Beszámoló: Zsolna - DAC 1904 5:1 (3:1)

|
| szo 21.10.2023, Kiss Balázs

Keserű vereség Zsolnán. Kašát kezezés miatt már a 13. percben kiállította a bíró, így szinte végig emberhátrányban futballoztunk. A végeredmény így is fájó: az öt hazai találatra csak Csinger góljával tudtunk válaszolni.

Kéthetes szünetet követően folytatódott a küzdelem a Niké Ligában. A 11. fordulóban Zsolnára vezetett a csapat útja. Az MŠK az egyetlen csapat, amelyikkel ebben a versenyszezonban még nem találkoztunk a pályán. Adrian Guľa több futballista játékára sem számíthatott. A legnagyobb érvágást Gavrić hiánya jelentette, aki a válogatott szünetben lejátszott, Győri ETO elleni felkészülési mérkőzésen súlyos térdsérülést szenvedett. Vezetőedzőnk a találkozót megelőzően így is azt mondta, „a győzelemért utazunk, és igyekszünk a maximumot tenni azért, hogy egy minőségi teljesítmény után megszerezzük a három pontot.”

A mérkőzés kezdetén nem forogtak veszélyben a kapuk, az első lövést is csak a 10. percben láthattuk a hazaiak részéről, de Adang próbálkozásánál jól helyezkedett Popović. Utána azonban megélénkült a játék, és felpörögtek az események. Egy hazai támadás során Jambor lövését Kaša kézzel „tompította” a gólvonal előtt, Kráľović játékvezető pedig teketóriázás nélkül előhúzta a piros lapot a zsebéből, és kiállította a korábban Zsolnán is futballozó belső védőnket, ráadásul 11-est is ítélt. A büntetőt Jambor magabiztosan értékesítette – 1:0.

Bár megfogyatkoztunk, a lendületünk nem szállt még el, és egy szöglet után meg is lett az egyenlítés: Ramadan adott be a sarokról a hosszúra, ahol a berobbanó Csinger mellel a hálóba juttatta a labdát – 1:1. Ez volt a héten az U21-es magyar válogatott mezét is magára öltő fiatal játékosunk első találata a DAC színeiben. Az egyenlítést követően nem unatkoztunk soká, mivel a vendéglátóink szerették volna ismét magukhoz ragadni a vezetést. A 24. percben Jambor kapu elé lőtt lapos beadására még nem volt érkező, de öt perccel később sajnos ismét kapituláltunk. Egy szöglet után Ďuriš adott középre, Pinto még elfejelte ugyan a labdát, de épp Leitner elé, aki kapásból bombázott a háló közepébe – 2:1.

A második gól új lendületet adott a „sosonoknak”, akik egyre veszélyesebb támadásokat szövögettek. Bari balról érkező beadásai állandó veszélyt rejtettek magukban, de középről is érkeztek lövések Popović kapujára. A nyomást a 41. percig bírtuk, amikor Bari beadását Jambor visszatette Ďurišnak, a szlovák válogatott mezében a héten gólt szerző zsolnai pedig nem hibázott – 3:1. A félidő végét jelző sípszó előtt Andzouanának volt egy szép elfutása, a center is remek volt, de Gouret már a védője nem engedte labdába rúgni.

Adrian Guľának muszáj volt reagálni a szünetben, ezért Ramadan és Pinto helyett Hercet és Mendezt dobta be a játékba. Bátran kezdtük a második félidőt: előbb Goure lövése szállt kapu fölé, majd a már az első játékrészben becserélt Brunetti bombája halt el a hazai kapus kezében. A vendégszektorban helyet foglaló mintegy száz szurkolótól jött is a „Harcoljatok, harcoljatok!” buzdítás. Az 57. percben Trusa kiszorított helyzetben próbálkozott, két védő is sprintelt utána, a lövés viszont centikkel suhant el a hosszú kapufa mellett. Sajnos, ami nekünk nem sikerült, az a másik oldalon összejött. A 62. percben a felezővonalról indított gyors ellentámadást a Zsolna. Jambor bombáját még védte Popović, de a kipattanó Rusnák elé került, aki mintegy 17 méterről ismét megadásra kényszerített bennünket – 4:1.

Újabb cserék következtek, ezúttal mindkét oldalon. Nálunk Goure hagyta el a pályát, helyére pedig Niarchos érkezett. Jambor újbóli erős lövése után már a vendégszektor is jelezte, hogy ennél többet várt. A 73. percben Ďuriš második – csapata ötödik gólja – pedig még a legkitartóbb szurkolóinknak is kedvét szegte – 5:1.

