Döntetlennel hangoltunk a keddi kupameccsre

|
| szo 18.4.2015, Wimmer Gábor
'
'

Kétgólos döntetlent hozott a kassaiak elleni összecsapás. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a DAC volt veszélyesebb, és bár Horváth révén sikerült egyenlítenünk, többre már sajnos nem futotta.

Aktívan kezdtük a mérkőzést, az 1. percben, Brašeň ívelt Ujlakyhoz a kapu elé, ám szélsőnk nem tudta kapura irányítani a labdát. Negyed óra játékidő után Michalík passza egészen Szarkáig jutott el, csatárunk óriási helyzetben a kapussal együtt a kaput is átemelte. Egy perc múlva Ljubicic távoli lövése ment mellé. Húsz perc után váratlanul vezetéshez jutottak a kassaiak: Diaby hozta helyzetbe Haskicot a jobb szélen, aki kilőtte a hosszú oldalt - 0:1. A 25. percben Diaby ugratta ki Pačindát védelmünk mögé, ám lövését hárította Polaček. Egy perc múlva szerepet cserélt a két kassai: ezúttal Pačinda indította Diabyt, de kiszorított helyzetben nem találta el a kaput. A túloldalon Horváth távoli lövése suhant el a vendégek kapuja felett. A 28. percben szabadrúgáshoz jutottunk a tizenhatos vonala mögött, de Szabó löketét Tofiloski kiütötte. Tíz perccel a félidő vége előtt Turňa beadása után Szarka elől mentettek a lövés pillanatában, majd Pape Sarr telibe lőtte az oldalhálót, és Szarka csúsztatása után a kassai kapus mentett az érkező Brašeň elől. A 41. percben újabb gólhelyzetet puskáztak el a vendégek: Haskic passzolt Pačindához a kapunk előtt, aki senkitől sem zavartatva hosszan vette le a labdát.

A második félidőben megpróbáltunk egyenlíteni, ami az 52. percben jött össze: Szarka ívelt a túloldalra Horváthnak, aki kapásból ballal a jobb kapufához célzott - 1:1! Béla a legszebb üzenetet küldte a hamarosan születendő gyermekének. Néhány perc múlva Szabó ívelt, és Michalík fejesét kirúgta a kassai védelem. Az 57. percben Pape Sarr passzolt Turňának a jobb oldalra, lövését Tofiloski a kapufára tolta, a kipattanóra futó Černák elől pedig tisztáztak a vendégek. Egy óra játékidő után Horváth éles szögből leadott lövését fogta Tofiloski. A 70. perc tájékán előbb Černák lövése kerülte el a kassaiak kapuját, majd Szabó szabadrúgásból pontatlanul célzott. A 83. percben Černák beadásáról Brašeň alig maradt le az ötös vonalánál. A meccs hátralevő részében főleg hosszú ívelésekkel próbálkoztunk, ami nem vezetett eredményhez, így csalódást keltő döntetlen született.

Keserű szájízzel távozott a mintegy két és félezer szurkoló a DAC-arénából, bár az egész mérkőzés folyamán kitartóan biztatták csapatunkat. Jövő kedden rendkívül fontos mérkőzés vár ránk Szenicén a Slovaft Cup elődöntőjének visszavágóján.

Tomislav Maric, DAC: „Úgy gondolom, az első húsz perc rendben volt, de utána két-háromszor üres területet hagytunk az ellenfélnek, amiből egy gólt kaptunk. Kiestünk a ritmusból, és szerencsénk volt, hogy a Kassa nem adott második gólt. A második félidőben úgy játszottunk, ahogy az egész mérkőzés folyamán kellett volna. A döntetlen igazságos, most regenerálódnunk kell, és a keddi elődöntőre összpontosítanunk. A kassaiaknak minden jót kívánok a továbbiakban.“

Marek Fabuža, Kassa: „A mérkőzés előtt sok gondunk volt az összeállításunkkal, ezért is nagyon örülök, hogy a védelmünk jól működött. Remekül kezdünk, számunkra az első félidő fantasztikusra sikeredett, de hiányzott a második gól. A második félidőben agresszívebben játszottak a hazaiak, kevesebb területet hagytak nekünk. Összességében elégedett vagyok a döntetlennel, igazi csapatmunka volt a részünkről.“