Edzői értékelés a DAC-Győr (3:3) mérkőzés után

|
| szo 24.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Adrian Guľa vezetőedző és Szalai Tamás asszisztens értékelése a tegnapi edzőmérkőzés után.

Adrian Guľa (DAC): „A válogatott mérkőzések miatti szünet első hete a Győr elleni felkészülési találkozóval csúcsosodott ki. Eléggé felforgatott csapattal léptünk pályára, sorainkban több akadémistával és somorjai labdarúgóval, aminek örültünk, hiszen mindig jó meccsszituációban látni őket. Ismét több érdekes dolgot láttunk, örülök, hogy Kalmár főleg az első félidőben kitűnt a pályán, és nemcsak a góljaival és a gólpasszával, hanem a mozgásával is. Szolgai, Kachút, Leginus, Bahi és Nagy is lehetőséget kapott. Számunkra fontos volt, hogy ezt az edzéshetet egy felkészülési mérkőzéssel zárhassuk le. Egy remek erőpróba volt az intenzitás és az iram szempontjából és amiatt is, hogy miképpen kell futballoznunk egy agresszív és 5-3-2-es felállásban játszó csapat ellen, mert meglehet, hogy a Liptószentmiklós ellen is ez vár ránk. Sok információt gyűjtöttünk. A srácok pihenőt kaptak a hétvégére, hétfőtől pedig már a Liptószentmiklós elleni bajnoki találkozóra összpontosítunk. A jövő hét folyamán fokozatosan csatlakoznak hozzánk a válogatottaktól visszatérők is. Alaposan meg kell figyelnünk, milyen hangulatban és felkészültségi állapotban térnek vissza. Komoly kihívást jelent, hogy erősek legyünk a Liptószentmiklós ellen, de természetesen szeretnénk mindent megtenni a győzelem érdekében.”

Szalai Tamás (Győr, asszisztens edző): „Azt gondolom, jól kezdtük a mérkőzést, négy-öt percig sikerült uralnunk a játékot. Majd jött egy 10-15 perces üresjárat, amely során túl könnyű gólokat engedélyeztünk a DAC-nak. Az első félidő 20. percétől képesek voltunk váltani, végig jó metalitással futballoztunk, letámadtuk az ellenfelet, rengeteg labdát szereztünk ez ellenfél térfelén. A helyzetkihasználás miatt hiányérzetem van, mert kidolgoztunk további három-négy olyan lehetőséget, amelyeket be kellett volna rúgnunk. Ez a bajnokságban is a vesszőparipánk. Összességében a második játékrészben is tudtuk tartani az iramot, a fiatal játékosaink nagyszerűen szálltak be, ugyanúgy letámadtunk és sok labdát szereztünk. Azt gondolom, ez a mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket.”