Beszámoló: Trencsén - DAC 1904 0:4 (0:0)

|
| szo 12.11.2022, Kiss Balázs
'

Hatalmas győzelem a rekordszámú vendégszektor előtt! Egy igazán drámaira sikeredett mérkőzésen az utolsó tíz percben négy gólt is rúgtunk, s ezzel minimum egy napra a tabella élére ugrottunk. Trencséni diadalunknak közel 500 sárga-kék szurkoló örült a helyszínen!

A csapatot ebben a szezonban idegenbeli mérkőzésen még nem látott nagyságú szurkolótábor kísérte el Csák Máté vára alá, ahol a tabella második helyezettje csapott össze a hetedikkel. A Trencsén három forduló óta nem nyert mérkőzést, mi viszont ennél sokkal jobb mutatóval érkeztünk: az elmúlt kilenc körben nem találtunk legyőzőre, s legutóbb épp a Vág-partiaktól szenvedtünk vereséget még augusztus végén. Volt tehát miért visszavágnunk. A kezdőnkből ezúttal hiányzott a liga gólzsákja, Krstović. Montenegrói csatárunk a legutóbbi, Nagyszombat elleni meccsen begyűjtötte ötödik sárga lapját. A többiek azonban elszántan készültek a mérkőzésre.

A lehetőség előttetek, a tábor mögöttetek – szurkolóink ezzel az öles betűkkel írt üzenettel adták a csapat tudtára, hogy rajtuk semmi nem fog múlni a meccsen. Már fél órával a kezdő sípszó előtt szóltak a megszokott rigmusok, ment a buzdítás. A szurkolókkal ellentétben a játékosok nehezebben vették fel a mérkőzés ritmusát, a kezdeti percekben sok volt a pontatlan megoldás, és a gyakori játékmegszakítás sem tett jót. Ráadásul rögtön a legelején egy kényszerű cserére is szükség volt: Andzouana már a 3. percbe megsérült, helyén pedig Muhamedbegović folytatta.

A fokozódó durvaságokat Gemzický játékvezető igyekezett már csírájában elfojtani, ekkor Emekának mutatta fel a sárga lapot, aki Petrášsal szemben szabálytalankodott. Az első próbálkozás a hazaiaknak sikerült: Gajdoš lapos lövése azonban elkerülte a kapunkat. További kemény belemenések, majd az azokat követő reklamálások tarkították a játékot, amíg feljegyezhettük Veselovský lövését a 21. percben. A külsővel eltalált labda ugyan mellé ment, de bíztunk benne, hogy a kísérlet új lendületet adhat a játéknak. Nem így történt.

Egyik szabálytalanság követte a másikat, és egyre paprikásabbá vált a hangulat. Gavrićot mégis feltüzelte mindez, célba vette a kaput, de megpattanó lövését hárítani tudta Kukučka. Két perccel később Kozlovský került gólhelyzetbe, de elrontotta a befejezést. Káčer szólójának ugyancsak egy szabálytalanság vetett véget, az érte megítélt pontrúgást Gavrić fölé rúgta. Risvanis is „besárgult” a 29. percben, majd egy szöglet után Blackman mentett meg bennünket a góltól. Emeka küldte kapura a labdát, melyet a gólvonalról sikerült akrobatikus mozdulattal eltávolítani.

Fél óra telt még csak el a meccsből, de Gemzický már négyszer a zsebébe nyúlt a sárgáért. A 32. percben Pires kapott lapot. Agresszívan játszottak a trencséniek, mégis mi kerültünk helyzetbe: Pinto centerét azonban Leginus nem tudta gólra váltani. A 40. percben aztán a piros lap is villant. Emeka második sárgáját is begyűjtötte, és mehetett zuhanyozni. Ez pedig azt jelentette, hogy több mint egy félidőt emberelőnyben játszhattunk. És akkor még nem is sejtettük, mi vár ránk a folytatásban…

A második félidőt a megfogyatkozott hazaiak kezdték jobban. Kmeťnek két, a csereként beállt Ibrahimnak egy lövése kerülte el a kapunkat. Mindhárom kísérletet megúsztuk, majd ott folytatódott a játék, ahol az első félidőben abbamaradt: Káčer egy kőkemény ütközet után rogyott a földre, és hordágyon kellett őt levinni a pályáról. Már nem is tudta folytatni a játékot.

Eltelt 60 perc a meccsből, emberelőnyben játszottunk, de ez a helyzetek és gólok számában nem mutatkozott meg, ezért hármas cserére szánta el magát Adrian Guľa. Káčer helyett Nebyla, Leginus helyett Ramadan, Veselovský helyett pedig Kalmár kapott lehetőséget az edzőtől. Majd jött az újabb fordulat egy újabb piros lap formájában, melyet a hazai Stojsavljević kapott Pinto lerántásáért. Kettős emberelőnybe kerültünk.

