0:2
(0:0)
DAC 1904
Spartak Nagyszombat - DAC 1904
Fortuna Liga 2019/20, rájátszás, 2.forduló • va 21.6.2020, 20:00 • City Aréna - Štadión Antona Malatinského Trnava
Vége!
Glova háromszor a sípjába fúj, mi pedig elhozzuk a három pontot Nagyszombatból! Nincs megállás: szerdán kupavisszavágó Rózsahegyen, jövő héten pedig a friss bajnok Slovant látjuk vendégül a MOL Arénában.
90
Njie személyében fiatal újoncot avatunk. Közben jelzik, hogy 2 perc lesz a plusz idő.
89
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Ramirez, bejön Njie.
88
Két perccel a rendes játékidő vége előtt elmondhatjuk, hogy teljesen megérdemelten fogjuk megnyerni a mai meccset. Az összjátékot nézve jobbak voltunk a Spartaknál.
86
Több mint egy percig járattuk a labdát körbe-körbe, majd Sharani érintését követően hagyta el a játékteret.
84
Kalmár nagy lövése!
Blić találta meg őt egy átadással, amelyet kapura küldött, de Rusov rajta volt. Az ellenfélnek már nem sok ereje maradt a meccs hajrájára. Most kéne nekik még bevinni a kegyelemdöfést.
82
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kružliak (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
81
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál: lemegy Gamboš, bejön Burian.
80
Meggyőzőnek tűnik a kétgólos vezetés ez ellen a Spartak ellen. Felszabadultan játszunk, nincs mire rágörcsölnünk.
78
Ramirez nyúl alá csúnyán a labdának, és emeli méterekkel a kapu fölé.
77
A mai nézőszám: 285
76
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Divković, bejön Sharani.
74
Növeljük az előnyt!
Divković szépen tisztára játszotta magát, majd a kapval szemben álló Balićhoz passzolt az ötös vonalán, aki Izuchukwunak ötényt adva gurított Rusov mellett a kapuba – 0:2
74
A FC Spartak Trnava csapata gólt szerzett!
Gólszerző BALIĆ.
73
Bamidele színlel szabálytalanságot a mi tizenhatosunkban, de ezért sem jár büntető.
72
Fábry nem cifrázta túl és egy távolról, laposan bökte rá a labdát, de nem vitt bele elég erőt ahhoz, hogy zavarba hozza velel a haziak kapusát.
71
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál: lemegy Yao, bejön Sekera.
70
Jedlička húz magához egy senkinek sem jó magas labdát.
66
Megszerezzük a vezetést!
Kalmár vitte be a büntetőterületre a labdát, majd a mellette álló Ramirezhez passzolt, aki higgadt maradt, megnézte magának a kaput, majd a védőket és Rusovot is leültetve lött a háló közepébe – 0:1
66
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző RAMIREZ.
66
Blackman találja el a felsőlecet!
63
Davis magas centere volt rövid Divković számára. Rusov magasra ugorva lehúzta a beívelést.
62
Divković ezúttal Tešija és Moenza között alakított ki magának lövőhelyzetet, és kapura is tette a labdát, melynek Rusov állta útját.
60
Még Kalmár sárgája előtt történt, hogy Divković elesett a tizenhatosban, miután Turňával összeért a felsőtestük, de Glova játékvezetö néma síppal továbbot intett.
60
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kalmár (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
56
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál: lemegy Cabral, bejön Vukojevic.
54
Tešija lö kicsivel a kapunk fölé, míg a társai egy kétes szituáció miatt reklamáltak a játékvezetőnél.
51
Lesgólt lő a Spartak!
Yao ahelyett, hogy maga lőtt volna kapura, a passzt választotta, de Bamidele lesen állt, így a hálóba küldött labdáját nem ítélte gólnak a bíró.
47
Balić hatalmas labdát küld fölé!
Blackmant harciasságát illeti dicséret, beadását Balić a kapu fölé durrantotta. Nagy helyzet volt!
47
Schäfer egy első félidöben elszenvedett sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot.
46
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Schäfer, bejön Fábry.
Újabb helyzet!
Ezúttal Ramirez elött. Szépen kijátszottunk egy akciót, és egyre jobban szorítottuk a piros-fekete védőket saját kapujuk elé. A támadást Ramirez fejezte be egy lövéssel, amelybe még beleért az egyik nagyszombati védő.
42
Davis baloldali beadásai eddig valahogy nem az igaziak...
41
Balić adta Divković háta mögé a labdát egy ígéretesnek tűnő támadás elején.
39
Játékbán már a Nagyszombat fölé emelkedünk, de nagyon figyelni kell a veszélyes kontráikra. És több koncentrációra van szükség a befejezéseknél. Davis lábáról csúszik le éppen a labda egy beadásnál.
35
Divković kínlja meg Rusovot egy csípös lövéssel, melyet csak nyújtózkodva tud a felső léc felé tolni. Divković nagy lövökedvvel játszik ezen a meccsen is. Aki elfelejtette volna: egy hete a Nagymihály ellen mesterhármast rúgott.
35
Sok a pontatlanság most a középpályán mindkét oldalon.
32
Marco Rossinak egyszer sem sikerült győznie a City Arénában. Peter Hyballának ez egy alkalommal összejött. Helder Cristovao mielőtt eljutott volna Nagyszombatba, menesztették. Bő egy óra múlva pedig már azt is tudni fogjuk, Bernd Storcknak hogy sikerül a debüt az ősi rivális otthonában.
