Beszámoló: Zsolna - DAC 1904 1:1 (1:0)

|
| va 24.7.2022, Kiss Balázs
'

Lüktető, gólhelyzetekben gazdag mérkőzésen raboltunk pontot Zsolnáról, Adrián Guľa korábbi állomáshelyéről. A legelejétől fogva izgalmas találkozón Krstović ismét káprázatos gólt szerzett, de volt itt kapufa is bőven, piros lap és kihagyott tizenegyes a hazaiak részéről. Az ilyen meccsekért érdemes szeretni igazán ezt a játékot.

A kiváló szezonrajtot Zsolnán szerette volna folytatni a csapat. Ott, ahol vezetőedzőnk, Adrian Guľa korábban öt évet eltöltött, s ezalatt egyszer bajnoki címet is szerzett. Azóta azonban sok víz lefolyt a Dunán, és Guľa a mi edzőnként tért vissza egykori sikerei helyszínére. A srácoknak mindössze két teljes napjuk volt kipihenni a feröeri EKL-meccset és a hosszú hazautat, ennek ellenére kiváló hangulatban várták a vasárnapi összecsapást. Nem meglepő, hogy a kezdőnkben is volt pár változás, mivel nagyon sűrű mostanában a meccsprogramunk.

A mérkőzés még meg sem kezdődött, de a csekély számú hazai ultracsoport máris arra buzdított, hogy mindenki verje fejbe a magyarokat. A kezdeti „üdvözlet” után szerencsére a futballé lett a főszerep, arra pedig igazán nem lehetett panasz. Óvatos ismerkedés helyett egyből akciódús játék zajlott. Mindkét csapat támadószellemben focizott, csak idő kérdése volt, melyik oldalon esik az első gól. Mindjárt a 3. percben beköszönhettünk volna vendéglátóinknak. Krstović egy kemény lövéssel ijesztett rá Belko kapusra, a szöglet után pedig Kružliak fejese ment pár centivel fölé.

Nem kellett sokáig várni a válaszra, Jibril került ordító helyzetbe, de Veszelinov útját állta, az ismétlést pedig mellé küldte a zsolnai támadó. Ekkor már mindkét szurkolótábor a buzdításra összpontosított, és a mieinknek lehetett volna nagyobb okuk az örömre, de Moumou próbálkozása a felső lécre hullott. Nem volt szerencsénk. Akárcsak Veselovský bombájánál, majd Krstović újabb lövésénél sem. Mindkét esetben Belko mentette meg a góltól a Zsolnát.

Nem adsz, kapsz – szól az örök futballigazság, mely most is beigazolódott. A jobb szárnyon támadta a védelmünket a Hynek-legénység, a visszagurított labdát pedig a csapatkapitány, Myslovič vágta védhetetlenül a hálónkba – 1:0. Mi alakítottuk ki a több helyzetet, mégis a sárga-zöldek szereztek vezetést, ám ez sem vette élét a további támadásainknak. A 18. percben milliméterekkel szállt csak el Nebyla feje felett a labda. Ha fiatal középpályásunknak hosszabb a haja, talán meglett volna az egyenlítés.

Mindkét oldalon nagyon veszélyesek voltak a támadások, élvezetes meccset láthatott a 2158 fős közönség. A 33. percben ismét Krstović igazolhatta volna kitűnő formáját, de harmadik próbálkozása is elhalt Belko kezében. Öt perccel később pedig a több mint tíztagú sorfalban akadt el a szabadrúgása. Ennek az volt az érdekessége, hogy a büntetőterületen belülről végezhettük el, miután a kapus kézzel fogott meg egy hazaadást.

A félidő végén Nebyla lábában maradt az egyenlítő találat. Moumou a hosszú kapufához adta a labdát, melyet Nebyla irányított kapura, de Belko hatalmasat mentett. Kiváló 45 perc volt a csapatok mögött, mikor az öltözőbe terelte őket Kružliak játékvezető, a sárga-kék publikum pedig valami hasonló folytatásban bízott. És persze, DAC-gólokban.

Krstović pedig úgy jött ki a folytatásra, mint egy felbőszült oroszlán, hiszen a 46., majd a 48. percben is megpróbálkozott a gólszerzéssel, de mindkét alkalommal Belko jött ki győztesen kettejük párharcából. Az 54. minutumban végre sikerült mattolnia a hazai kapust, ám ekkor a bírói sípszó szegte az örömünket, mert a játékvezető les címén érvénytelenítette Krstović találatát.

Nem mondtak le a góllövésről a hazaiak sem, a 60. percben Myslovič csavarása ment mellé. Az akció után kettős cserével próbálkozott Guľa mester. Moumou helyett Rymarenko, Andzouana helyett pedig a szír Ramadan érkezett, aki ezen a meccsen mutatkozott be klubunk színeiben. A csereként beállóknak sikerült új lendületet adniuk a támadásainkhoz, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy Krstović sokadik kísérlete beakadjon a 65. percben, amikor ismét Belko állta útját a gólba tartó labdának. A hálóőr Ramadan, majd Veselovský löketét is fogta, az ellenkező oldalon pedig Myslovič sistergős bombája suhant el a kapunk felett.

