Edzői értékelés a DAC-Szered (1:3) mérkőzés után

|
Videó
| va 7.11.2021, Iván Péter, Nagy Krisztián
'

„Természetesen hallottam, mit kiabálnak a szurkolóink, de azt gondolom, ez ilyenkor érthető. Az eredmények nem megfelelőek Dunaszerdahely elképzeléseihez.” A tegnapi DAC-Szered (1:3) bajnoki találkozót Németh Antal és Juraj Jarábek vezetőedzők értékelik.

Németh Antal (DAC): „Az első félidőben megnyerhettük volna a meccset. Vezettünk és voltak helyzeteink, ugyanakkor már megvoltak azok a jelek a játékunkban, melyeket nem tudtunk kontrolálni a pályán. A második félidőben számomra teljesen érthetetlen módon nem valósult meg az, amit elterveztünk, és tulajdonképpen visszaestünk oda, ahol a múlt héten a Liptószentmiklós ellen abbahagytuk. Nem is lehetett más a vége, minthogy vesztesen hagyjuk el a pályát. Ezek a vereségek a legfájóbbak, hiszen év eleje óta azt hangsúlyozom, hogy az ilyen meccseken dől el, hogy zárul majd a bajnokság. Sokkal több pontot vesztettünk a papíron gyengébb csapatok ellen, s az a legfájóbb, hogy itthon sem jött össze a győzelem. A saját jövőmmel nem foglalkozom, igazából nem az számít, ki mit gondol. A feladatom, hogy minél jobban felkészítsem a csapatot. Ma este is visszanézem a meccset, és meglátjuk, mi történik majd az előttünk álló napokban. A döntés nem az én kezemben van. Szerettem volna mindig a legjobbat adni a csapatnak és Dunaszerdahelynek. Természetesen hallottam, mit kiabálnak a szurkolóink, de azt gondolom, ez ilyenkor természetes. Az eredmények nem megfelelőek Dunaszerdahely elképzeléseihez. Érthető reakció, ha egy csapat így szerepel. 1:2-es állásnál még ott voltak a csapat mellett, buzdítottak, de teljesen normális, hogy bizonyos szituációkban így reagálnak.”

Juraj Jarábek (Szered): „Természetesen örülünk a győzelemnek, de mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani a hazai szurkolóknak. Másodszor fordult elő a hosszú pályafutásom során, hogy megtapsolták a csapatom teljesítményét az ellenfél szurkolói. Minden úgy alakult, ahogy elterveztük. A DAC-nak remek csapata van, ha náluk a labda, de nekünk kijöttek a kontrák. Húsz perc után már akár 2:0 is lehetett volna az állás. Veszélyesen játszottak, nekünk viszont összejött az egyenlítés. A szünetben azt mondtuk a fiúknak, hogy folytassák ott a játékot, ahol abbahagyták, és ez meghozta számunkra a sikert. Berúgtuk a másodikat, majd a harmadikat is, a DAC pedig örülhet, hogy a végén nem kapta meg a negyedik és az ötödik gólt. Számomra teljesen megérdemelt a győzelmünk.”