0:2
(0:1)
DAC 1904
Nagymihály - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 20.forduló • szo 18.2.2023, 15:00 • Štadión MFK Zemplín Michalovce
Gólok: 31. Kalmár 0:1 , 91. Nebyla 0:2
Játékvezető: Michal Smolák • Asszisztensek: Peter Čajka, Rastislav Kuba • Néző: 860
92
Töltsük meg jövő héten a MOL Arénát a Szakolca ellen!
Kiss Balázs köszöni a figyelmüket.
92
Más már nem is történik a meccsen, Smolák játékvezető a középkezdést követően véget vet a játéknak. Megvan a fontos győzelem, három ponttal utazik haza a csapat!
91
GÓÓÓL! Lekontrázzuk az ellenfelet, Ramadan szanbadon vezeti a labdát, majd teszi laposan középre, ahol beleér még ugyan Száraz is, de Nebyla a hálóba pofozza a labdát – 0:2
91
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző NEBYLA.
90
Marcin rúgja a kapunk fölé a nagy helyzetet. Minden erejével küzd a Zemplín. Egy perc mindössze a ráadás.
89
Gavrić gyönyörű cselsorozat után rosszul gurít vissza. Káčer viszont begyűjti, és Nebylához passzol, aki elesik a 16-osban, de a bíró sípja nem szól.
87
Andzouana elől tisztáz a védelem, bedobással folytatódik a játék, majd jön egy kapu elé ívelt magas labda, ám sajnos pontatlan. Gólt akarunk, gólt akarunk – hallatszik a vendégszektorból.
85
Csere a MFK Zemplín Michalovce-nél/nál:
lemegy Kotula, bejön Žofčák,
lemegy Pena, bejön Begala.
81
Ráfordultunk a mérkőzés utolsó 10 percére. Nyomjuk meg, fiúk! Niarchos a küzdelméért még megérdemelne egy gólt.
79
Beszorítjuk a nagymihályiakat, de az utolsó passzoknál bizonytalanok vagyunk. Szívósan védekeznek a hazai sárga-kékek.
75
806 néző váltott ma jegyet a stadionba, ebből 140-en a vendégszektorban foglalnak helyet.
73
Brunetti ér bele sután a labdába, így jut szabadrúgáshoz a hazai csapat, de nem kerül helyzetbe.
69
Gavrićot lökik meg a pálya közepén. Kalmár íveli fel a labdát a kapu elé. A védők előbb tisztáznak, de Andzouana begyüjti, majd be is adja. Niarchos ugrik a legmagasabbra nagyjából az ötös vonalán, de mellé csúsztatja a labdát. Nincs meg a második találatunk.
66
Hasonló jelenetek a másik kapu előtt. Szőnyegbombázást hajtunk végre, Andzouana, Kalmár, majd Gavrić is a hálóba küldhetné, de mingárom próbálkozásnál elakad a labda a kapusban vagy a védőkben. Ezúttal nincs szerencsénk.
64
Óriási ziccert ront a Nagymihály. Mi dobhatjuk be a labdát, de elveszítjük, és egyből helyzetbe kerülnek Norbert Hrnčár fiai. A csereként beállt Kanu bombázását Petrᚠhatalmas bravúrral hárítja, majd Slebodník, aki szintén a félidő elejétől játszik, oldalhálót lő. Ezt megússzuk.
63
Marcin kerül helyzetbe Slebodník passza után, de szerecsére nincs gól, a labda elhal a kapu mögötti szektor székein.
62
A hazai Perez lövését most Pinto küldi szögletre, de ez a sarúkrúgás is veszélytelen. Szűk azonban az előnyünk, és egyre nagyobb vérszemet kap az MFK.
61
Vendéglátóink is kísérleteznek, de Kružliaknak köszönhetően csupán sarokrúgásig jutnak. A beadás után Brunetti szabadít fel.
59
Andzuna passza lesen éri Niarchost, pedig tetszetős a támadás, de sajnos belefütyül a bíró.
58
Smolák játékvezető megállítja a játékot, mert Niarchos marad lent fájdalomtól eltorzult arccal. Szerencsére azonban hamar rendbe jön a Vaškóval ütköző görög csatárunk.
57
Sajnos két méterrel a kapu fölé durrant.
56
Gavrić harcolja ki magának a szabadot. 23 méterről küldhetjük kapura. Kalmár áll a labda mögött...
54
Andzouana lopja a távolságot, begyalogol a 16-osba a labdával, melyet végül a betömörülő védelembe rúg, így megy ki szögletre. A sarokrúgás viszont már nem rejt sok veszélyt magában. Előlről kell felépítenünk az újabb támadást, az egyre rosszabb állapotba kerülő játéktéren.
52
Niarchos küzd nagyot elől, de a védők kihasználják fizikai fölényüket vele szemben, és elválasztják a labdától.
50
Pinto sprintel el a jobb oldalon, Niarchost keresi a középre tett labdával, de végül Szárazé lesz, mert jobb ütemben érkezik, mint a csatárunk.
