
Eldőlt a mérkőzés...
Karrica olyan közel került a kapunkhoz a labdával, hogy onnan már nem illik hibázni – 1:3
90
A ŠKF Sereď csapata gólt szerzett! Gólszerző KARRICA.
88
Sarokrúgás után Yao elé pattant a labda, ő azonban nem lő gólt, mellé céloz.
87
Elkeseredett próbálunk felépíteni egy támadást, de hiányzik az agresszivitás, az igazi drukk a játékunkból, és a vége is egyre közelebb. Meglesz az egyenlítés?
85
Ez viszont már sokkal jobb volt! Megint Balić! Yakubu azonban beleért a kapuba tartó labdába.
84
Balić távoli próbálkozása Schäferééhez hasonlóan méterekkel száll kapu fölé.
80
Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt vesztésre állunk hazai pályán. A szerediek taktikusan játszanak, bár Schäfer lövését most nem tudták megakadályozni. Nagyobb baj az, hogy válogatott játékosunk nem tudta kellően leszorítani a labdát.
78
Csere a SKF ORION TIP Sereď-nél/nál: lemegy Kadlec, bejön Karrica.
77
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Krstović, bejön Verlinden.
76
Krstović zuhan egy kiáltással kísérve a földre az ellenfél tizenhatosának vonalán. Be is kell hívni a doktort, de szerencsére nem nagy a baj. Közben Verlinden is cseréhez készülődik.
74
Csere a SKF ORION TIP Sereď-nél/nál: lemegy Haša, bejön Gatarić.
Csere a SKF ORION TIP Sereď-nél/nál: lemegy Morong, bejön Popović.
74
Ciganiks magas labdája csemegeként hullik Yakubu ölébe.
70
A közönség most rákezd a Mindenki itt van, mindenki tapsol – rigmusra, melyet a Harcoljatok, harcoljatok – buzdítás vált fel. Közben egy szabálytalanság a pályán: Lamkel Zé akasztja meg Hašát, de lapot nem ért a megmozdulás.
69
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Andzouana, bejön Veselovský.
67
Nehéz ezekben a percekben bármit is írni a meccsről. Akadozó, elképzeléstelen játék, a lelátón csend, és hátra van még a félidő fele.
65
Közben elmondhatjuk, hogy teltház van, hiszen 3175 néző van jelen a stadionban. Ennél több az érvényes rendelkézések mellett nem is lehetne.
62
A B-középünk most nem úgy szurkol, ahogy azt tette a mérkőzés elején...
60
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Haša (SKF ORION TIP Sereď).
59
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Dimun, bejön Balić.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Nicoalescu, bejön Hahn.
58
Haša szerzi meg kishíján a haramdikat! Saját térfeléről íveli rá az üres kapura, mert Jedlička kijött a kapujából, s bizony úgy kellett visszaszaladnia, hogy az utolsó pillanatban a léc alól ki tudja tolni a labdát.
55
Fordít a Szered!
Egy bal szélről érkező beadást Morong pofoz közelről a kapunkba. Davis nem tudta őt feltartóztatni – 1:2
55
A ŠKF Sereď csapata gólt szerzett! Gólszerző MORONG.
54
Kéne valami váratlant húznunk, mert kezd nagyon statikussá válni a játékunk. Lamkel Zétől és Schäfertől is láttunk már ennél jobb játékot.
52
Schäfer csúszott össze Palominoval. Mindketten lent maradtak pár másodpercig, de végül egyikük ápolására sem volt szükség.
46
Haša veszélyes beadását küldi kapu mellé Radić.
46
Elkezdődött a második félidő.
45+3
Befejeződött az első félidő.
45+3
Andzouana lép oda keményen ellenfelének. Ez a szabadrúgás még belefért az időbe a bíró szerint, sőt, még az utána következő szögletre is volt idő, de gól nem született.
45+2
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kadlec (SKF ORION TIP Sereď).
45
Három perc lesz a ráadás.
44
Kiegyenlít a Szered!
Kružliak mellől Radić vette célba a kaput, de Jedlička nem tudta birtokába venni a labdát. A kipattanót Morong passzolta közelről a gólvonal mögé – 1:1
44
43
Krstović váltott oldalt, de ehhez az is kellett, hogy Nicolaescu ne érjen hozzá, így került végül Lamkel Zéhez a labda. Ő lőtte rá, de Yakubu védett.
41
Hiába az egygólos vezetés, nyílt a mérkőzés. A Szered nem állt be védekezni. Nem rossz foci ez!
