Beszámoló: Nagymihály - DAC 1904 0:2 (0:1)

|
| szo 18.2.2023, Kiss Balázs
'

Győzelem a keleti végeken! Kalmár és Nebyla találatával sikerült két vállra fektetnünk a Nagymihályt, és elhoznunk a három pontot. 140 vendégszurkoló buzdítása mellett arattunk fontos győzelmet, melynek köszönhetően még közelebb kerültünk az éllovashoz.

Kelet-Szlovákiába vezetett a DAC útja a második tavaszi fordulóban. A játékosoknak és az edzői stábnak azonban még egy kellemes feladat is kijutott: a mérkőzés előestéjén a királyhelmeci Buzánszky Jenő Sportarénában találkoztak a helyi szurkolókkal. Mintegy 300 rajongó gyűlt össze a helyszínen, akik közül sokan a Nagymihály elleni meccsre is kilátogattak.

Két változtatást eszközölt Adrian Guža az egy héttel korábbi kezdőhöz képest: a sérült Krstovićot Niarchos, a piros lapos eltiltását töltő Risvanist pedig Kružliak váltotta. Norbert Hrnčár csapata egy Rózsahegyen elszenvedett 1:0-s vereséggel indította a tavaszt, az összecsapás előtt a tabella nyolcadik helye volt a Zemplíné, míg mi a második helyről vártuk a találkozót.

Mély talajú pályán zajlott a mérkőzés, melyre 140 vendégszurkoló is érkezett. Fokozatosan vette fel a ritmust a két csapat, mindkét oldalon adódtak pontatlan passzok, de a mi lábunkon járt többet a labda. Elsőként brazil középhátvédünk, Brunetti szánta el magát lövésre, de próbálkozása célt tévesztett. Az ellenkező kapunál a mindössze 17 éves Záhradník próbálkozott, de neki is gondja akadt az irányzékkal.

Ez első kaput eltaláló lövést Kalmár neve mellé jegyezhettük fel, a tizenhatosból küldte meg a labdát, de a korábban nálunk is játszó Száraznak nem okozott nehézséget a védés. Egy perccel később Blackman előtt még nagyobb lehetőség adódott, de szintén a kapus statisztikáját sikerült javítanunk a próbálkozással. A 23. percben pedig a kezdőként most először pályára lépő Niarchos iratkozhatott volna fel a góllövőlistára, de Száraznak ezúttal is sikerült borsot törni az orrunk alá.

Gólhelyzeteink után felerősödött a vendégszektor hangja, de azért a hazai publikumnak is akadt tapsolni valója: Qose 20 méterről leadott lövése késztette őket erre. A labda azonban elkerülte Petrᚠkapuját. Folytattuk a nyomást, és a felkészülési meccsek során két gólt is szerző Gavrić kis híján tétmeccsen is megszerezte első tavaszi találatát, de Száraz ebbe is kitűnő ütemben tenyerelt bele. Az újabb akciónknál viszont már ő is verve volt: Dimun kitette a labdát a szélre Blackmannek, a jobbról érkező beadás pedig szabadon találta meg Kalmárt, aki vezetéshez juttatta a csapatot – 0:1.

A pálya minősége közben egyre romlott, de a foci ment tovább. Gavrić vette volna célba a kaput pontrúgásból, ám a labda elakadt a jól felállított sorfalban. A vendégszektorból közben zúgott a Győzni kell ma Dé-Á-Cé! A hazaiak első kaput eltaláló lövésére a 41. percig kellett várni. Qose fejesét azonban magabiztosan megfogta Petráš. A félidő végén még az agilis Blackman került helyzetbe, eljutott Száraz kapujáig, majd egyedül szerette volna befejezni a támadást, de a kapus útját állta a labdának.

Norbert Hrnčár két poszton is változtatott a szünetben, míg Adrian Guža egyet sem cserélt. Hasonló tempóban folyt tovább a mérkőzés. A mieink voltak az aktívabbak, de szívósan állták a sarat a hazaiak, akik a kihasználatlan lehetőségeink után több helyzetet is kidolgoztak. Pena lövése szögletre pattant, majd Marcin vágta méterekkel kapu fölé, de kicsivel ezútan már jött a még nagyobb ziccer. A csereként beállt Kanu hirtelen szemtől szemben találta magát Petrášsal, kapusunk azonban bravúrosan belenyúlt a labdába. A lepattanót pedig a szintén a félidő elejétől játszó Slebodník rúgta a hálónk oldalába. Ez volt a Zemplín addigi legnagyobb lehetősége.

