(3:0)
Szered
DAC 1904 - Szered
Fortuna Liga 2020/21, 1.forduló • va 9.8.2020, 18:00 • MOL Aréna
Gólok: 8. Ramirez Matheus 1:0 , 12. Balić 2:0 , 13. Divković 3:0 , 60. Davis 4:0 , 63. Kalmár 5:0 , 92. Balić 6:0
Játékvezető: Peter Krážovič • Asszisztensek: Milan Štrbo, Martin Vitko • Néző: 5450
93
Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!
90+3
A játékvezető pedig nem húzza tovább, minek is tenné, és lefújja a találkozót. Brilliáns antré az új szezonban. Ez valóban szép volt, fiúk!
90+3
Balić belőtte a hatodikat! A nyár egyik legszebb estéje a mai Dunaszerdahelyen!
90+2
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző BALIĆ.
90
Két perc hosszabbítás következik.
90
Álljatok fel! – jön az ukáz a B-középtől a többieknek.
88
Sharani, dárga Sharani az ilyet nem illik kihagyni! Mindenkit becsapott, a kapust elküldte gyufáért, majd mellé gurított. Hihetetlen.
87
A vége már csak könnyű levezetés a részünkről, de ha mégis sikerülne találnánk egy apró gólocskát, egy kicsi kis hatodikat, akkor egyedül állnánk a tabella élén.
86
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Kalmár, bejön Bednár.
85
Ez a támadást is milyen szép volt! Gyors, átgondolt, csak a kapus nem kellett volna oda a végére. Mendez bomájába tudta beletenni a kezét úgy, hogy ne legyen meg a hatodik gólunk.
81
Csere a ŠKF Sereď-nél/nál: lemegy Duranski, bejön Potoma.
80
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Ramirez, bejön Sharani.
78
Mendez hagyja ki! Elügyetlenkedte a ziccert, pedig olyan szép volt!
Az ellentámadás után Iván tette kapura, de Jedlička fogta a lövést.
76
Blackman etetett meg két vendéget, pedig ilyen melegben nem lehettel túlságosan éhesek. Mégis bekajálták szélsőnk cseleit, aki ezen felbátorodva egészen a kapuig vitte az akció, és még egy kényszerítő is belefért neki, mielőtt Ramireznek továbbította volna a labdát. Ő viszont nem tudta megszerezni a hatodik gólt, mert épp Kanuric kezébe helyezett.
73
Duranski lövésénél védett hatalmasat Jedlička!
72
Michalík fejeli fölé a szögletet a vendégeknél.
69
Hármas cserét hajtott végre Bernd Storck.
68
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Davis, bejön Mendez.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Divković, bejön Andzouana.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Friede, bejön Fábry.
67
Kalmár sodródott ki túlságosan, így már csak a kapu fölé tudta helyezni a centerbe kapott labdát.
66
5450 a mai nézőszám!
66
Csere a ŠKF Sereď-nél/nál: lemegy Jarović, bejön Jureškin.
63
Csak piszkálni kellett őket, csak egy kicsit noszogatni, és máris ott van!
Ramirez szélről betett labdája találta meg Kalmár Zsoltit – 5:0
63
Gólszerző KALMÁR.
60
Micsoda gól, micsoda precízen kijátszott támadás!
Davis indította az akciót, majd jött az egyérintős mesejáték, Baliccsal, Ramirezzel, végül a befejezés az egész elndítójától, Davistől – 4:0
60
Gólszerző DAVIS.
59
Lehet, hogy nem is kellett volna rögtön az elején ellőni a puskaport, hogy maradjon egy kis izgalom a második félidőre is?
55
Első szögletünket végezhettük el, amely után Schäfer tüzelt messziről, eredménytelenül. A labda két-három méterrel szállt fölé.
50
Nem talál be a Szered! Kalmár gyenge szabadja után lekontráztak bennünket a vendégek. Iván Alex szerezhetett volna gólt, de Jedlička tette a dolgát.
49
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Michalík (ŠKF Sereď).
47
Kalmár kínálta meg pontrúgásból a hazai kapust. Olyan szögből végezte el a szabadot, mint a Marseille ellen a felkészülés során, de Kanuric nem hagyta becsapni magát.
46
Csere a ŠKF Sereď-nél/nál: lemegy Slaninka, bejön Pankaričan.
Csere a ŠKF Sereď-nél/nál: lemegy Tatranský, bejön Šumský.
Csere a ŠKF Sereď-nél/nál: lemegy Mészáros, bejön Michalík.
46
Elkezdődött a második félidő.