38
Jó gondolat, rossz kivitelezés. Egy gyors háromszögelésből kerülhettünk volna remek helyzetbe, de Nicolaescu a Ciganikstól kapott labdát rossz helyre passzolta vissza. Ha sikerült volna Krstovićhoz eljuttatnia, akár már kettővel is vezethetnénk. Sajnos sose tudjuk meg, hogy ez valóban így lett volna-e.
32
Megvan a vezetés!
A szabadrúgást Schäfernek gurították le. Andris próbálta meg rálőni, de ellenfelet talált. A lepattanó Andzouanáé lett, aki Krstovićhoz passzolt, tőle pedig a hálóban kötött ki a labda – 1:0
32
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző KRSTOVIĆ.
32
Gago szabálytalankodott Lamkel Zével, amiért meg is kapt a maga sárgáját.
31
Csere a SKF ORION TIP Sereď-nél/nál: lemegy Kříž, bejön Yao.
30
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gago (SKF ORION TIP Sereď).
29
Villámkontra szeredi módra! Elég volt egy elronrontott átadás elől, s ebből azonnal kapura tört a Szered. Kadlec próbálkozásának végül Jedlička állta útját.
26
Máris helyzet a másik oldalon! Már Schäfer is rányeshette volna, de végül Andzouana volt az, aki próbálkozott. Az egyik védő azonban kiiktatta a lövését.
26
Ljubičić is megcélozza a kapunkat, de Jedlička számított a lövésre.
24
Lamkel Zé egyéni szólója után vártuk a gólt. Egészen közel, mintegy 10 méterre cselezte magát a kapuhoz, ahol azonban belefeküdtek a lövésébe. A labda szögletre pattant. A sarokrúgás után pedig Schäfer fejelt szabadon, de sajnos a labda centikkel kapu mellé ment.
20
Morongról feledkezünk meg teljesen, és kizáról azon múlott, hogy nem kaptunk gólt, hogy Morong pontatlanul célzott. Nem szabad lebecsülnünk a Szeredet, mert abból még baj lehet.
19
Dimun kiválóan szöktette a leshatárról kiugró Krstovićot, ám mielőtt kapura tudott volna rúgni, megelőzte őt Yakubu, a kapus.
17
Gólhelyzetben véd Jedlička!
Haša közeli lövése akadt el a lábában. Ebből gólt kaphattunk volna.
16
Ciganiks magasan adja be a kapu elé, ahol Nicolaescu fejjel még bele tud éri, de irányítani már nem sikerül – mellé megy a labda.
15
Gólhelyzetet nem hozott az első 15 perc, de panaszra nem lehet ok, hiszen egy tempós meccset láthatunk.
12
Krstovićnak kell kifejelnie sarokra egy beívelt labdát. Újabb szögletet végezhet el a vendégcsapat.
11
Lövésig jut az ellenfél, pontosabban Haša, de csak Muhamedbegovićot találta hátba a labdával.
9
Nicolaescu és Andzouana erőszakossága vezetett helyzethez, a lövésbe viszont csapatunk egykori kapitánya, a most már a Szered csapatát erősítő Ljubičić tette bele a fejét, így lett végül szöglet.
8
Egy élesen beadott labdába tette bele a fejét Radić, a vendégek játéosa, de nem tudta a kapunk felé irányítani. Jedlička kirúgásával megy tovább a játék.
6
Annak ellenére, hogy kevesebben vannak a megszokottnál, mindent beleadnak a B-középben álló szurkolóink a szurkolásba. Nagyon jól hangzik!
5
Andzouana ugrathatta volna ki a leshatáron tartókodó Krstovićot, de elrontotta a passzt, melyet így könnyűszerrel lefüleltek a védők.
2
Máris itt volt volt a nagy lehetőség!
A vendégek kapusa a 16-oson kívül elvesztette a labdát, amely Nicoleascuhoz pattant. Messziről kellett volna az üres kapuba juttatnunk a labdát, de ez nem jött össze. Nicolaescu fölé emelt.
1
A mérkőzés elkezdődött.
Gyászszünet előzi meg a mérkőzést. Nagy Adriánra, a hét elején autóbalesetben elhunyt 18 esztendős ifistánkra, és Marczell Zoltánra, Kisudvarnok polgármesterére emlékeztünk egy perces néma csenddel.
Érkeznek a csapatok. Mi sárga-kékben, az ellenfelünk piros-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban.
A kezdőcsapatok már ismertek, a csapatok most fejezik be a bemelegítést, és vonulnak be az öltözőbe.
Napos, szép őszi idő van Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában, kár, hogy az aktuális Covid-automata szerint ma legfeljebb csak 3175 lehet jelen a mérkőzésen.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00-kor kezdődik.