Edzőmeccset játszottunk a Győr ellen

|
| pé 23.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A DAC és a Győr egy edzőmérkőzésre használták fel a válogatott meccsek miatti szünetet, amely 3:3-as döntetlent hozott.

Együttesünk e heti edzésciklusát a Győr elleni barátságos találkozó zárta. A magyar másodosztály résztvevőjét az akadémiánkon láttuk vendégül péntek délután, a csapatok kérésének megfelelően zártkapuk mögött.

Adrian Guľa vezetőedző a válogatottaknál szereplő játékosokon (Blackman, Ciganiks, Fazlagić, Káčer, Nebyla, Ramadan és Krstović) kívül több sérültre vagy betegre (Kružliak, Davis, Risvanis, Balić, Veselovský) sem számíthatott. Muhamedbegovic személyes okok miatt hiányzott, mivel ma házasodik. A válogatottak közé már nem számítottuk bele Nicolaescut, aki ma véglegesítette az Izraelbe való igazolását.

Ezért Somorjáról Nagy Péter és Franck Bahi, míg a tizenkilenc éven alatti korosztályos csapatunkból Marko Beran is sárga-kékbe öltözött.

A vezetést Kalmár kiugratása után Szánthó szerezte meg. Hat perccel később Gavrić beadását Kalmár fejjel küldte a hálóba, majd a vendégek Borsos révén szépítettek. A győriek csatára a kapufa segítségével volt eredményes. Az első játékrész legvégén ismét Gavrić passzolt jól Kalmárhoz, aki megtalálta a minimális rést a kapus jobb keze és a kapufa között. A 61. percben Bencze szögletét Fodor fejelte védhetetlenül a kapuba, a végeredményt pedig Kovács Krisztián állította be, egy szép lövéssel.

Hétfőtől folytatódik együttesünk felkészülése a következő bajnoki összecsapásra, amelyen jövő szombaton, október 1-jén a poprádi átmeneti otthonukban a Liptószentmiklóssal mérkőzünk meg.

DAC 1904 - ETO FC Győr 3:3 (3:1)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2022. szeptember 23., péntek, 14:00 ó, napos idő, +17°C
Góllövők: 12. Szánthó, 18. Kalmár, 45. Kalmár - 23. Borsos, 61. Fodor, 68. Kovács K.
Játékvezető: Malárik - Parilák, Chromý, zártkapus mérkőzés
DAC: Veszelinov (46. Petráš) - Pinto (69. Kachút), Szolgai B. (69. Leginus), Brunetti, Andzouana - Dimun, Nagy (46. Bahi), Kalmár (79. Beran) - Szánthó (55. Moumou), Balogh, Gavrić. Edző: Adrian Guľa.
Győr: Fadgyas (46. Ruisz) - Kiss Balázs (46. Kovács K.), Papp (46. Szujó), Fodor, Vincze, Bencze (73. Lacza) - Kovács I. (63. Kiss M.), Toma (63. Vingler), Vitális (46. Kiss Bence) - Borsos (73. Bacsa), Babati (63. Óvári). Edző: Tímár Krisztián.