Atromitosz
3:2
(2:0)
Atromitosz - DAC 1904
UEFA Európa-liga 2019/20, 2. selejtezőkör - vi • csü 1.8.2019, 19:00 • Atromitos FC Stadium
Gólok: 23. Katranis 1:0 , 28. Manoussos 2:0 , 54. Ramirez Matheus 2:1 , 72. Kalmár 2:2 , 86. Risvanis 3:2
Játékvezető: Mohammed Al-Hakim (SWE) • Asszisztensek: Mehmet Culum (SWE), Fredrik Klyver (SWE) • Néző: 2450
90+7
Kiss Balázs köszöni figyelmüket, Athén búcsúzik.
90+7
Megpróbáltuk, az esélyünk is megvolt rá, de sajnos nem sikerült. Az Atromitosz utazhat Varsóba, nekünk pedig marad a bajnokság, és a Szlovák Kupa. Köszönjük, fiúk ezt a két kört is, jövőre visszatérünk!
90+7
Kalmár rúg egy kapufát szabadrúgásból az utolsó percben!
90+5
Két perc van még hátra a jelzett hosszabbításból. Elfogyott az erőnk.
90+3
Jedlička védi bravúrral Manoussos lövését, amelyet egy kontra után tudott elereszteni.
90+3
Veselovský veszélyes beadása nem talált embert.
90+1
Mi van itt a végén?! Hét perc lesz a hosszabbítás!
90+1
Vida Máté rúghatott volna gólt, Megyeri óriási bravúrt mutat be!
90
Kalmár Zsolti hálóba tartó labdáját fejelik ki a kapuból!
89
Lekontráznak a hazaiak, de Natsos fölé bombáz!
87
Manoussos fetreng egy sort a földön. Színészi teljesítményből jeles.
86
Csere a PAE APS Atromitos Athens-nél/nál: lemegy Umbides, bejön Natsos.
86
Vida Máté rúg oldalhálót!
85
Ramirezzel szemben a szabálytalanság. Ebből lehet valami!
84
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Taiwo (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
83
Kalmár lépett oda a kelleténél keményebben Umbidesnek, de lapot nem kapott a megmozdulásáért.
81
Görög játékost kell ápolni ismét, áll a játék, telik az idő, ami az Atromitosznak kedvez.
78
Vida Máté tisztázott, de nekünk megint két gólt kellene rúgnunk. Van rá 10 percünk.
77
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Blackman, bejön Divković.
77
GÓL! Egy szabadrúgás után Goutas megszerzi a hazaiak harmadik gólját is – 3:2
77
Az Atromitos gólt szerzett!
Gólszerző GOUTAS.
76
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kružliak (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
75
Negyed óra van hátra a meccsből! Kell rúgni még egy gólt! 2:0-r=ol sikerült felállnunk.
73
GÓÓÓL! Kalmár Zsolt berúgja a tizenegyest! Egy gólra vagyunk a továbbjutástól!
72
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
A büntetőt értékesítette KALMÁR ZSOLT..
71
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Katranis (PAE APS Atromitos Athens).
71
Tizenegyeshez jutunk Blackman buktatásáért!
70
Csere a PAE APS Atromitos Athens-nél/nál: lemegy Nsikulu, bejön Farlay.
69
Taiwo a kapu torkából nem tudta berúgni! Nagyon szép akció volt: Kalmár, Vida Krisz, majd Veselovský volt a labda útja, utóbbi adta be, de Taiwo milliméterekkel lemaradt!
67
Nagy helyzet az Atromitosz előtt! Blackman vágja ki Jedlička elől az utolsó pillanatban, de még ezzel sem múlt el a veszély, mert az akciót lövéssel fejezték be a görögök. Jedlička védett.
65
Blackman szabálytalankodik Nsikuluval szemben. Vigyázzunk ennél a beadásnál!
63
Közben eldőlt, hogy a párharc győztese Varsóban lép majd pályára jövő héten a Legia ellen. A lengyelek a finn Kuopio csapata ellen vívták ki a bejutást a harmadik selejtezőkörbe.
62
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Oravec, bejön Veselovský.
61
Hajrá, DAC! – hallatszott a vendégszektorból.
60
Ott vagyunk, ahol az elején: két gólt kell rúgnunk. Gyerünk, sárga-kékek!
59
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Koštrna (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
52
Koštrna próbálkozott, de másra ez sajnos nem volt jó, csak arra, hogy Megyeri Balázs felknalazza.
52
Az Atromitosznak sehová nem kell sietnie, mi vagyunk azok, akiknek három gólt kell rúgnunk a továbbjutáshoz.
50
Ronan végezte el a pontrúgást, a labda viszont mindenki feje mellett/felett elszállva hagyta el a pályát.
47
Charisist kell ápolni a pályán, most emiatt áll a játék, utána mi jöhetünk egy szabadrúgással.
46
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Čmelík, bejön Vida Kristopher.
46
45+2
45+1
Goutasnak köszönhetjük meg, hogy ezt mellé fejelte most a sarokról érkező beadás után.
45+1
Két perc a hosszabbítás.
45
Ronan lő laposan, ez legalább eltlálja Megyeri kapuját, de a magyar hálóőr is számított a labdára, és nem okozott neki gondot a hárítás.
44
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Manoussos (PAE APS Atromitos Athens).
43
Manoussos továbbítása után Vellios tette kapura, Oravec mellett. Jedličkának kellett védenie, hogy ne nyaljuk be a harmadik gombócot.
41
Taiwo vette át lesen állva Kalmár lapos labdáját.
41
Vellios próbálkozott ollózással Oravec mellett, de nem találta el a labdát.
39
Nagyon be vagyunk rezelve hátul, és ezt érzik a fehér mezesek is. Manoussos eresztett meg egy bombát, amely nem sokkal süvített el a bal kapufa mellett.
36
Ramirez bonyolítja túl! Kalmár mesés passzával támadhatta a kaput, a lövés helyett viszont a cselt választotta, és ez bizonyult rossz döntésnek. Eddig ebben a támadásban volt a legnagyobb veszély.
34
Ronan ezt nagyon elrontotta, most érezhetően meg vagyunk zavarodva. Jobban kezdtük megint a meccset, de szinte ugyanaz történik, mint egy hete. Hiába vagyunk játékban jobbak, a gólokat nem mi lőjük, hanem a hellének. Most háromra van szükség a továbbjutáshoz!
33
Blackman lerántásáért jár nekünk a pontrúgás.
29
Hosszabbítás ezen a meccsen már nem lesz. Közben egy hatalmas helyzetet ront el még az Atromitosz, majdnem megszerezték a harmadikat is. A bíró pedig ivószünetet rendel el.
28
GÓL! Hogy ez hogy lehetett, tizenegyes, nem tudjuk, de megadták, és belőtték, kettővel mennek a görögök.
28
A büntetőt értékesítette MANOUSSOS..
27
Tizenegyest rúghat az Atromitosz!
25
Nem így képzeltük el... Az első egészséges támadásból betaláltak a görögök. Három gól kell a továbbjutáshoz.
22
GÓL! Vezet a hazai csapat. Katranist nem tudtuk feltartóztatni, Kružliakot is megforgatta rendese, Jedlička pedig tehetetlen volt – 1:0
22
Gólszerző KATRANIS.
21
Koštrna kifejelte, de Kalmár passzát Ramirez nem tudta jól átvenni. No, mindegy, továbbra is nálunk a labda.
20
Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak. Ez jó egy beívelésre.
19
Kalmár Zsolt fejelhetett tisztán, de nem célzott jól! A kutyafáját!
19
Jön az újabb sarokrúgás.
17
Ronan ront el egy passzt a felállt hellén védelemmel szemben. Mi próbálunk irányítani, talán többet is van nálunk a labda, de helyzet még nem volt. Viszon most jön egy szöglet, Blackman lövése után.
15
Veszélyesen emellte Manoussos a kapu elé, de a magas labdára nem volt érkező társa, ez is Jedličkáé lett.
14
A mintegy 200 fős hazai tábor hangosan buzdít (elhallgattak egy minutumra a görög riporterek, ezért hallani), és azt is látjuk, hogy sikerült egy DAC-drapit is zsákmányolniuk, melyet fejjel-lefelé lógattak ki maguk elé a korlátra.
13
Čmelík beadása lesz Megyeri Balázsé.
11
A bal oldalon játszottunk, majd egy labdavesztés után Manoussos kontrázhatott, de segítsége nem lévén, maga fejezte be az akciót egy felejthető lövéssel, melyet könnyedén fogott Jedlička.
9
Oravec vágta ki a görög kapitány elől.
8
Az első három perc a miénk volt, most az athéniak aktívabbak.
7
Zavar a védelmünkben, de Koštrna tisztáz! Ha nem teszi, nagyon nagy bajba kerültünk volna.
5
Manoussos kísérlete szállt méterekkel a kapunk fölé.
4
Egy kis kulisszatitok: három görög rádióriporter közvetíti közvetlen mellőlünk a meccset egy zárt térben, ahol helyet kaptunk a sajtószektorban, így a szurkolást nem igazán lehet hallani, ellenben itt olyan a hangzavar, mint egy piacon.
3
Blackman sprintelt nagyot, hogy megakadályozza Nsikulu beadását, és ez sikerült is neki.
2
Ronan Kalmárt kereste, de volt olyan görög, aki magasabbra ugortt nála.
2
Taiwo harcol ki egy szögletet, lássuk!
1
Két góllal kell győznünk! Hajrá, DAC!
1
Érkezik a pályára a két csapat. A görögöket csapatkapitányuk, Umbides vezette fel, ők ma fehér mezben játszanak. A DAC Kalmár Zsolt vezényletével száll harcba, mi a szokásos sárga-kék szerelésben játszunk!
A csapattal utazó szurkolóink jegye a főtribünre szól, ők mintegy 40-en lehetnek. A vendégszektorban is nagyjából ennyi a sárga-kék mezes. A hazai szektorok sem teltek még meg.
Yannisz Anasztasziou ugyanazt a kezdőt állította fel a meccsre, mint egy héttel korábban, Dunaszerdahelyen.
Egyelőre még csak 13 vendégrukkert számolunk a számukra fenntartott szektorban, de információink szerint ennél jóval többen lesznek majd.
Íme a kezdőcsapatunk:

Jedlička – Blackman, Oravec, Kružliak, Koštrna – Vida Máté – Ronan, Kalmár – Taiwo, Ramirez, Čmelík
Legalább két gólt rúgni, és továbbjutni! Bízni és győzni! – ez mai meccs jelmodata. Mi már itt vagyunk a stadionban, és ha az internetkapcsolat sem mondja be az unalmast, akkor a találkozó minden fontos részletéről beszámolunk olvasóinknak. Még egy óra van hátra a kezdésig.
Az onlive közvetítés kommentátora: Kiss Balázs
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 – kor kezdődik.