DAC 1904
Podbrezová - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 7.forduló • va 30.4.2023, 17:30 • ZELPO Arena
Gólok: 45. Bartoš 1:0 , 71. Kabongo 2:0
Játékvezető: Boris Marhefka • Asszisztensek: Milan Štrbo, Martin Vitko • Néző: 2576
90+4
El kell ismernünk, ez nem a mi napunk volt. Kétgólos vereséget szenvedünk, és kétpontos marad a hátrányunk a Slovannal szemben, amellyel egy hét múlva a MOL Arénában küzdünk meg az elsőségért. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Hajrá DAC!
90+2
Petrᚠment meg minket a KO-tól. Labdát veszítünk a félpályán, Talakov egyedül tör kapura, és csak Petrᚠáll vele szemben, mégis ő jön ki győztesen a párharcból. Marad a 2:0, és ennek most örülnünk kell.
90+1
Sárga lap a csapatnak FK Železiarne Podbrezová (Talakov).

Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Kalmár).
90
Kis híján 3:0. A csereként beállt Bariš íveli rá távolról, és csak centikkel céloz mellé.
90
Ezúttal is 4 perc lesz a ráadás.
89
A zólyombrézói együttes támad...
88
Izgalmas események nélkül zajlanak az utolsó percek, most már csak minimális időnk marad a csodatevésre.
82
Harapósabb játékra lenne szükség a részünkről, hogy kezdjünk valamit a hajrában az eredménnyel. A hazaiak nagyon taktikusan tartják az eredményt.
79
Sok pontatlanság, eladott labda, bedobás tarkítja ezekben a percekben a játékot. Ez kiválóan megfelel a vasgyáriaknak. Nekünk kell futnunk az eredmény után.
76
Most már a hazai publikum hangja is megerősödik. Valamivel többen mint 2500-an váltottak jegyet a Zelpo Arénába. Egyelőre a hazaiak lehetnek boldogabbak.
76
Nem vagyunk könnyű helyzetben...
74
lemegy Faško, bejön Bariš.
73
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Mendez).
71
Rossz hír: két góllal vezet a Zólyombrézó. Talakov ad gólpasszt Kabongónak, akiről nagyon lemaradunk, így nincs nehéz dolga – 2:0
67
Dimun sárgát kap, ez pedig azt jelenti, hogy nem játszhat a Slovan elleni csúcsrangadón.
67
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Dimun).
67
Blahút kihagyja a kihagyhatatlant!
Teljesen üresen, száz százalékos helyzetben emeli a kapunk fölé a labdát. Köszönjük meg neki!
67
Ludha ismét jól fut ki egy lapos labdára. Niarchost előzi meg.
64
Kevesebb mint fél óra van már csak hátra a találkozóból, és még mindig nem rúgtunk gólt. Gyerünk, húzzunk bele!
63
Felerősödik a Hajrá DAC! buzdítás a vendégszektorból.
62
Megtörént a "vérfrissítés", Kalmár pedig szinte azonnal gólhelyzetbe kerül. Ramadan teszi neki jó helyre a labdát, de sajnos Ludha kapus is jól olvassa a játékot.
60
lemegy Špyrka, bejön Kabongo,
lemegy Kováčik, bejön Talakov.

lemegy Muhamedbegović, bejön Kalmár,
lemegy Nebyla, bejön Veselovský.
57
Hamarosan cserélni fog Adrian Guža és az ellenfél trénere is.
56
Húha! Pavúk nem szívbajos, egy emberes lövéssel ijeszt rá Petrášra, de szerencsénkre nem rezdül a háló, csupán szöglet lesz belőle.
54
Két hete is a Zólyombrézónál volt az előny, mégis sikerült megfordítanunk a meccset. Miért ne sikerülhetne ez most is?! Mindent bele!
53
Dimun lapos gurítása hosszú Niarchosnak, nem éri már utol az alapvonal előtt az indítást a görög.
53
Újabb pontrúgás, ismét Ramadan a feladó. Labdája ismét a hússzúra érkezik, de sajnos ez sem pontos. Ludha kirúgásával folytatódik a találkozó.
52
Sárga lap a csapatnak FK Železiarne Podbrezová (Grešák).
51
A második félidő első szögletét végezzük el. Ramadan adja be a hosszúra, de pontatlan, mert a labda közben elhagyja a pályát. Túl nagy erőt tett bele.
50
Lesen állítja meg Nebylát a játékvezető.
49
Ezúttal a másik oldalról érkezik a kapu elé évelt labda. Niarchos küzd érte, de szabálytalan Bartošsal szemben.
48
Ramadan centere után "takarít" Bakaža. Fokoznunk kell a nyomást, fiúk!
46
Legalább két gólt kell szereznünk jelen állás szerint, ha szeretnénk győztesként elhagyni a pályát. Csere egyelőre egyik oldalon sem volt.
46
Elkezdődött a második félidő.
45+4
Befejeződött az első félidő.
45+4
Mégsem ússzuk meg bekapott gól nélkül. A Petrᚠvédése utáni szögletből Bartoš közelről a hálónkba talál – 1:0
45+4
Gólszerző BARTOŠ.
45+4
Távoli lövés Grešáktól ballal!
Petrášnak kell védenie, hogy ne legyen gól.
45+1
Újabb helyzet!
Pinto sokadik jó centere után sincs meg a vezetés. A szélről betett labdája Krstovićot, keresi, de eltakarítják a labdát a támadónk elől a hazaiak.
45
4 perc lesz a hosszabbítás, mutatja a negyedik játékvezető. Ezt megelőzően Pavúk kapott lapot, amiért szabálytalanul állította meg Ramadant.
44
Sárga lap a csapatnak FK Železiarne Podbrezová (Pavúk).
43
A rövid sarokra érkező szögletet csúsztatja ki bedobásra fejjel Brunetti.
42
Pinto csavarja középre, Krstović fölé fejel!
Ejj, ebben több is lehetett volna, ha pontosabb a montenegrói fejese.
41
Špyrka elrontja, kirúgással megyünk tovább.
41
Rögzített helyzet következik, jó szögből adhatja be a labdát a Zólyombrézó.
39
Hazai próbálkozás!
Grašák jut lövéshez, két védőnk is elévetődik, de a labda mégis úgy hagyja el a játékteret, hogy nem ért hozzá egyik DAC-játékoshoz sem.
36
Ramadan tűzi rá!
Oldalháló!
35
Ez viszont egy gyors, balszélen vezetett támadás! Ramadan veszi ki a részét az akcióból, de Bakaža megállít bennünket, mielőtt még kapura tudnánk küldeni a labdát.
34
Roman Skuhravý jól felkészítette a csapatát ellenünk. Már percek óta nem kerültünk a zólyombrézói kapu közelébe.
32
A tizenhatosunkig eljut az újonc, de egyelőre ott megáll a támadás. Most viszont nálunk a labda, és mi indíthatunk akciót.
30
Az utóbbi percekben a fehér mezesek lábán jár többet a labda. Kiegyenlítetté vált a játék.
28
341 sárga-kék szurkoló érkezett a Zelpo Aréna vendégszektorába.
26
2:1 a tiszta gólhelyzetek arány a javunkra, de az eredményjelző még mindig 0:0-át mutat. Gyerünk fiúk, mindent bele!
24
Befejeződött a vizsgálat, nincs büntető, helyette a negyedik hazai sarokrúgás, amely után a csapatkapitány Bakaža rúghatna gólt, de legnagyobb szerencsénkre nem él a lehetőséggel. Pinto áll bele a közeli lövésbe.
22
A játékvezető közben valamit a VAR-ral ellenőriz a vonal mellett. Azt vizsgálják, Mendez kézzel ért-e a labdához az előző esetnél. A bíró döntésére várunk izgatottan.
21
Veszélyesen érkezik a kapunk elé a labda Grešák lábáról, ahol Blahút várja, de Mendez tisztáz.
20
Egy percen belül három szögletet is elvégeznek a vendéglátóink, de egyik sarokrúgás után sem alakul ki gólhelyzet.
18
Kováčik előtt kell összezárnia Kružliaknak és Dimunnak, mielőtt még lövésre lendítené a lábát a zólyombrézói játékos.
17
Újabb ziccer marad ki!
Ezúttal Krstović kap mestri kiugratást, ő pedig ellövi, de Ludha belevetődik a lövésébe. Már 2:0-ra vezethetnénk.
14
Brunetti védekezik kiválóan Kováčikkal szemben. Remek ütemben támadja meg a labdás játékost, és szerel.
13
Eltakarítják a kapu elől a labdát a hazaiak, egészen Petrášig kerül hátra a labda, innen építjük újra a támadást.
12
Jöhet a második szögletünk, majd rögtön utána a harmadik.
11
Akárcsak két hete, most is magasen feltolt védelemmel játszik a Zólyombrézó. Brunetti labdáját közben már nem éri utol az alapvonal előtt Mendez.
8
Bartoš ha beadásnak szánta ezt a labdát, akkor nagyon elvétette, ha lövésnek, akkor meg még jobban. De nekünk így a jó. Petrᚠnem húzza az idő, azonnal újra játékba hozza a bőrgolyót.
7
A tömött vendégszektorból ezúttal és érkezik a folyamatos buzdítás.
4
Óriási helyzet!
Pinto remek labdát ad Niarchosnak, akivel nem tundak mit kezdeni a védők, de a lövés helyett a passzt választja, mellyel Krstovićot hozná helyzetbe. Ezt azonban megakadályozza az egyik vasgyári védő. Talán, ha Niarchos maga küldni kapura, már meglenne a vezetés.
3
Jól jön be a sarokról Ramadan labdája, de szerencsésebb helyzetben vannak a hazi védők.
2
Krstovićot a túlerőnek sikerül elválasztania a labdától. Harciasan, nagy kedvvel kezdjük a találkozót, és most egy oldalsó szabadrúgás után Špyrka fejéről megy ki szögletre a labda.
1
A mérkőzés elkezdődött.
A hazaiak fehér szerelésben, mi sárgában állunk ki a mérkőzésre.
A mai mérkőzés játékvezetője Boris Marhefka, segítői pedig Milan Štrbo és Martin Vitko. Szép napos időben fogunk ma játszani. Még fél óra van hátra a kezdésig, most már ne menjenek messzire, inkább nézzék meg, milyen felállításban küldi ma pályára az övéit Guža mester.
Mindössze 15 nappal ezelőtt mérkőzött meg egymással a két csapat. A MOL Arénában lejátszott találkozó eredménye 2:1 lett a javunkra. Egy hasonló eredménnyel akár most is kiegyeznénk.
"Egy újabb döntő vár ránk. Komoly kihívás lesz a mérkőzés, a két csapat első három találkozója alkalmával mindannyiszor elő kellett vennünk az összes fegyverünket, meg kellett mutatnunk a tudásunkat és annak legjavát nyújtanunk. Hasonló összecsapásra számítok most is, amelyen teljes gázzal kell hajtanunk és hatástalanítanunk az ellenfél erősségeit" – nyilatkozta a mérkőzést megelőzően vezetőedzőnk, Adrian Guža.
Tartsanak velünk hamarosan kezdődö élő szöveges közvetítésünk során, és nem maradnak le a találkozó egyetlen fontos mozzanatáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.