Egygólos előnyt szereztünk a visszavágóra

|
| ke 7.4.2015, Wimmer Gábor

Az idei kupasorozat egyetlen hazai mérkőzésén végig domináltunk, ám több helyzetünkből csak egyet sikerült kihasználni. Pozitívumnak számít, hogy hazai pályán hálónk érintetlen maradt, így jó eséllyel utazunk majd ki a szenyicei visszavágóra.

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első helyzetére, a 2. percben Sarr lapos lövése az ötös vonal tájékáról pár centivel elkerülte a hosszúsarkot. A 9. percben Brašeň a vendégvédelem mögé ívelt Szarkához, aki a kapussal együtt a felsőlécet is átemelte. A 13. percben előnyhöz jutottunk: egy szép, egyérintős akció végén Pape Sarr indította Štepanovskýt a jobb szélen, ő pedig eltolta a labdát Šulla kapus mellett, majd kissé kisodródott helyzetből az üres kapuba lőtt - 1:0! Két perc múlva akár megduplázhattuk volna előnyünket, ám Štepanovský elől az utolsó pillanatban tisztáztak. A vendégek először a 21. percben jutottak el a kapunkig, amikor Kóňa lövését fogta biztosan Polaček. Két percre rá ismét résen volt kapusunk, ezúttal Hlohovský lövésénél. Fél óra játékidő után Pape Sarrt rúgták fel a vendégek tizenhatosában, a bíró sípja azonban néma maradt, inkább előnyszabályt alkalmazott, ennek végén pedig Ljubicic bombázott fölé. Egy perc múlva Szabó ívelésére érkezett fejelni Štepanovský, aki kissé pontatlanul célzott. A 34. percben Kóňa tizenhatoson kívüli lövését jegyeztük fel, de az erdőhátiak kapitánya sem találta el a kaput. Nem sokkal később Turňa ívelése után Brašeň került ziccerbe, lövését bravúrral hárította Šulla. A 38. percben Szarka továbbított Horváthnak az ötös vonalához, de középpályásunk a jobb kapufa mellé célzott. Néhány pillanat múlva ismét Horváth próbálkozott szabadrúgásból, ám Šulla kiütötte a lövést. Abszolút uraltuk az első félidőt, viszont sok helyzetet elpuskáztunk, akár több góllal is vezethettünk volna.

A második játékrészben sem nagyon változott a játék képe, továbbra is főleg a vendégek térfelén mozgott a labda. Az 56. percben kényszerű cserét hajtottunk végre Majerník sérülése miatt. Egy perc múlva kis híján növeltük az előnyünket, amikor Horváth szögletét Tóth csúsztatta a hosszú oldalra, ahol Pape Sarr fejelt az üres kapu mellé. A 66. percben Turňa Szarkát kereste ívelésével, végül Pillár tisztázott a kapu torkából. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Černák passzolt Szarkához, ám Šulla összeszedte a labdát csatárunk elől. A 83. percben Majtan csúsztatása elkerülte Polaček kapuját. Két perccel a vége előtt Jurčo passzolt Černákhoz, aki egy cselsorozat után a tizenhatos vonaláról kapura csavarta a labdát, ám Šulla ismét résen volt, így már nem változott az eredmény.

Szurkolóink biztatásának köszönhetően ezúttal is remek hangulat uralkodott a DAC-arénában. Az elődöntő visszavágójára két hét múlva (ápr. 21-én, 17.30-kor ) kerül sok Szenyicén. Legközelebb szombaton (ápr. 11-én) játszik a DAC, amikor Rózsahegyre utazunk a Fortuna Liga 25. fordulójában.

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Maric, DAC: „Elégedettek vagyunk az eredménnyel. Az első félidőben sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos csak egyet sikerült kihasználnunk. Most vagyunk félidőben, idegenben egy nehéz összecsapás vár ránk. Holnaptól már a következő meccsünkre fogunk készülni.“

Jozef Kostelník, Szenyice: „Jó mérkőzést láttunk, remek hangulatban, jó iramban játszódott le. Számunkra kedvező eredmény született, mivel a mérkőzés előtt kiesett Kalabiška és Čermák, ráadásul egy nappal kevesebb időnk volt regenerálódni a hétvége után. Odahaza erősek leszünk.“