Játszott a DAC: három gól és vastaps!

|
| szo 1.11.2014, Nagy Krisztián
'

A novemberi ködben kiváló teljesítményt nyújtott a DAC, az idény legmagasabb győzelmével véget vetett a Szenyice kilenc mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatának. A mi hálónk szintén kilenc bajnoki után maradt érintetlen.

Nagy elszántsággal léptünk pályára, már két perccel a kezdőrúgás után Straka kísérletezett, lövése azonban elkerülte a kaput. A 6. percben Mukendi szerzett labdát és Piroškát indította, lövését Pernecký kiütötte. Egy perc múlva Horváth szabadrúgását Saláta fejelte le Szarkának, lövését blokkolta a vendégvédelem. A 13. percben Ujlaky futott el a jobb szélen, Horváthoz ívelt, az ő gólba tartó fejesét Šulla reflexből védte. A huszadik perc környékén sűrűbbé vált a köd, a nézőtérről alig lehetett ellátni a pálya másik felére. A 23. percben Saláta ugrott fel Horváth szögletére, fejese épphogy elkerülte a kaput. Két perc múlva Mukendi indította Hlohovskýt, majd Kwin tisztázott a lövés pillanatában. Fél óra játék után Szarka kapáslövését védte a vendégkapus. A 33. percben Štepanovský ívelését Šulla Černák elé boxolta, fiatal csatárunk azonban a kapu fölé célzott. Három perccel az első félidő vége előtt megszereztük a vezetést: Turňa jobb oldali beadását Pavlík saját kapujába küldte - 1:0! A hosszabbítás perceiben Szarka indította Černákot, lövése után kirúgás következett. Pár másodperccel a vége előtt Pernecký védte Kóňa jó 20 méterről leadott löketét.

A második félidőre sem javultak a látási viszonyok, csapatunk viszont további támadásokkal veszélyeztetett. Az 51. percben Saláta fejesét követőn Šulla  vetődve mentett. Egy perccel később megdupláztuk előnyünket: Horváth hosszú előreívelése után Štepanovský hidegvérrel, remek mozdulattal Šulla kapujába lőtt - 2:0! Fel is zendült a „játszik a DAC“! A 64. perctől még nagyobb volt a különbség: a középpályán Chvátal vétette el a labdát, Černák szemfülesen lecsapott rá és egyedül törhetett kapura, félpályás sprintje után a bal alsó sarokba célzott - 3:0! Ezután sem álltunk le, a 74. percben Ujlaky lövésébe vetődött bele a vendégvédelem. A 83. percben Hlohovský próbálkozása nem jelentett nagyobb gondot Perneckýnek. Öt perc múlva Szarka indult meg a vendégek kapuja felé, de Pavlík az utolsó pillanatban tisztázott. A vége előtt az egész stadion felállva tapsolt a DAC-nak, megköszönve a nagyarányú győzelmet.

Hazai pályán hatodszorra sikerült legyőzni a Szenyicét, az öt korábbi egymás elleni bajnoki stadionunkban ugyanis vendéggyőzelemmel végződött. A mai remek teljesítményhez hozzájárultak szurkolóink is, akik megállás nélkül hajtották előre csapatunkat. Köszönet a bíztatásért, szép volt fiúk! Legközelebb jövő pénteken (november 7-én) Miaván vendégszerepel a DAC a Fortuna Liga 17. fordulójában, kezdés 18:30-kor.

Radványi Miklós, DAC: „Agresszíven játszottunk, láttam játékosaimon a győzni akarást, és még az ellenfél is besegített egy öngóllal. A körülmények mindkét csapatnak egyformák voltak. Köszönöm a fiúknak a nagy küzdelmet.“

Pavel Hapal, Szenyice: „A hazaiak jobban játszottak és küzdöttek. Kihasználták a hibáinkat, két gólt is összehoztunk nekik. A mérkőzésből sokat nem láttam, főleg a másik oldalra, olyan sűrű volt a köd.“