A hazaiak zsebben tudták a három pontot, a kérdés az volt, hogy születik-e újabb hazai találat, esetleg sikerül-e lefaragnunk a négygólos hátrányunkból. A csereként beállt Iľko mindenképp szerette volna megrúgni a zsolnaiak hatodik gólját is, de Popović koncentrációja nem lankadt, és a lefújásig érkező lövések mindegyikét kivédte. Nálunk a bő tíz percnyi játéklehetőséget kapó Veselovskýnak volt egy szép lövése, de Belko eszén sajnos nem tudott túljárni. A mérkőzés legvégén pedig Ďuriš másodszor is eltalálta a kapufát, így maradt az 5:1-es végeredmény.

A találkozó menetét nagyban befolyásolta a korai kiállítás. Kaša kiesése után gyorsan vezetéshez jutottak a hazaiak, amire még válaszoltunk ugyan, de azt követően többre már nem futotta. A tabellán pillanatnyilag a 7. helyen állunk, jövő szombaton pedig az idén még nyeretlen Nagymihályt látjuk vendégül a MOL Arénában. A bajnokit viszont még megelőzi egy kupameccs is: szerdán Szinnára látogatunk a Slovanft Cup 4. fordulójában.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Kár ezért a meccsért, melyet jelentősen befolyásolt az elején kapott piros lap. A tervünk, amivel készültünk így hamar felborult. Nemcsak a kiállítás miatt, hanem a megítélt büntető miatt is. A srácok egy pontrúgást követően jól reagáltak, összejött az egyenlítés, de sajnos az első félidőben kaptunk még két felesleges gólt. Az egyiket a tizenhatosunkon kívülről, a másikat rögzített helyzetből. Kiállítás ide vagy oda, ez hiba volt. A második félidőben változtattunk a felálláson, nem is kezdtünk rosszul, Trusa pedig gólhelyzetbe került, és Brunetti, valamint Goure előtt is adódott egy-egy lehetőség, melyekkel drámaibbá tehettük volna a találkozót. Ezt követően azonban a hazaiak hatékonyak voltak, és eldöntötték a meccset. Érezhető volt, hogy 80 percet emberhátrányban kellett játszanunk. A vereség elég fájó, a hazai győzelem viszont megérdemelt.”

Jaroslav Hynek (Zsolna): „Arra számítottunk, hogy nehéz meccset fogunk játszani. Egyetértek azzal, hogy a piros lap hatással volt a mérkőzésre. Az egyenlítő gól bizonyította, hogy erős csapat a DAC, és erős játékosok alkotják a keretét. Sikerült azonban a félidőig két újabb gólt szereznünk. Egy ilyen tapasztalt csapat ellen így még nem játszottunk. Némi feszültség volt a pályán, de sikerült jól megtartanunk a labdákat. Hatékonyak voltunk, így a mérkőzés záró fázisában már egyszerűen játszhattunk. A meccs némely szakaszában a DAC nagyon jól kombinált, de növelni tudtuk az előnyünket. Úgy érzem, a győzelmünk megérdemelt.”

MŠK ŽILINA - DAC 1904 5:1 (3:1)
Niké Liga, 11. forduló, Štadión MŠK Žilina, Zsolna, 2023.10.21., 18:00
Játékvezetők: Kráľovič - Pozor, Jekkel
Nézőszám: 2562
Gólszerző: 15. Jambor (11-es), 29. Leitner, 41. Ďuriš, 62. Rusnák, 73. Ďuriš, ill. 20. Csinger
Sárga lap: 65. Leitner, 76. Javorček, ill. 17. Borbély Balázs (másodedző), 34. Trusa, 84. Andzouana
Piros lap: 13. Kaša
DAC 1904: Popović - Pinto (46. Mendez), Kaša, Csinger, Andzouana (K) - Káčer, Dimun, Čermák (34. Brunetti) - Trusa (79. Veselovský), Goure (66. Niarchos), Ramadan (46. Herc)
Zsolna: Belko - Leitner, Minárik (K), Ndjeungoue - Rusnák (63. Javorček), Adang (63. Sauer), Gidi (81. Kopas), Bari - Ďuriš (74. Iľko), Bile, Jambor (81. Essomba)

Labdatartás: 56% : 44%
Lövések: kapura: 14:4, mellé: 16:7
Szabadrúgás: 9:8