46
Befejeződött az első félidő.
45+1
Szép akciót fejezett be lövéssel Divkovic, melyet csak kiütni tudott a vendégek kapusa, de másodjára már megkaparintotta a labdát.
45
Egy perc hosszabbítás következik.
44
Ebből is be kellett volna találni: háromszor is lövőhelyzetet alakítottunk ki, de mind visszapattant a blokkoló szeredi játékosokról.
43
Blackman távoli bombája igazából a nézőkre volt veszélyes.
42
Hasonló kontra mint két perccel korábban, de ezúttal Ramirezt is bevonták a játékba. Ő pedig a második vonalban érkező Schäfer elé tálalt. András lövése viszont elkerülte a Kanuric kapuját, pedig ebben a támadásban benne volt a gól.
40
Milyen szép kontra volt! Ez végre felébressztette a lankadó közönséget, de Divkovic és Kalmár nem voltak elég precízek ahhoz, hogy meglegyen a negyedik találatunk.
38
Rövidpasszos játékkal tartjuk a labdát, de nem kerülünk lövőhelyzetbe.
35
Ismét a vendégek kerültek helyzetbe. A bal oldalon szövögették a támadást, és addig addig szövögették, míg Iván Alexnak elsült a bal lába, kapásból. Ez lehetett az oka, hogy nem tudta kellően leszorítani a labdát.
33
Na, ez most szép volt! Divkovic kergette az őrületbe a védőket a cseleivel, de a végső passznál ő maga hibázott, és nem talált embert.
32
Azért nem lenne jó, unalomba fulladna a meccs...
30
Az első negyed óra után a másodikat lazábbra vették a fiúk. Jó, mondjuk vezetünk 3:0-ra :)
29
Szellős maradt a védelmünk, amit Iván Alex használt ki egy lövésre. Nem vitt azonban elég erőt bele, így Jedličkának különösebb megerőltetés nélkül sikerült megkaparintania a labdát.
26
Ivószünetet rendelt el Krážovič játékvezető.
24
Nem is lehet lazsálni csak úgy!
Mészáros Bandi célozta meg Jedlička kapuját, de Jedla rajta volt az egyébként a hálóba tartó labdán. Fogni azonban nem tudta, csa kiütni, az ismétlésből pedig ismét gólhelyzet alakult ki: Jarovic fejelt, Kružliaknak pedig a gólvonalról kellett mentenie – szintén fejjel. Ez szépítési lehetőség volt a vendégcsapat előtt.
22
Mintha szusszannánk egyet egy újabb rohamra. Percek óta unalmas passzolgatással altatjuk a szeredieket. A tili-tolinak Ramirez apró szabálytalansága vet véget.
19
Már a "Játszik a DAC!" – buzdítás is felhangzott mindössze 16 percnyi játék után.
15
Ez hihetetlen! 13 perc alatt lőttünk 3 gólt!
A másodiknál Kalmár tette be a 16-osba a labdát, de egy védőröl épp a teljesen üresen hagyott Balic elé pattant. Még igazítania is tudott rajta egyet, mielőtt elsült a bal lába – 2:0
A harmadiknál pedig csak ámultunk: Davis saját térfélről ugratta ki a leshatáron cirkáló Divkovićot, aki nem hibázott – 3:0
13
Gólszerző DIVKOVIĆ.
12
8
Ramirez gyönyörű fejes góllal megszerzi a szezon első sárga-kék találatát – 1:0. Kalmár találta meg őt a labdával.
8
Gólszerző RAMIREZ.
7
Balic labdájának igazán szeme volt! Gyönyörűen emelte az üres területre nagyjából 20 méterről, de az érkező Divkovic hiába mutatott be egy akrobata mozdulatot, már nem tudta elérni a passzt.
5
Itt az első lehetőség-féleség: Blackman találta meg egy íveléssel Kalmár fejét, de Zsoltinak már nem sikerült a kapu felé irányítani a labdát, csak fölé. Pedig senki nem fogta őt a szerediek közül.
4
Davis szerelte tisztán a 16-osban a dunaszerdahelyi származású Iván Alexet.
2
Blackman szaporázta a szélen, de még mielőtt berobbanhatott volna, elkaszálták.
1
A mérkőzés elkezdődött.
-1
A csapatok már a pályán. Az ellenfél fehér szerelésben, mi sárga-kékben.
-10
A szokásos meccs előtti rituálék – névsorolvasási-show, Nélküled-éneklés – már megvolt, hamarosan felcsendül a magyar himnusz, és kezdődik a szezon első meccse.