Beszámoló: Zólyombrézó - DAC 1904 2:0 (1:0)

|
| va 30.4.2023, Kiss Balázs
'
'

Nem a mi esténk volt a mai. Két héttel ezelőtt még meg tudtuk fordítani a vesztes állást a Zólyombrézóval szemben, most viszont nem sikerült a bravúr, így hiába voltunk fölényben a szurkolásban, az eredmény tekintetében ezúttal alulmaradtunk. A jövő heti szuperrangadón a Slovan ellen javíthatunk.

Mindössze 16 nap telt el azóta, hogy egy eső áztatta péntek estén hazai pályán 2:1-re legyőztük a Zólyombrézót, de a Fortuna Liga versenylebonyolításának szabályai szerint ismét a vasgyáriakkal mérkőztünk meg. Mivel a Slovan megnyerte a pénteki bajnokiját, ezért a második helyen állva érkeztünk ellenfelünk otthonába, azzal a céllal, hogy a 90 perc után visszakerüljünk a tabella élére. Adrian Guža több kulcsemberére sem számíthatott: Risvanis és Káčer sárga lapos eltiltását töltötte, Gavrić és Blackman pedig sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot.

A két héttel ezelőtti mérkőzéssel ellentétben most szép tavaszi időben feszültek egymásnak a csapatok a Zelpo Arénában, ahová ismét szép számú sárga-kék szurkolótábor érkezett. A 341 DAC-drukker akár már a 4. percben ünnepelhetett volna, ha Niarchos Pinto remek indítása után a lövést választja passz helyett. Görög támadónk azonban Krstovićcsal szeretett volna gólt rúgatni, ami végül nem jött össze.

A Zólyombrézó ezúttal is magasan feltolt védelemmel játszott, nem volt könnyű helyzetbe kerülni ellenük. A 17. percben mégis összejött a ziccer: Krstović tört kapura, Niarchos pedig jött mellette segíteni, de gólkirályaspiránsunk maga fejezte be a támadást. Ludha azonban jó ütemben vetődött ki a kapujából. Ezután megbátorodtak a hazaiak, és jobban megtartották a labdát. Egy percen belül három szögletet is elvégezhettek Skuhravý mester védencei, gólhelyzetig viszont nem jutottak. A 22. percben Grešák balról érkező beadása tűnt veszélyesnek, de Mendez jól védekezett a labdát váró Blahúttal szemben. A VAR-szobában dolgozók körében viszont felmerült annak gyanúja, hogy a spanyol szélsőnk kézzel ért a labdához. Marhefka játékvezető az oldalvonal mellett elhelyezett monitoron visszanézte az esetét, és végül nem ítélt büntetőt.

Tizenegyes helyett a negyedik hazai szöglet következett, melyből majdnem vezetéshez jutottak a vendéglátóink, de Bakaža közeli lövésébe beleállt Pinto. Helyzetek tekintetében 2:1 volt a javunkra, de az eredményjelző továbbra is 0:0-át mutatott. A kimaradt vasgyári lehetőség után is a fehér mezesek birtokolták a labdát, de a tizenhatosunknál tovább nem jutottak. Aztán jött egy oldalháló Ramadantól, majd a másik oldalon Grešák veszélyes lövése, amely ugyancsak nem eredményezett gólt. A félidő hajrájára megszaporodtak a lehetőségek. Pinto középre tekert labdáját Krstović fölé fejelte, majd a portugál újabb centeréből sem tudta a gólvonal mögé juttatni a labdát.

Már jócskán a ráadás végén jártunk, amikor jött egy távoli balos lövés Grešáktól. Petrášnak kellemetlenül sütött a szemébe a nap, így nem tudta megfogni a labdát, csak szögletre tolni. A sarokrúgás után viszont már ő is verve volt. Egy kapu előtti kavarodást használt ki Bartoš, aki közelről megszerezte a hazaiak számára a vezetést – 1:0

Győzelmi kényszerrel jöttünk ki az öltözőből, a keretünkben viszont nem történt változás. Ramadan próbálkozott hosszú indításokkal, és a rögzített helyzeteinket is a szír végezte el, de gyakran pontatlannak bizonyultak a labdái, Dimun szemfüles, lapos gurítása pedig Niarchosnak volt hosszú. Az 56. percben Pavúk egy emberes lövéssel ijesztett rá Petrášra, de szerencsénkre nem rezdült a háló. Egyre peregtek a játékpercek, Adrian Guža pedig érezte, hogy változtatnia kell, ezért Muhamedbegović és Nebyla helyére Kalmárt és Veselovskýt küldte pályára. Kapitányunk alig pár pillanattal beállását követően máris gólhelyzetbe került, de Ramadan jó átadása után nem talált a kapuba. Utána Kružliak fejét találta meg egy remekül csavart szögletrúgással, de ez a nagy helyzet sem hozott egyenlítést.