Két perccel később az ellenkező oldali kapunál hasonló jeleneteknek lehetett szemtanúja a mérkőzésre jegyet váltó 806 néző. Igazi szőnyegbombázást tartottunk: Andzouana, Kalmár, majd Gavrić is a hálóba küldhette volna a labdát, de mindhárom próbálkozásnál elakadt a kapusban vagy a védőkben – nem volt szerencsénk. A jeleneteket követő újabb akcióból sem sikerült növelni az előnyt: Niarchos ezúttal fejjel csúsztatott, gól azonban nem született. A 75. percben már mi is friss erőket küldtünk a pályára: Kalmárt Nebyla, Blackmant pedig Ramadan váltotta.

A 77. percben ismét Niarchos maradt el a góllal, majd beszorítottuk ellenfelünket, de a végső megoldásoknál pontatlanok voltunk. Gólt akarunk, gólt akarunk! – hallatszott ekkor a vendégszektorból, s még a mérkőzés hajrájában is megvolt a lehetősége a fiúknak, hogy kiszolgálják a DAC-drukkereket. Gavrić egy gyönyörű cselsorozat után nem a legjobban gurított vissza, de Káčer még begyűjtötte a labdát, majd Nebylát hozta volna helyzetbe, aki nem önszántából esett el a büntetőterületen belül, ám a játékvezető nem ítélte szabálytalannak a szituációt.

Minden erejével küzdött a Zemplín az egyenlítésért, de a végén nekünk állt a zászló. Marcin kimaradt lehetőségét követően lekontráztuk az ellenfelet, és Ramadan középre adása után Nebyla megszerezte csapatunk második gólját – 0:2. A középkezdés után Smolák játékvezető azonnal lefújta a meccset, melyen nagyon fontos három pontot szereztünk.

A csapatnak nagyon jól esett a meccs előtti hatalmas szurkolói érdeklődés Királyhelmecen, rajongóinkat pedig a Nagymihályban aratott kétgólos győzelem hozta hasonlóan örömteli hangulatba. Egy-egy gól született mindkét félidőben, s mivel mindkét alkalommal a hazai hálóban táncolt a labda, a végén mi lehettünk a boldogabbak. De ez még nem minden! Sikerült ugyanis egy pontra megközelítenünk az éllovas Slovant. Egyre izgalmasabb ez a tavasz! Folytassuk a pontgyűjtést jövő héten odahaza, ezúttal szombaton az újonc Szakolca ellen!

Adrian Guža (DAC 1904): „Örülünk a nagyon fontos győzelemnek, amelyet jó teljesítménnyel szereztünk. Kezdetben a hatékonyságunkkal adódott némi gond. Volt elég lehetőségünk, hogy megszerezzük a vezetést. A pálya talaja sem volt a legmegfelelőbb, az ellenfél képességeinek ismeretében pedig tudtuk, hogy a gólunk után szükség lesz legalább még egy találatra, ha győzelemmel akarjuk elhagyni a pályát. A második játékrészben úgy érzem, már mi uraltuk a játékot, mégha nem is alakult ki annyi helyzet. A hibáink után új erőre kaptak a hazaiak, Petrᚠazonban megmentett bennünket a góltól. Hajtottunk tovább a duplázásért, amely a legvégén össze is jött. Nagyra értékelem a győzelmet, és köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen szép számban elkísértek minket és szurkoltak. Gratulálok a csapatomnak a jó teljesítményhez.”

Norbert Hrnčár (Nagymihály): „Gratulálok az ellenfélnek a három ponthoz. A nehéz talaj ellenére remek futballt láthattunk. Ehhez mi is hozzátettük a magunkét. Pontatlanságok természetesen voltak, de egy ilyen talajú játéktéren ez benne van a pakliban. Ilyen szempontból rendben volt a teljesítményünk. A lefújást követően mondtam a fiúknak, hogy nincs miért lógatniuk az orrukat, és készüljenek a következő találkozóra. Ha az ilyen meccseken szeretnénk pontot vagy pontokat szerezni, akkor be kell rúgnunk az olyan helyzeteket, amilyenek ma is adódtak. Három alkalommal is százszázalékos ziccerbe kerültünk. Ha sikeresek akarunk lenni, túl kell élnünk az ellenfél előtt adódó lehetőségeket, s belőni a sajátjainkat. Az ilyen mérkőzésen ez a siker alfája és ómegája. A mérkőzés egyetlen negatívuma, hogy nem váltottuk gólra a lehetőségeinket, de a teljesítménnyel kapcsolatban nincs kifogásolnivalóm."

MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY -
DAC 1904 0:2 (0:1)
Fortuna Liga, 20. forduló, Štadión MFK Zemplín Michalovce, Nagymihály, 2023.02.18., 15:00
Játékvezetők: Smolák - Čajka, Kuba