Továbbra is remek tempóban zajlott a játék, egyik csapat sem tűnt fáradtnak és a támadójáték dominált. Ramadan sorfalat eltaláló szabadrúgását követően még mérgelődtünk egy sort, de bosszúságunk nem tartott sokáig, mert aztán olyan láttunk, mint négy nappal korábban a Víkingur Gøta elleni meccsen. Veselovský meghúzta a jobb oldalon, középre adott, Krstović pedig akárcsak a Feröer-szigeteken, egy bámulatos ollózós gólt lőtt – 1:1. Csatárunk az idei szezon minden egyes mérkőzésén betalált, sőt, ha az utolsó tavaszi meccseket is ideszámítjuk, akkor zsinórban nyolcadik mérkőzésén volt eredményes. Egészen elképesztő mutató.

A meccsnek itt viszont még nem volt vége! Fokozódtak az izgalmak, miután két perc alatt kétszer a kapufát találtuk csak el. Előbb Nicolaescu bombája vágódott le a felső lécről, majd Muhamedbegović fejese csattant a jobb oldali kapufán. Helyzet helyzet hátán, gól nélkül. A 88. percben megfogyatkoztak a hazaiak. Gidi nyújtott lábbal szállt bele Muhamedbegovićba, megmozdulása után pedig egyből mehetett zuhanyozni. A hosszabbítással együtt volt nagyjából hat percünk, hogy éljünk az emberelőnnyel, ám nem az elképzeléseink szerint alakultak a dolgok – legalábbis elsőre úgy nézett ki. A csereként beállt Brunetti ugyanis szabálytalanul választotta el a labdától Iľkót a tizenhatosban, a bíró pedig habozás nélkül a mészpontra mutatott. A kapuban azonban Veszelinov varázsolt, megfogta a büntetőt, és megmentette számunkra az egy pontot.

A vasárnapi mérkőzés elsősorban Adrian Guľa számára volt különleges, hiszen eddigi karrierje legnagyobb sikereit épp a Zsolna színeiben érte el az edzőnk. A játékosaink mindent megtettek a győzelemért, de a végén be kellett érnünk az egy ponttal. Két forduló után négy pontunk van, Krstović pedig tovább szárnyal. Reméljük, hogy ezt a kiváló formáját csütörtökön is tartani tudja, amikor jön a Víkingur Gøta elleni visszavágó az EKL-ben, majd azt követően vasárnap az Aranyosmarót elleni bajnoki. Mindkét találkozót odahaza játsszuk, a MOL Arénában.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Nagyszerű, nyílt sisakos mérkőzés volt a nézők számára, sok helyzettel, támadásokkal. Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, akárcsak a hazaiaknak, akik oldaláról éreztem a tiszteletet. Nagyon jólesett, hogy nem felejtették el, amit korábban közösen elértünk. Más meccs volt ez a számomra legbelül, mint bármely másik. Igyekeztem ezt leplezni a játékosaim előtt, de éreztem, hogy más a hangulatom. A foci ünnepe volt ez a találkozó, tempós, impulzív játékkal. Beigazolódott, amit eddig is tudtunk, hogy ez a két csapat mindig jó párharcot vív egymással. Amit sajnálok, hogy nem volt ma videóbíró, amely segíthetett volna a játékvezetőknek a kétes szituációk eldöntésében. Nagyon örülök, hogy fizikailag is végig bírtuk a meccset, és még az egyenlítő gólunk után is rá tudtunk tenni egy lapáttal. A fiúk hajtottak a végsőkig, győzelemre törően futballoztak. A végén jött a büntető, de Veszelinov óriásit védett. 21 lövésünk volt, ebből 10 ment kapura, a hazaiaknál csak 2. Krstović találata ismét élményszámba ment. Kevesen mondták volna, hogy négy nappal az ollózós gólja után, amit a Feröer-szigeteken lőtt, rúg még egy ugyanolyat. Nagyon kevés hiányzott a győzelemhez, de ugyanezt vendéglátóink is elmondhatják.”

Jaroslav Hynek (Zsolna): „Nagyjából ugyanazt tudom értékelni a mérkőzést, mint a kollégám. Az első félidő mindkét részről kiváló erőnlétről és taktikáról árulkodott, a második a cserék és a több pontatlanság miatt már nem volt annyira látványos. Meg kell azonban dicsérnem a játékosaimat, mert amit elterveztünk a felkészülés alatt, azt nagyjából sikerült megvalósítanunk. Hiányzott azonban a nyugalom a befejezéseknél, az egyes szituációkat nem sikerült jól megoldanunk. Be kell ismernünk, hogy a DAC-nak több helyzete volt. Nem rúgtuk be a büntetőt, ezért el kell fogadnunk az egy pontot. Örülök, hogy a meccset nem vitték el a túlzott emóciók. A kiállítás ugyan komplikálja a helyzetünket, de nem szeretném a játékvezetők ténykedését értékelni. Összességében remek meccs volt.”

MŠK ZSOLNA - DAC 1904 1:1 (1:0)
Fortuna Liga, 2. forduló, Štadión pod Dubňom, Zsolna, 2022.07.24., 17:00
Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Košecký