A vendégszektorból ekkor felerősödött a Hajrá DAC! buzdítás, mégis a hazaiak előtt adódott ordító helyzet. Blahút teljesen védtelenül, száz százalékos helyzetben megtette nekünk azt a szívességet, hogy nem növelte kettőre a hazai előnyt. Két perccel később egy ennél kisebb helyzetből is próbálkozott, ugyancsak eredménytelenül. A két lövés között Dimun „sárgult be”, ami azt jelenti, hogy középpályásunk kénytelen lesz a lelátóról nézni a Slovan elleni szuperrangadót.

20 perccel a rendes játékidő letelte előtt újabb cserék következtek. Ramadant Andzouana váltotta, Niarchos helyén pedig Riquelme kapott lehetőséget a bemutatkozásra. Gólt vártunk a változtatás után, ami ugyan érkezett is, csak épp a számunkra rossz oldalon. A 71. játékpercben a frissen beállt Talakov adott gólpasszt az ugyancsak csereként pályára lépő Kabongónak, akinek nem okozott nehézséget a kapuba rúgni a labdát – 2:0.

Ekkor már a hazai publikum hangja is felerősödött, nekünk pedig nem jól állt a szénánk. Sok pontatlanság, eladott labda, bedobás tarkította ezekben a percekben a játékot. Ez pedig kiválóan feküdt a vasgyáriaknak. Futnunk kellett az eredmény után, de Skuhravý csapata rutinosan játszott. Harapósabb játékra lett volna szükségünk, már Szánthó is a pályán volt, de a rendes játékidő utolsó percei helyzet nélkül maradtak. Nem úgy a ráadás pillanatai! Előbb a friss erőként érkezett Bariš célzott centikkel mellé meglehetősen távolról, majd Talakov szólójánál volt szükségünk Petrᚠbravúrjára ahhoz, hogy ne 3:0-ával záruljon a találkozó.

A tavaszi szezon elejétől fogva tudtuk, hogy kemény lesz, s most ez beigazolódik. Azzal a céllal érkeztünk Zólyombrézóra, hogy visszakerüljünk az első helyre, ám a két bekapott gól, és az ezzel járó vereség ezúttal megálljt parancsolt a számunkra. Jöjjenek a számok: 3 meccs van még hátra a bajnokságból, ebből 2 hazai pályán. 2 pont a hátrányunk a listavezető Slovannal szemben, amelyikkel egy hét múlva ki-ki meccset játszunk odahaza a teltházas MOL Arénában. Mindennek a fokmérője lesz ez a csúcsrangadó, ezért adjunk bele apait-anyait a jövő héten, és még Pozsonyig is hallatszódjon el, hogy: Hajrá DAC!

Adrian Guža (DAC 1904): „Érdekes mérkőzés volt. Az első félidőben Krstović kihagyott helyzete után sem inogtunk meg, a félidő hajrájában bekapott gól viszont hatással volt a pszichikánkra. A második félidőben volt két nagy helyzetünk is. Az egyik rögtön Kalmár beállását követően, majd Kružliak előtt adódott lehetőség. Az ilyen találkozókon azonban hatékonyabban kell játszani, ha sikeresek akarunk lenni. A Zólyombrézó nagyon jól hozta a saját stílusát, 2:0 után pedig kissé fejvesztve játszottunk, és nem tudtunk visszakapaszkodni a mérkőzésbe. Nemcsak csapatszinten, hanem a strukturális elemek betartásának tekintetében sem, ezért nem sikerült a fordítás. Megérdemelt a hazai győzelem. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy a meccs után is mellettünk állnak. Ők is tudják, mekkora a tét. Szükségünk van egy napra, hogy kiszellőztessük a fejeket, és keményen fogunk dolgozni azért, hogy otthon legyőzzük a Slovant.”

Roman Skuhravý (Zólyombrézó): „Mi más helyzetben vagyunk, mint a DAC, ennél fogva még jobban értékelem a mai győzelmünket. Az első félidőben nem mi voltunk a jobb csapat. A kapusunk kulcshelyzetekben mentett meg minket a góltól. Pontrúgás után szereztük meg a vezetést, a második félidőben pedig úgy játszottunk, ahogy ezt a fiatal csapatot még nem láttam játszani. Brutális munkát fektettünk a játékba, és sikerült lerombolnunk azt, ami jól működött ellenfelünknek az első félidőben. Krstovićot is sikerült feltartóztatnunk. A mai igazi csapatmunka volt, nem estünk pánikba. Nem szabad azonban túlértékelnünk ezt a győzelmet. Ha olyan csapatok ellen akarunk eredményesek lenni, mint a Slovan és a DAC, akkor ilyen mércével kell játszanunk. Szurkolok a DAC-nak, mert az a futball, amit ők játszanak hozzám közelebbálló, és mint sportszerető ember drukkolok annak, hogy jól vegyék a jövő heti akadályt, mert az a meccs a futball ünnepe lesz.”

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - DAC 1904 2:0 (1:0)
Fortuna Liga, rájátszás, 7. forduló, Zelpo Arena, Zólyombrézó, 2023.04.30., 17:30
Játékvezetők: Marhefka - Štrbo, Vitko