30
Divković a második vonalból érkezve tüzelt. Ramirez készítette le neki lövésre a labdát, de beleért még egy hazai láb, ezért csak szögletig jutottunk.
29
Mindkét oldalon volt már 2-3 tiszta helyzet a gólszerzésre.
27
Gamboš kapuba tartó lövését fogja Jedlička!
Ez volt a harmadik alkalom a meccsen, hogy gólba tartó labdát hárított Jedla!
26
Ismét szépen kombinált Kalmár és Divković, de megint a befejezésbe, az utolsó taktusba csúszott hiba, így nem jutottunk el a lövésig.
24
Ramirez gurítását a gólvonalról vágja ki Tzandaris!
Balić tolta meg hosszan a labdát, amellyel azonnal megiramodott Ramirez. A kifutó Rusovon áthámozta magát, de ezzel elkésett egy ütemet, és már csak elég kiszorított helyzetböl tudta a kapu felé irányítani a labdát, melynek végül Tzandaris állta útját.
22
Jeleztük a Nagyszombatnak, hogy nem csak azért futkározunk a pályán, hogy ne fázzunk az őszies nyári estében.
19
Divković lövése süvít el a nagyszombati kapu mellett kicsivel. Ez az, fiúk, ezt kell játszani!
18
Mi az hogy nem?! Dehogynem! Épp most!
Divković szerezhette volna meg a vezetést. Kalmár indított egy támadást a pálya közepéről. Davishez passzolt, aki a középen álló Divkovićot választotta a passzal, de Rusov a lövésnél nagyot védett. A kipattanót Kalmár már nem tudta a kapuba kotorni.
18
Kicsivel több mint negyedórányi játék után két nagyszombati lehetőséget jegyezhetünk. Sajnos mi még nem tudtuk megdolgoztatni a hazai hálóőrt, Rusovot.
17
Megpróbáljuk megtartani a labdát, és ha nem megy előre, akkor inkább csinálunk egy biztonsági passzt hátrafelé.
15
Tzandaris apró szabálytalansága Kalmár ellen nagy felháborodást vált ki a hazai kispadon. Ha Glova játékvezető nem fújt volna a sípjába, komoly emberelőnybe került volna a Nagyszombat.
13
Nemigazán vált be Divkovic és Schäfer szögletkombinációja. Egykori játékosunk, Turňa keltett zavart kettejük közt még azelőtt, hogy a labdát a tizenhatosba ívelhették volna.
12
A pályán lévő 22 játékos közül mindössze hat a szlovák nemzetiségű.
11
Blackman próbálkozott egy erőtlen lövéssel, amely nem találta el a kaput.
8
Jedličkának másodszor is védenie kell a mérközésen. Elég nagy zavar támadt a védelmünkben, melyet nem tudott kihasználni a hazai csatársor, de intő jel lehet a későbbiekre nézve.
7
Lest fúj az első számú partjelző. Ezúttal minket érint hátrányosan az ítélet.
5
Elég hűvos van a nagyszombati City Arénában. Bernd Storck is télikabátban igazgatja a srácokat a kispad előtt állva.
2
A jubiláns első védése!
Davis végzett el egy szögletet, amelyből a Nagyszombat jött ki győztesen, és egy gyors kontra után máris megszerezhették volna a vezetést, de Jedlička remek ütemben futott ki a kapujából, és fogta a labdát.
1
A mérkőzés elkezdődött.
-1
Piros-fekete csíkos mezben megérkezett a hazai csapat is. Pillanatokon belül kezdünk.
Hajrá, DAC!
-2
Martin Jedličkának ez lesz az 50. mérközése a Fortuna Ligában. Gratulálunk, Jedla! Jó lenne kapott gól nélkül ünnepelni.
-4
Négy perc van még hátra a kezdésig. Elég szomorú látvány ilyen üresen látni egy ekkora stadiont. Közben a mieink már kijöttek a kabinból. A hagyományos klubszínekben, sárga-kékben játszunk.
-8
Sajnos ezen a találkozón sem lehet még jelen 500 főnél több a stadionban. Ez egyben azt is jelenti, hogy ma a vendégszektor is üresen tátong a City Arénában.
-12
A győzelem esetén véglegessé válna, hogy idén is dobogós helyen zárjuk a bajnokságot, ami azt jelentené, hogy zsinórban harmadszor indulhatnánk az Európa Ligában. Ez pedig átírná a klubtörténelmet, ugyanis a DAC egymást követő három évben még sohasem szerepelt az európai kupasorozatokban.
-14
A Nagyszombat így kezdi a mai játékot:
Rusov – Turňa, Anthony, Moenza – Tzandaris – Cabral, Gamboš, Tešija, Yao – Yusuf, Sobczyk

cserék:
Kamenár, Horvát, Vukojevic, Burian, Kalu, Sekera, Benovič
-15
A 61. kerületi rangadón ebben az összeállításban küldi a pályára a játékosokat Bernd Storck:
Jedlička – Blackman, Bednár, Kružliak, Davis – Schäfer, Vida M., Kalmár, Balić – Ramirez, Divković

cseréink:
Száraz, Šimčák, Malý, Fábry, Njie, Sharani
-60
Tartsanak velünk, és nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem. Köszönti Önöket a kommentátor: