Holnap 18.00-kor DAC-Senica a Slovnaft Cup elődöntőjében

|
| hé 6.4.2015, Nagy Krisztián

Már csak kétlépésnyire van a kupadöntő! Az elsőt kedden 18.00-tól tehetjük meg, amikor a Szenicét fogadjuk. A visszavágó két hét múlva lesz az erdőhátiak otthonában.

A Slovnaft Cup elődöntőjébe jutása során csapatunk három negyedik ligás és egy harmadik osztályban szereplő csapatot búcsúztatott, 2015. március 18-án pedig idegenben vettük sikerrel a kassai akadályt:

2. forduló: Demény (IV. liga) - DAC 0:3, gólszerzők: Nguekam, Tóth, Krišto

3. forduló: Mocsonok (IV. liga) - DAC 0:2, gólszerzők: Krišto, Tóth

4. forduló: Érsekújvár (III. liga) - DAC 1:3, gólszerzők: Brašeň, Jurčo, Sabler

Nyolcaddöntő: Rozsnyó (IV. liga) - DAC 0:2, gólszerzők: Ujlaky, Kwin

Negyeddöntő: Kassa - DAC 1:1, büntetőkkel 2:3, gólszerző: Ljubičić

Öt idegenben lejátszott találkozó után tehát végre hazai pályán is bemutatkozhatunk a 2014/15-ös kupaszezonban. Először és utoljára is, hiszen a kupadöntőt is már csak egy mérkőzésre játsszák, a finálét május 1-jén Poprádon rendezik.

A szenicei csapat eddig szintén csak idegenben szerepelt. Fokozatosan négy alacsonyabb osztályú ellenfelet búcsúztatott, a negyeddöntőben pedig Nagyszombatban tudott győzni:

2. forduló: Bős (III. liga) - Szenice 1:4, gólszerzők: Majtán (3), Paclík

3. forduló: Baník Horná Nitra (IV. liga) - Szenice 0:1, gólszerző: Pavlík

4. forduló: Újbánya (III. liga) - Szenice 0:2, gólszerzők: Kalabiška, Piroska

Nyolcaddöntő: Nádasfő (III. liga) - Szenice 1:4, gólszerzők: Piroska (11 m), Hlohovský, Kôňa, Kalabiška

Negyeddöntő: Nagyszombat - Szenice 1:2, gólszerzők: Majtán, Kosorin

Az idei szezonban már két bajnoki mérkőzést játszottunk a szeniceiek ellen. A Fortuna liga augusztusi 5. fordulójában Erdőháton 2:1-es vereséget szenvedtünk (gólszerzők: Piroska, Hlohovský - Jurčo), míg a november 1-jei ködös találkozón sikerült visszavágnunk - az akkori 3:0 alkalmával (gólszerzők: Pavlík öngól, Černák, Štepanovský) a szezon legnagyobb arányú győzelmét arattuk. Holnap tíz körömmel kapnánk az ilyen eredmény után! Legutoljára a 2012/13-as második ligás szezon során találkoztunk a szenicei csapattal a Szlovák Kupa keretein belül, akkor idegenben 1:7 arányú vereséget szenvedtünk.

A Szlovák Kupa - Slovnaft Cup 2014/2015-ös elődöntőjének programja:

2015. április 7., kedd, 18.00: DAC-Szenice

2015. április 8., szerda, 17.30: Trencsén-Besztercebánya

Visszavágók:

2015. április 21., kedd, 17.30: Szenice-DAC, Besztercebánya-Trencsén

A Slovnaft Cup elődöntőjének első mérkőzése, az FC DAC 1904-FK Senica összecsapás holnap 18 órától kezdődik, játékvezetők: Vlk - Benko, Petríček.

A belépőjegyek elővétele a mérkőzés napján, kedden 10.00-tól a jegypénztárak megnyitásáig (16.00) fog tartani a stadion éttermében, valamint a Turul bárban.