FTC Fülek
5:611-es
(0:0)
FTC Fülek - DAC 1904
Szlovák Kupa - Slovnaft Cup, 3.forduló • ke 17.9.2019, 16:00 • Štadión FTC Fižakovo
Játékvezető: Marek Mastiš • Asszisztensek: Ján Pozor, TomᚠRalbovský • Néző: 2075
89
Óriási tömörülés majd rugdosódás az ötösön Páriš kapuja előtt, de a gól ezúttal is elmarad!
86
Lent marad a földön az egyik füleki játékos a tizenhatos vonala mellett, Mastiš játékvezető ellenünk fújt.
85
2075 a nézőszám! Ez igen, köszönjük, Fülekváros!
82
Érezhetően felpörgettük a játékot a hajrára. Úgy látszik, leesett a fiúknak, hogy nem akarnak túlórázni a büntetőrúgások miatt.
81
Davis megintcsak veszélyesen tette a kapu elé, de csak szögletig jutottunk. Az onnan érkező beadás is izgalmas volt, de mindenki előtt elment a labda, a gólt érően érhetett volna hozzá.
79
Davis újabb veszélyes beadása köt ki Páriš kezében.
77
Ha nem találunk be a hátralévő negyedórában, akkor tizenegyesek következnek!
76
Davis máris gólpasszt adhatott volna, ha Taiwo nem fejeli fölé a fejére tett labdát. Az állás továbbra is 0:0.
75
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Šimčák, bejön Davis.
73
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Divković, bejön Vida Kristopher.
72
Taiwo csúszik el a lövés pillanatában. Páriš könnyen kaparintja meg a labdát.
69
Betalál a Fülek, de a játékvezető les miatt érvényteleníti a találatot. Még ezelőtt a hazai szurkolók beizzítottak egy füstbombát. Kicsit büdös, de túléljük. Csak rúgjunk már egy gólt!
69
Blackmannek kell szögleltre mentenie, hogy ne legyen baj.
67
Csak röviden: Divković, les. Ez volt az első leshelyzetünk a meccsen.
65
Kezdik elveszíteni erejüket a fülekiek, muszáj lesz góllá váltanunk fizikai fölényünket.
65
Helyzet!
Fábry pontrúgásból beküldött labdáját Oravec két méterről a gólvonaltól melléküldte! Nehezebb volt kihagyni, mint berúgni.
62
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Čmelík, bejön Ramirez.
61
Egy órányi játék után még nem volt csere.
59
Fábry szöglete után Beskorovainyi fejese száll magasan a kapu fölé.
59
A Slovnaft Cup szabályai szerint egészen a negyeddöntőig egy győztes találkozóra játszanak. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyenesen tizenegyespárbaj következik.
56
A Fülek az 1. fordulóban az 5. ligás FK Feled otthonában aratott 5:1-es sikert, míg a 2. fordulóban a negyedik vonalbeli Tótgyarmatot verte 3:0-ra idegenben. Hét forduló után a III. liga Közép csoportjának a negyedik helyén áll a FTC.
53
A hátralévő időben a hazai csapatot fogja segíteni a szél. A Nap is Jedlička szemébe süt most.
52
Egész ügyes helyzetszövögetést láthattunk a fülekiektől, melynek végén Jass rontotta el a labdakezelést.
50
Szabadrúgás után szöglet. Mindkettőt Fábry végezte el. A pontrúgás után pedig Oravec küldte kapu mellé a labdát.
47
Divković rúghatott volna gólt! De olyan rosszul találta el a labdát, hogy gondolkoztunk róla, egyáltalán leírjuk-e ezt a lehetőséget.
46
Egy veszéllyes szabadrúgással indult a második játékrész: Püšpöky szabadrúgása után Jedličkának kellett kiboxolnia a labdát.
46
45
44
Nem cifrázzák túl a védők: ha veszélyes a szitu, jó messzire elrúgják onnan.
42
A hazaiak csapatkapitánya, Urbančok futott lesre, miután nagyon szépen kihozták a labdát a fülekiek. Köböl lefordulós cselénél mindenki tapsolt a lelátón.
40
A 40. percben Stniša távoli lökete száll a léc fölé, a másik oldalon Čmelík próbálkozott még ugyanabban a percben, hasonló eredménnyel.
38
Fábry kanyarintotta kapura a labdát pontrúgásból, Párišnak kellett öklöznie.
37
"Az ehhez hasonló összecsapások Dávid és Góliát csatájára emlékeztetnek" – nyilatkozta Peter Hyballa a meccs előtt. De azt nem mondta, hogy a 37. percben sem lesz még kapura rúgásunk.
30
Čmelík és Šimčák kényszerítőzésénél is láttunk már izgalmasabb jelenetet focimeccsen. Nem is lett utána helyzet. Ennél többre lesz szükség a gólhoz.
28
Meddő próbálkozásaink voltak csupán, a lehengerlő támadásokkal továbbra is adósak a fiúk.
27
Támadószabálytalanságot fújt a bíró. Jedlička végezte el a megítélt szabadrúgást.
24
Lesen inti le a partjelző a meginduló fülekit. Nagy fütty a taccsbíró jutalma.
22
Fölényben focizunk, igyekszünk gyors passzokkal feltörni a füleki védelmet, de ez a helyzetek számában sajnos még nem mutatkozott meg. Fábry sarokrúgását most Taiwo próbálta fejjel a hálóba juttatni – sikertelenül.
19
Fábry szabadrúgását Marcel Jass fejelte ki.
16
A délelőtt tartott sorsoláson kiderült, hogy a mai párharc győztesének ellenfele az ötödik ligás Radimov csapata lesz a Slovnaft Cup következő fordulójában.
13
Šimčáknak kellett tisztáznia a csatár elől, a bíró viszont közben már leshelyzet miatt a sípjába fújt.
12
Fábry és Divković tologatta a labdát előbbre a bal szélen, a vége azonban csak kirúgás lett.
10
Először jut el a büntetőterületünkig az ellenfél. Az első szögletüket azonban finoman szólva is elbaltázták.
7
Fábry szabadrúgása után nagy tömörülés alakult ki Páriš kapuja előtt, melynek végén Kružliak próbálkozott egy átlövéssel, de csak Jankovičot találta fejbe.