Mérkőzés
| szo 3.10.2020, Kiss Balázs
'
'

Egy sorozat véget ért, Zsolnán elszenvedtük idei első vereségünket. Izgalmas focit, sok kimaradt lehetőséget és végül hazai sikert hozott a találkozó, melyen egyetlen néző sem lehetett jelen.

Hagyományos ellenfél, rendhagyó kulissza – a zsolnaiakkal az utóbbi időben rendre izgalmas meccseket játszottunk, ám olyan, mint most, még soha nem fordult elő: egyetlen néző sem lehetett jelen a stadionban a vírusellenes szigorítások miatt. Szurkolóink ezért csak a tévéképernyőre tapadva követhették, ahogy ugyanaz a kezdő fut ki a pályára, mint a legutóbbi fordulóban a Trencsén ellen. Mindkét edző a 4-3-3-as hadrendet választotta, amiből már sejteni lehetett, hogy a támadófutballé lesz a főszerep a meccsen – így is lett.

Az első öt perc egyértelműen a miénk volt. Kalmár az alapvonal mellől leadott szabadrúgással, majd Divković a védelmi fal mögül kiugorva egy veszélyesen középre tett labdával adott munkát a zsolnai hátvédsornak, de az mindkét esetben jól tette a dolgát. Utána Rusnák hívta ki párbajra Jedličkát, de kapusunk jól zárta a rövid sarkot, nem lett gól az akcióból. A 8. percben már a második szögletünket rúghattuk. Balić tette a kapu elé, ott viszont Iľko kézzel ért a labdához, és ezt csak a bíró nem látta – elmaradt a tizenegyes. Büntető helyett pedig jött a gól, de nem azon az oldalon, aminek örültünk volna. A mindössze 19 éves zsolnai Iľko Müllert verte meg, majd a hálónkba gurított – 1:0.

A 20. perc tájékán sorozatban négy szögletet is elvégezhettünk, ám egyik után sem tudtunk gólhelyzetbe kerülni. A focira nem lehetett panasz, gyors támadásvezetések, lövéssel befejezett akciók tarkították a játékot. Védelmünk azonban nem állt a helyzet magaslatán, mert a 23. percben Kurminowskinak köszönhetően már 2:0 volt az állás. Müller olyan szerencsétlenül ért hátul a labdába, hogy azzal gólpasszt adott a zsolnaiak lengyel támadójának.

Gyorsan meglehetett volna a szépítés, de Divković 25. percben megeresztett csípős löketét szögletre mentette Petráš. A lövésben pedig benne volt a gól. Ahogy Blackman is betalálhatott volna egy kicsivel nagyobb szerencsével. Ezt az akciót Kalmár indította útjára. Ramirez is kivette belőle a részét, majd Blackman volt a befejező, de csak kívülről találta el a zsolnai kaput.

Igazán élvezetes, dinamikus volt a játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakult ki helyzet. Jedlička sem pihenhetett egy pillanatra sem, mert a piszkosul fiatal Iľko szinte minden alkalmat megragadott a gólszerzésre. A 29. percben kapusunk védése kellett ahhoz, hogy ne váljon kétgólossá. Pár szempillantással utána Kalmár jobb lába sült el, távoli bombája csak centikkel szállt Petráš kapuja fölé. Ez még nem akadt be, de Balić 33. percben végre góllal zárt egy gyönyörű támadást. Ramirezzel játszott meg remekül egy kényszerítőt, mellyel állva hagyták a hazai védelmet – 2:1.

A gólörömöt viszont ezúttal csak másodpercekben mérhettük, mert pár pillanat eltelével ismét a mi hálónkban táncolt a labda. Bichakchyan kettőt-hármat tolt rajta mintegy 18 méteres távolságban a gólvonaltól, majd tüzelt és talált – 3:1. Amit a Zsolna addig kapura rúgott, az be is akadt. A félidő végén ismét Iľko nézett farkasszemet Jedličkával, de szerencsénkre ezúttal mi jöttünk ki győztesen a párbajból.

