Beszámoló: Nagymihály-DAC 5:0 (5:0)

|
| szo 23.11.2019, Kiss Balázs
'

Súlyos vereséget szenvedtünk Nagymihályban. A csapat a Hyballa-éra leggyengébb első félidejét produkálta, és ötgólos vereséggel tér haza a keleti végekről. Egyetlen jóhír csupán, hogy a Zsolna sem nyert, így nem előzött vissza bennünket a tabellán.

Kéthetes szünetet követően folytatódott a csata a bajnoki pontokért, melyekből ezúttal is hármat szerettünk volna begyűjteni Nagymihályban. A mérkőzést megelőzően keleti ellenfelünk 14 ponttal a 10. helyen állt a táblázatban, mi pedig 32 pontot gyűjtöttünk, ami a 2. helyet jelentette. Új seprő jól seper – reménykedtek az utolsó forduló óta edzőt váltó vendéglátóink. De nem mindegy, hogy kit kell eltakarítani vele – kontráztunk bizakodva. Tudni kell, hogy pénteken kisebb buszbalesetet szenvedett a csapat: Nagymihályban az egyik kereszteződénél kellett durván lefékeznie a busznak. Koccanás szerencsére nem történt, de Kružliak így is megsérült, arcát pedig öt öltéssel kellett összevarrni. A történtek ellenére vállalta a játékot. Kalmár Zsolti bokatörése ugyancsak érvágás számunkra, de Peter Hyballa így is olyan csapatot állított fel, amelynek igazolnia kellett volna a papírformát.

Egy dolog azonban a papírforma, egy másik pedig a valóság. Mert sajnos az első félidőben a hazai bajnokságban ritkán látható jeleneteknek lehettünk szemtanúi. A mérkőzés első pillanatától kezdve izgalmas volt a játék, és fel-alá rohamozott mindkét gárda. Egy kihagyott helyzet az egyik oldalon, egy a másikon, aztán beindult a hazai úthenger. Az első tíz percben Blackman, Oravec, Davis és Kružliak lábában vagy fejében is benne volt a gól, de egyik kapura küldött labda sem haladt át a gólvonalon. Nem úgy a másik oldalon! A 11. percben Modibo ugrott ki a védelmünk mögül, és nem hibázott – 1:0.

A folytatásban is gyártószalagon jöttek a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetek. Martinez elhibázta, Savvidis próbálkozásánál Jedlička védett, majd Modibo csak az oldalhálót találta el. A másik oldalon Blackman kétszer is egyenlíthetett volna, mindkét próbálkozása meddő maradt. A 26. percben az indiszponáltan játszó Kružliak a tizenhatoson belül elhúzta Danko lábát, a bíró pedig habozás nélkül a mészpontra mutatott. A megítélt büntetőt Peter Kolesár értékesítette – 2:0. Aki azt hitte, hogy ezzel lenyugszik az MFK, és végre átvesszük a játék irányítását, tévedett. Ha a védelmünket egy élelmiszerfajtához kellett volna hasonlítanunk, az minden kétséget kizáróan az ementáli sajt lett volna. A lyukakon pedig megtalálták az utat a kapunk felé az ellenfél játékosai.

A 40. percben ismét Modibo köszönt be Jedličkának – 3:0. Szinte lekopírozta az első gólját, és a védelem mögé tett labdával meg sem állta a kapuig. Utána pedig jött a félidő végi kegyelemdöfés – kétszer is. Előbb egy kapu elé betett labda pattant be Koštrnáról – 4:0, majd rögtön utána Peter Kolesárnak is összejött a repeta – 5:0. A gólokat még nekünk is vissza kell néznünk a videóösszefoglalóban, mert olyan gyorsan követték egymást, hogy felocsúdni sem volt időnk.

