Zsolna
1:1
(1:0)
Zsolna - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 2.forduló • va 24.7.2022, 17:00 • Štadión pod Dubňom, Žilina
Gólok: 13. Myslovič 1:0 , 77. Krstović 1:1
Játékvezető: Ivan Kružliak • Asszisztensek: Branislav Hancko, Jakub Košecký • Néző: 2158
90+4
Véget ér a találkozó, amely rengeteg helyzetet, komoly izgalmakat hozott. Adrian Guža döntetlenezett egykori csapata ellen, de szégyenkeznünk nem kell, remek játékot láttunk! Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Szép estét!
90+4
Veszelinov kifogja a 11-est, ezzel pontot ment a csapatnak!
90+4
Kopas (MSK Zilina) csapata kihagyta a büntetőt
90+3
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Veszelinov).
90+1
Tizenegyeshez jut a hazai csapat. Brunetti akasztja el szabálytalanul Ižkót...
90+1
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Krstović).
90
Négy percig játszunk még!
90
Megfogyatkozik a Zsolna, amely hazai pályán így most már az időt húzza.
88
Piros lap a csapatnak MSK Zilina (Gidi).
88
Muhamedbegović lábát találja el nagyon csúnyán Gidi – egyből piros.
84
Izgalmas utolsó öt percnek nézünk elébe. Kružliak távoli lövése megy kicsivel mellé.
83
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Veselovský, bejön Dimun.
80
Helyzet helyzet hátán! Rúgjunk még egyet, gyerekek! Meg lehet nyerni ezt a meccset!
80
A szöglet után Muhamedbegović fejel kapufát!
79
Nicolaescu bombája vágódik le a felső lécről!
77
GÓÓÓL! Micsoda gól!
Veselovský meghúzza a jobb oldalon, elmegy, bead, Krstović pedig akárcsak négy napja a Feröer-szigeteken egy bámulatos ollózós gólt lő – 1:1
77
A Zilina gólt szerzett!
Gólszerző KRSTOVIĆ.
77
Egyedül Ramadan marad a labda mögött, de a sorfalba lő.
76
Krstović lábát húzzák el, 17 méterről rúghatunk szabadot. Kiváló távolság, kiváló szög.
74
Myslovič sistergős lökete suhan el a kapunk felett! Nehéz dolgunk lett volna, ha ez beakad a léc alá. Nyomjuk meg az utolsó negyedórát, fiúk!
69
Veselovský is csak a kapust találja el, miután végig nyargal szinte az egész pályán a labdával. Megerösödik szurkolóink hangja.
68
A félidő fele már eltelet, és még nem találtunk be. Ramadan lövésén is rajta van Belko. A szír újoncunk nagyon aktívan lépett be a játékba.
67
Kaprálik próbálkozásánál tisztáz a védelmünk.
65
Krstović sokadi kaput eltaláló lövést hatástalanítja Belko. A lepattanó Ramadanhoz kerül, majd Ciganiks próbálkozik, a labda viszont nem találja az utat a kapuba.
63
Krstović és Káčer játszik össze a bal szélen, szép a sarkazás Krstovićtól, de Káčernek sajnos nem sikerül megtartania a labdát.
62
A szír Ammar Ramadan személyében újoncot avatunk.
60
lemegy Andzouana, bejön Ramadan.
lemegy Moumou, bejön Rymarenko.
60
Myslović csavarása megy mellé!
56
Rusnák próbálkozik, de nagyon rossz helyre lövi a labdát. Ez nekünk így a lehető legjobb, de sajnos továbbra is a hazai együttesnél a játékszer.
55
Szerencsére ma második játékrész eddig hasonlít a remekre sikeredett elsőhöz, de nagyon kellene már az az egyenlítő találat, fiúk!
54
A hazai hálóban táncol a labda, Krstović talál be, de Kružliak játékvezető les címén érvényteleníti a gólt!
53
Szép játék, melynek végén Veselovský ível a hosszú sarok felé. Moumou érkezik, de Belko magasabbra ugrik.
51
Veselovský marad lent a műfüvön pár másodpercig, de szerencsére nincs nagy baj, folytatni tudja a játékot.
49
lemegy Galčík, bejön Ižko.
48
Megint Krstović, és sajnos megint Belko! Moumou passzát vette át montenegrói csatárunk, de nem vitt kellő erőt a lövésbe.
46
Krstović azonnal célba veszi a kaput, ezúttal messziről próbálkozik, de megint Belko jön ki győztesen kettejük párharcából.
46
45+3
45+3
Véget ér az elfő félidő, amely sok helyzetet, de csak egy gólt hozott, sajnos a hazai oldalon.
45+3
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Ciganiks).
45
Három perc lesz a ráadás.
44
Nebyla hagyja ki a ziccert!
Moumou a hosszú kapufához adja a labdát, amely elszáll minden védő felett, eljut Nebylához, aki kapura irányítja egy méterre a gólvonaltól, Belko azonban hatalmasat ment. Nincs bent, marad az 1:0.
44
Moumou próbálkozása a sorfalban elakad.
44
Krstović a mezénél fogva rántják vissza. Jó szögből rúghatjuk a szabadot. Lássuk!
41
A lelátón éleződik a nemzeti ellentét, a pályán pedig a kétes szituációk, végül mégis megnyugszanak a kedélyek, és folytatódik a meccs.
40
Jibril és Kružliak kakaskodik, a játékvezetőnek kell rendre intenie a játékosokat, de lap nincs.
39
10 játékos áll a sorfalban, nem csoda, hogy Krstović lövése elakad.
38
Szabadrúgást kapunk a 16-osból! A hazagurítást kézzel fogta meg Belko. 12 méterről rúghatjuk a szabadot.
36
Négy a három ellen vezetjük az akciót, Veselovský Krstovičhoz továbbít, ő pedig Andzouana fejét keresi. Látványos, de sajnos eredménytelen.
34
Múlt héten odahaza sikerült a fordítás a Liptószentmiklós ellen. Most is valami hasonlóra lenne szükségünk a győzelemhez. Mindent bele!
33
Krstović ismét igazolha kitűnő formáját, de harmadik próbálkozása is elhal Belko kezében.
32
Veszelinov húzza le a magasból a labdát. Bari Krisztián, egykori utánpótlás-játékosunk ívelte be.
30
Ango szögletét Kružliak fejeli ki, jöhet az újabb, de ez már hazai játékosról megy a kapu mögé. Veszelinov kirúgásával megyünk tovább.
29
Ciganiks rúg oda keményebben Galčíknak, a szabadot az oldalvonal mellől ívelik be, a helyzet azonban most elmarad, csak sarokrúgás lesz.
27
Folytatódik a játék. Reméljük, a frissítő szünet nem veszi élét a lendületnek. Adrian Guža taktikai utasításokkal látta el a csapatot.
24
Veselovský kerül gólhelyzetbe – szöglet! Élvezet nézni ezt a mérkőzést, és szinte lehetetlen, hogy ne rúgjunk gól. Közben ivószünetet rendel el Kružliak játékvezető.
23
Guža átrendezi a sorokat: Moumou és Andzouana cserél helyet a pályán.
21
Ciganiks blokkolása kell, hogy ne legyen gól a zsolnai akcióból! Minden támadás nagyon veszélyes mindkét oldalon. Hazai viszonylatban egy remek meccset látunk.
20
Veselovský íveli a zsolnai kapu elé a szabadrúgást, Kružliak marad le a labdáról, így lesz az végül Belko kapusé. Ez is veszélyes volt, és esély az egyenlítésre.
18
Andzouana jobb oldali centerezésébe lépnek bele, jöhet a szöglet, amely után Nebyla feje fölött száll el milliméterrekkel a labda. Ha hosszabb a haja, gól. Így még mindig 1:0.
14
Van egy olyan érzésünk, hogy nem ez volt az utolsó gól ezen a meccsen. Kérdés, hogy lehet-e tartani ezt az iramot. Mi alakítottuk ki a több gólhelyzetet, a hazaia mégis hatékonyabbak a befejezésnél. Meg lehet ezt még fordítani. Hajrá DAC!
13
Vezet a Zsolna!
A jobb szélen vezet gyors támadást az ellenfél, a középre visszagurított labdát pedig a hazai kapitány, Myslovič vágja védhetetlenül a kapunkba – 1:0
13
Gólszerző MYSLOVIČ.
12
Veselovský bombáját védi a kapus! Ez már a negyedik lehetőségünk volt. Nagyon jó meccset látunk idáig!
11
Krstović újabb lövésének állja útját Belko. Ez is kaput eltaláló próbálkozás volt!
9
Gólhelyzet!
Ciganiks hosszú bedobása után jut el a labda egészen az ötösig, ahol az egyik zsolnai védő próbál felszabadítani, de épp a második vonalban érkező Moumou lábára fejeli a labdát, amely végül a felső lécen csattan. Csak pár centi kellett volna, és vezetünk. Így továbbra is 0:0.
8
A kezdeti magyarszidás után most már a hazai tábor is inkább a buzdításra összpontosít, jó kis futballhangulat van kialakulóban.
6
A szöglet után Jibril kerül nagy helyzetbe, de Veszelinov útját állja, az ismétlést pedig másfél méterre a kaputól mellé lövi. Nincs meg a zsolnai vezetés, pedig erre most megvolt minden esélye Hynek edző védenceinek.
5
Most a hazaiak lépnek fel támadóan, Nebylának kell az alapvonal mögé fejelnie a labdát.
3
Krstović lövésével ijesztünk rá Belko kapusra, de a hálóőr szögletre tisztáz. A sarokrúgás után Kružliak erős fejese megy pár centivel fölé. Kezdésnek nem rossz, de akkor lett volna az igazi, ha a labda a hálóban köt ki.
2
Veselovský labdaátvétele nem sikerül az elképzelése szerint, pedig remek lehetőség nyílt volna előtte, hogy kapuig vigye a labdát.
1
A mérkőzés még meg sem kezdődött, de a csekélyszámú hazai ultra csoport máris arra buzdít, hogy verjék fejbe a magyarokat...
Mi ma sötétkék szerelésben játszunk, ez az idegenbeli mezünk, a hazai csapat sárga-zöldben lép pályára.
Hét fiatal srác zsolnai zászlót lenget a pálya közepén percek óta. Néha kapnak egy kis vizet az öntözőpisztolyból, de rendíthetetlenül vogzik a rájuk bizott feladatot a tűző napon. Látszik, hogy fárad a karjuk. Hamarosan kezdünk...
Úgy tűnik, a zsolnai szurkolók inkább a strandolást választják ma délutáni programul a meccsnézés helyett. Már van még pár perc a kezdésig, de az biztos, hogy a "Megtelt" táblát nem kell majd kitenni.
Míg a DAC-ra már a szezon ötödik tétmérkőzése vár, a zsolnaiak még csak a másodikon lépnek pályára. Maradjanak velünk, és nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00-kor kezdődik.