A szünetben Bernd Storck átszervezte a csapatot. Fábryt levette a pályáról, Andzouanát küldte a helyére. Ezáltal Kalmár hátrébb húzódott irányítónak, Andzouana pedig elfoglalta a helyét a szélen. Storck húzása azonnal látható volt a játékunkon, mert óriási lendülettel estünk neki a Zsolnának. Az 56.-tól a 63. percig négy gólt is szerezhettük volna, de a szerencse elpártolt mellőlünk. Előbb Divković zúzta rá, de csak szögletig jutott. Majd Kalmár léc alá tartó löketét tolta ki ujjheggyel Petráš. Utána jött egy fölészálló Balić próbálkozás és egy sokkal pontosabb ágyúzás Kalmártól, amelyre leért a kapus. Schäfer közeli gurítása pedig centikkel ment mellé. A meccsnek ebben az időszakában senki nem mondta volna, hogy nem jön majd a DAC-gól.

A Zsolna még csak a kaput sem találta el ebben a játékrészben. Aztán a végig agilisan játszó Iľko tette próbára ismét Jedličkát, akinek nagyot kellett nyújtózkodnia. A 70. percben pedig jött a feketeleves: Sluka adta középre, és örültünk, hogy így tett, mert a labdára nem várt senki a társai közül. Arra viszont nem számítottunk, hogy Kružliak mellkasáról a hálónkba pattan – 4:1. A háromgólos mankó már elég kemény volt. Hiába birtokoltuk többet, és passzoltuk körbe a labdát az ellenfél tizenhatosának határán, nem találtuk a lyukat a védelmen. A meccs utolsó pillanataiban a csereként beálló Nicolaescu készített le prímán Kalmárnak, de ez a löket is fölé szállt, a veretlenségünk pedig sajnos elszállt.

Tudtuk, hogy egyszer véget ér, hát most eljött és véget ért… Nyolc győzelem után ezúttal lógó orral hagytuk el a pályát. A Zsolna az első félidőben szinte minden kapura lövése beakadt a hálónkba. Hiába voltak jobbak a statisztikai mutatóink, gólokból Pavol Staňo védencei lőttek többet. Két hét múlva lesz lehetőség a javításra, mert most válogatott szünet jön, majd a Dunaszerdahelytől legtávolabb eső Nagymihályra látogatunk.

Edzői értékelés:

Bernd Storck (DAC): „Gratulálok a Zsolnának. Nagyon fiatal, erős és motivált játékosai vannak. Láttam a Slovan elleni játékukat, és már ott is megmutatkoztak az erősségeik. Tudtuk, hogy jól fel kell készülnünk, de két hiba után két gyors gólt kaptunk. Az első félidőben megnyerték a párharcokat, és ezt ki is használták. A hazaiknak ma remek napjuk volt, megérdemelten nyertek. A játék igazán jó volt, de nem veszíthetünk el egy meccset, melyen ilyen arányban tartjuk a labdát. A játékstílusunk ma kevés volt ahhoz, hogy akár csak egy pontot is szerezzünk. A labdatartás nem volt elég, a gólok száma döntött. Sajnos nem tudtunk többet kihozni ebből a meccsből.”

Pavol Staňo (Zsolna): „Gratulálok a csapatomnak a teljesítményhez. Motiváltak voltunk. A mi elképzelésünk szerint alakult a találkozó, a győzelmünkről az első félidő döntött. A másodikban tapasztalt csapat benyomását keltettük, és veszélyesek voltak az ellentámadásaink. A labda nélküli játékért elismerés jár a védenceimnek. Jó az út, amelyen járunk, nagyra értékelem a győzelmet. Bebizonyítottuk, hogy le tudjuk győzni azt a csapatot, amely a bajnokságban eddig még pontot sem vesztett. A DAC inspirált bennünket, és néhány elemet mi is szerettünk volna átmenteni az ő játékukból.”

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 4:1 (3:1)
Fortuna Liga, 9. forduló, Štadión pod Dubňom, Zsolna, 2020.10.03., 17:00
Játékvezetők: Kráľovič - Hrčka, Pozor
Góllövők: 10. Iľko, 23. Kurminowski, 34. Bichakhchyan, 70. Kružliak (öngól), ill. 33. Balić
Nézőszám: nézők nélkül
Sárga lap: 12. Iľko, 38. Kiwior, ill. 35. Müller
DAC: Jedlička - Blackman, Müller (82. Beskorovainyi), Kružliak, Davis - Fábry (46. Andzouana), Schäfer (82. Njie), Balić (75. Friede) - Divković (65. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár (K)