45
Kružliak fejjátéka kell ahhoz, hogy ne kerüljön nagy helyzetbe a Zemplín. Veszélyes akció, de megoldjuk. Egy perc lesz a hosszabbítás.
42
Blackman jut el Száraz kapujáig, nincs kinek passzolnia, aki nála jobb helyzetben érkezne, ezért rápöccinti, de jó helyen áll a hálóőr – nincs újabb gól.
41
Brunetti érkezik jó ütemben, hogy tisztázzon. A bedobás után viszont Qose fejeli kapura a labdát, de Petrᚠmegfogja. Ez a hazai csapat első kaput eltaláló lövése.
40
Tipikus Fortuna Ligás meccsnek vagyunk szemtanúi, mind a helyzetek, mind a pontos passzok tekintetében. A lényeg, hogy vezetünk, és igyekszünk mi irányítani a játékot.
38
Közel 40 percnyi játék után nagyot romlott a talaj minősége. A foci azonban megy tovább, egy góllal vezetünk, szurkolásban pedig mi vagyunk a hangosabbak. Győzni kell ma, győzni kell ma, Dé-Á-Cé! – skandálják a mieink.
36
Gavrić végzi el a megítélt szabadrúgást, de csak a jól felállított sorfalat találja telibe.
34
Nagy ütközet a hazai kapuhoz közel. Ketten is lent maradnak, az egyikük Dimun. Ápolásra szorul a középpályásunk és az őt kiiktató hazai játékos is.
31
GÓÓÓL! Meseszép támadás után Kalmár talál be – 0:1. Dimun teszi ki a labdát a szélre Blackmannek, a jobbról érkező beadás pedig szabadon találja meg a csékánkat. Szép akció volt!
31
Gólszerző KALMÁR.
31
A helyzetek számát illetően már jobbak vagyunk, 5 próbálkozásból 3 tiszta ziccer volt, de az állás félórányi játék után továbbra is 0:0.
29
Gavrič lövi közelről kapura, Száraz jobb kezét állítja a labda útjába, így nem jut be a kapuba. Gólhelyzet volt a javából!
28
A hazai publikum tapsol: Qose 20 méterről megeresztett lövése készteti erre a Nagymihály szimpatizásait. A labda azonban elkerüli a kapunkat.
26
Čeklić azonban kifejeli a labdát a sűrőjéből.
26
Felerősödik a szurkolás, de nem a hazaiak részéről. Talán a harmadik szöglet után gólt is kiálthatnak a drukkereink.
23
Nierchos szerezhetné meg első gólját csapatunk színeiben, de nem él a lehetőséggel, Száraz jó zárja a szöget.
23
Sportszerű a találkozó, Smolák játékvezető eddig kevésszer fújt a sípjába.
20
Gólhelyzet! Ezt most szépen játszuk meg, Pinto Blackmant hozza ziccerbe, de csak a kapust találjuk el, a kipattanóból pedig szöglet következik.
17
Kalmáré az első próbálkozás. A 16-oson belülről adja le a lövést, de nem visz bele kellő erőt. A korábban nálunk is futballozó Száraz kapusnak ez sajnos csemege.
15
Kisebb a tempó, mint a vasárnapi Slovan elleni meccsen. Az első negyed órában taktikai harcot vív a két csapat. Kaput eltaláló lövést még egyik oldalon sem láttunk.
13
Zavarba hozza a védelmünket a hazai támadósor, végül Brunettinek sikerül felszabadítani, mielőtt még nagyobb lett volna az ijedelem.
11
Káčer rúgja magasan a hazai kapu fölé a labdát. Középpályásunknak ez a 200. mérkőzése a szlovák élvonalban.
10
Kalmár némi tétovázás után elveszíti a labdát, a kínálkozó lehetőséget megpróbálja kihasználni a Nagymihály. A mindössze 17 éves Záhradník próbálkozik lövéssel, ám ez is pontataln.
8
Jól gyűjtjük be a lepattanókat, s egy ilyen labdaszerzés után Brunetti szánja el magát lövésre, de célt téveszt.
6
A jobb sarokban kombinálunk, a beadás azonban nem jön össze.
4
Kalmár középrő adja előre a labdát szabadrúgásból. A jobb szélen felfutó Pintót keresi, de hosszú a passz, nem éri el a portugál az alapvonal előtt.
4
Jól mozgatjuk a középpályát, hamarosan talán helyzetig is eljutunk.
2
Mély talajú pályán zajlik a mérkőzés, sok csúszkálásra lehet számítani.
1
A mérkőzés elkezdődött.
A vendégszektorból már zeng a Mindent bele! buzdítás.
Smolák játékvezető és segítői után a két csapat érkezik a játéktérre. Ezúttal a hazaiak játszanak sárga-kékban, mi kék szerelésben. Hajrá DAC!
8 °C fogadta a játékosokat Nagymihályban. Most épp a meccs előtti bemelegítés zajlik. Egyelőre a vendégszekto tűnik a legtömöttebbnek. Tartsanak velünk, ha nem akarnak lemaradni a mérkőzés legfontosabb momentumairól!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00-kor kezdődik.