A Trencsén azonnal elkezdte húzni az időt, a hazai lelátó pedig a bírót szidta. Megpróbáltunk nyomást gyakorolni az ellenfélre, amely mind a kilenc pályán lévő játékosával védekezett, és ahol csak lehetett, tördelte a játékot. Ideges volt a hangulat, a vendégszektorból zúgott a Harcoljatok, harcoljatok! Összesen 466 sárga-kék szurkoló kísérte el a csapatot, amire már évek óta nem volt példa. Nem lett volna kellemes számukra a hazaút, ha három pont nélkül kellett volna távoznunk. A 72. percben Kalmár próbált meg tenni ez ellen, de szabadrúgása a kapu tetején landolt.

10 perc volt hátra, 9 emberrel játszottak a hazaiak, de még mindig 0:0-át mutatott az eredményjelző. Valami váratlan húzásra volt szükség, hogy áttörjük a trencséni falat. Gavrić vethetett volna véget a gólínségnek, de léc alá tartó labdáját Kukučka ujjheggyel kitolta. Az már más kérdés, hogy a bíró ezt nem így látta, és nem ítélt szögletet a javunkra.

A 84. percben végre megtört a jég, és kiszakadt a gólzsák. Pinto adta be a labdát, miután oda-vissza kétszer is körbepasszoltuk a 16-ost, a helyzetet pedig Kalmár értékesítette – 0:1. Óriási kő zuhant le ekkor minden sárga-kék szimpatizáns szívéről, és ami ezután jött, az igazán bearanyozta az esténket. Gavrićot Pires fellökte a büntetőterületen belül, másodszor is „besárgult”, így harmadikként számára is idő előtt ért véget a találkozó. A megítélt büntetőt Kalmár hidegvérrel bevágta – 0:2.

A győzelem ekkor már biztosan zsebben volt, a vendégszektor tombolt, a meccs azonban még mindig folytatódott. Méghozzá gólokkal! Egy szöglet után jutott el a csereként beállt Kružliakhoz a labda, aki harmadjára is mattolta a trencsénieket – 0:3. Az i-re a pontot végül Blackman tette fel a ráadás utolsó pillanataiban, amikor egy jobb oldali elfutás után talált a hálóba – 0:4. A hajrában négy gólt szereztünk, és rendkívül fontos lépést tettünk arra, hogy izgalmassá váljon a bajnoki címért folytatott küzdelem.

A dráma az utolsó tíz percre maradt, de az első nyolcvan sem volt kismiska, hisz volt itt minden, mint a búcsúban: kilenc sárga lap, három piros, kemény belemenések, sérülések, tizenegyes, de ami a lényeg: a mérkőzés után minimum egy napig mi állunk a Fortuna Liga élén! Hivatalosan ez volt az őszi szezon utolsó bajnoki fordulója, ám néhány csapatra – köztük a DAC-ra is – még vár egy pótmeccs. November 24-én, csütörtökön este 18:30-kor senki ne csináljon magának más programot! Mindenki a stadionba!

Adrian Guľa (DAC 1904): „Örülünk a győzelemnek, és gratulálok a fiúknak, hogy egy kiváló ellenféllel szemben sikerült gól nélkül lehozniuk a mérkőzést, és nyerni. Sikerült fegyelmezettnek maradnunk, koncentráltak voltunk, és a végén behúztuk a meccset. Köszönjük a szurkolóinknak a támogatást, akik nagyon nagy számban kísértek ma el bennünket. Nagyon értékes győzelmet arattunk. A Trencsén nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Az első félidő fontos mozzanata volt, hogy Blackman a gólvonalról vágta ki a kapunkba tartó labdát, és ezzel játékban tarott bennünket. A második félidőben türelmesebbnek kellett lennünk és pontosabbnak. A kiállítások ellenére sem éreztük azt, hogy a hazaiak kevesebben lennének a pályán, mert továbbra is aktívak voltak, és jól blokkolták a támadásainkat. Mindezt azért, mert türelmetlenek voltunk, de szerencsére összejött az áttörés, és nagyarányú győzelmet arattunk. Hasonló érzéseket éltünk át mi is ellenük otthon, ez benne van a fociban. Nagyra becsüljük a győzelmet.”

Marián Zimen (Trencsén): „Hazai győzelemmel szerettük volna zárni az évet, de sajnos ez nem jött össze. Kemény eredmény ez a számunkra. A meccs végi körülmények ellenére elégedett vagyok a játékosaim mentalitásával. Az eredményt elfogadom, és folytatom tovább a munkát a fiúkkal.”

AS TRENCSÉN - DAC 1904 0:4 (0:0)
Fortuna Liga, 18. forduló, Štadión na Sihoti, Trencsén, 2022.11.12., 15:00
Játékvezetők: Gemzický - Jánošík, Čajka