Ha volt hely, ahol biztos nem akartunk ott lenni az első játékrész után, akkor az a vendégöltöző volt. Bármi is hangzott el a kabinban, abból sajnos vajmi kevés mutatkozott meg a pályán. Koštrna már a szünetben lezuhanyozhatott, helyette Ramirez kapott lehetőséget, de sajnos ő sem tudott sokat hozzátenni a játékhoz. A vendégszektorban helyet foglaló 150 szurkoló közben levette a kerítésről a zászlókat, és a folytatásban csendben követték a történéseket. Igazából eseménytelenül, nagyobb helyzetek nélkül folytatódott a játék.

A középcsatár posztján játszó Vida Kristophernek az 57. percben volt egy jól helyezett lapos lövése a bal kapufa mellé, de Kira erre is leért. Krisznek ezen kívül volt még egy gólt érdemlő megmozdulása a 76. percben, de az sem ment be. A hátralévő percek már tulajdonképpen nem a fociról szóltak, hanem a pszichikáról. Játékosainknak ugyanis a megalázó vereség mellett az ott maradt szurkolók ironikus megjegyzéseit is el kellett viselniük. Valljuk be, ez nem a mi napunk volt...

Nem tudjuk, a fogadóirodák hányszoros pénzt fizettek az ilyen végkimenetelre, de egy biztos, aki nagy tételben fogadott az 5:0-ás végeredményre, annak pár hétig nem kell bemennie a munkahelyére. Viccelődni azonban nincs nagy kedvünk, ma az első húsz percig voltunk partiban, aztán jött a feketeleves. Öt gólt megmagyarázni nem egyszerű feladat, de figyelembe kell vennünk, hogy egy nappal a mérkőzés előtt komolyabb buszbalesetet úszott meg a csapat. „Csupán” Kružliak szorult kórházi ápolásra. Nincs mese, az idén hátralévő két mérkőzésen kell kiköszörülni a csorbát. Jövő héten a MOL Arénában fogadjuk a Nyitrát, két hét múlva pedig Pozsonyban, a Slovan ellen zárjuk a szezont.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek. Sok sikert kívánok az előző edzőnek is, Anton Šoltisnak, akit tisztelek, és remélem, hogy hamarosan új szerephez jut majd. Nehéz héten vagyunk túl. Egyrészt Kalmár Zsolt súlyos sérülése miatt, akire hónapokig nem számíthatunk, másrészt pedig a tegnapi buszbalesetünk miatt, ami megviselte az egész csapatot. Kilenc játékosunk volt távol a válogatott szünet alatt, csak csütörtökön volt egyben először a csapat. Ezt is figyelembe kell venni. Az első 20 percben taktikailag miénk volt a meccs. A találkozót az első félidő hajrájában bekapott gólok döntötték el végérvényesen. Gyermeteg hibák után három góllal is megajándékoztuk a nagymihályiakat. Szünetben arra kértem a játékosokat, hogy hozzák le becsülettel a meccset, és próbálják megnyerni a második félidőt. Az klubnál eltöltött 18 hónap alatt nagyon sok ünneplésben volt már részünk a szurkolókkal, a mai nap sajnos más a helyzet. Profik vagyunk, el kell viselnünk. A futball néha nehéz helyzetek elé állít bennünket.”

Jozef Majoroš (Nagymihály): „Gratulálok a fiúknak a megérdemelt győzelemhez, ami főleg az első félidőben nyújtott teljesítménynek köszönhető. Az elmúlt meccseken gondjaink adódtak a helyzetkihasználással, ma viszont épp ellenkezőleg: nagyon hatékonyak voltunk a befejezéseknél. Az első negyedórában gondjaink voltak a játéktérrel. Az első játékrészben mi voltunk a jobb csapat, a vendégeknek nem adtunk területet. A szünetben azt mondtam a játékosoknak, hogy új folytassák, mintha továbbra is 0:0 lenne az állás, de a térfélcsere után már csak be kellett fejeznünk a meccset.”

MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 5:0 (5:0)
Fortuna Liga, 16. forduló, Nagymihály, 2019.11.23., 14:00
Játékvezetők: Očenáš - Tomčík, Poláček
Góllövők: 11., 40. Modibo, 27., 45. P. Kolesár (az első 11-esből), 43. Koštrna (öngól)