Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - Mosonmagyaróvár 2:1 (1:0)

Mérkőzés
| szo 25.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Kružliak és Dimun találataival nyertük a nyári felkészülés utolsó előtti mérkőzését. Mindhárom mai gól szöglet után esett.

Az NBIII nyugati csoportjának toronymagas győztese és a második liga következő idényének újonca volt ma a DAC ellenfele a nyári felkészülés harmadik mérkőzésén.

Csapatunk szerdától készül teljes létszámban, igaz, a sérültek listája továbbra is elég hosszú: Ricardo,Balić, Pinto, Bögi, Kalmár és Szendrei ma sem álltak Adrian Guľa rendelkezésére.

Vezetőedzőnk ma küldhette először harcba a válogatottból utolsóként visszatérő Davist, Blackmant és Krstovićot, a második játékrészben pedig Ciganiks is pályára lépett.

Épp Krstović került már a 3. percben a vendégvédelem mögé, ám az óvári kapus lábbal védeni tudott. Ami nem sikerült neki, az két perccel később összejött csapatkapitányunknak. Szánthó szöglete után Krstović kísérletét Heinrich még kiütötte, ám Kružliak kapáslövésénél már nem volt esélye – 1:0.

A 25. percben kényszerű cserét láttunk, Brahim Moumou egy szerencsétlen könyöklés és gyors ápolás után fájó arccal hagyta el a pályát, helyére Rymarenko érkezett. Mint utóbb kiderült, Moumou orrtörést szenvedett, de műtét nem szükséges.

A második játérész ötödik perce is hozott egy szöglet utáni gólt, ezúttal azonban a vendégek voltak eredményesek. Illés sarokrúgása jutott el a hosszúra, ahol D´Urso maradt üresen, aki laposan Trnovský hálójába lőtt – 1:1.

Ezt követően szinte végig az ellenfél térfelén zajlott a játék, és jöttek a helyzetek is. Veselovský, Rymarenko, majd az utolsó negyedórában Sharani többször is gólt szerezhetett volna. A győztes találat a 72. percben esett, és ezúttal is szögletből: Ciganiks ívelt, Dimun fejelt – 2:1.

Az első tétmérkőzésig már csak egy felkészülési találkozó vár a sárga-kékekre, az előző háromtól eltérően ezt már a MOL Arénában játsszuk. A szezon előtti főpróbán a Paks csapatát fogadjuk jövő csütörtökön, június 30-án, 17:30 órától.

DAC 1904 - MTE 1904 Credobus Mosonmagyaróvár 2:1 (1:0)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2022. június 25., szombat, 11:00 ó, változékony idő, +23°C
Góllövők: 5. Kružliak, 72. Dimun - 50. D´Urso
Játékvezető: Malárik - Straka, Lauer, 200 néző
DAC: Veszelinov (46. Trnovský) - Blackman (46. Andzouana), Kružliak (59. Brunetti), Muhamedbegovic (86. Marić-Bjekić), Davis (46. Ciganiks) - Veselovský (71. Ramadan), Njie (59. Nebyla) - Szánthó (46. Andrezinho), Balogh (59. Hahn), Moumou (25. Rymarenko, 71. Sharani) - Krstović (46. Dimun). Edző: Adrian Guľa.
Mosonmagyaróvár: Heinrich (46. Slakta) - Illés (64. Buglyó), Deák (46. Papp), Debreceni, Czingráber (46. Szabó) - Gáncs (46. Simita), Végh (46. D´Urso), Stoiacovici (46. Nagy K.) - Tóth (46. Nagy Z.), Boros (46. Hulicsár), Horváth (46. Szabó L.). Edző: Varga László.