Spartak Nagyszombat
DAC 1904 - FC Spartak Nagyszombat
Niké Liga, rájátszás, 9.forduló • va 12.5.2024, 17:30 • MOL Aréna
Gólok: 52. Yapi 1:0
Játékvezető: Erik Gemzický • Asszisztensek: Daniel Poláček, Adam Jekkel • Néző: 8760
90+5
Itt a vége! Itthon marad a három pont! Az utolsó fordulóban dől majd el, hogy ott leszünk-e az EKL-ban! Ez volt a szezon utolsó hazai mérkőzése. Mindent bele fiúk az utolsó fordulóban is! Hajrá DAC!
90+2
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Popović).
90+2
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Trusa, bejön Goure.
90+1
Trusát viszik földre, utána egy kis kakaskodás alakul ki a pályán.
90
Zeljković próbálkozik, blokkoljuk a lövését. 5 perc hosszabbítás jön még, mutatja a negyedik bíró. Elképesztő a hangulat! De hát így van ez, ha az EKL-ért megy a harc a két csapat között.
89
Ordító lehetőséget hagy ki a Spartak! Brunetti a gólvonalról ment! Közben talpon a MOL Aréna, és mindenki állva tapsol, buzdít a mérkőzés utolsó percében.
87
Veszélyes fejes a vendégektől, de mellé megy!
85
Fütyül a közönség, mert Gemzický játékvezető sajátosan értelmezi a futball egyetemes szabályait. Trusát szerintünk szabálytalanul szerelték a 16-os vonalán, de a báró továbbot intett.
81
Két-két cseréje még mindkét csapatnak van. Kezdődik a hajrá, nyomjuk meg, fiúk! Hajrá DAC!
80
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál:
lemegy Štefánik, bejön Poznar.
78
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Štetina).
77
Csinger esik-kel, csak hogy megszerezze a labdát. Nagyot játszik ma is a magyar srác.
76
A nagyszombati Štefánik lábáról lecsúszik a labda egy jobboldali beadás során, ezért kap tapsot a MOL Aréna hazai közönségétől.
72
Munoz mester az oldalvonal mellett magyaráz Andzouanának, amíg Popović elvégez egy kirúgást. Közben Dimun marad lent a földön, de szerencsére nem sokáig, és folytatni tudja a játékot.
71
lemegy Procházka, bejön Bainović.
68
Trusa harcolja ki a szögletet. Vitális elvégzi, csak nincs, aki a kapuba rúgja.
66
8760 néző tekinti meg a helyszínen a mai mérkőzést!
65
lemegy Herc, bejön Kharatin.

lemegy Šulek, bejön Ofori.
63
Nagyon nyom a vendégcsapat, de álljuk a sarat. Közben Herc szorul ápolásra.
60
Popović öleli szorosan magához Procházka lövését.
59
Fél óra van még hátra a rangadóból, amely igazából most kezd még csak izhalmassá válni. Mindent bele, sárga-kék srácok!
58
Yapi első golját szerezte sárga-kék szerelésben.
54
A VAR még vizsgálja az esetet, de ezt nem lehetett nem megadni. Vezetünk! Gyerünk, fiúk!
52
Megvan a vezetés! Vitális passzol Dimunnak, majd ő továbbít az üresen hagyott Yapi elé, aki egy remekül eltalált labdával vezetéshez juttatja a csapatot – 1:0
52
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző YAPI.
51
Šulek mintegy 17 méterről próbálkozik a gólszerzéssel, de külsővel találja el a labdát, Popovićnak így egyáltalán nem kell beavatkoznia.
44
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Zeljković).
42
Egy bírói ítélet borzolja a közönség kedélyeit. A szurkolók verbálisan rendezik le egymás közt az esetet. A játék közben nem folyamatos.
38
Andzouanának lépnek oda, és Gemzický is nagyon jól tudja, hogy ezt nem lehet nem lefújni. Vitális íveli kapu elé a labdát. Veszélyes is a center, de a partjelző közben lest int.
36
"Mindent bele!" – zúgja közben a dunaszerdahelyi B-közép. Gyerünk, fiúk! Európa a tét!
35
Mikovič fut be egy első ránézésre hosszúnak tűnő átadást. A beadásába viszont már beleér Andzouana. A szögletből nem jut el helyzetig az ellenfél.
31
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Kacharaba).
30
Kacharaba rúg össze a nagyszombati Paurral. Utóbbi szorul ápolásra, sőt az sem kizárt, hogy le kell cserélni a támadót.
28
Minden labdáért kemény küzdelem zajlik, de egy ekkora téttel bíró meccsen ez volt a várható. A kapusoknak eddig nem sok dolga akadt, a mérkőzés viszont így is lüktető, és nekehezen lehet e percben elképzelni, hogy ne szülessen gól.
24
Sárga lapot ad Gemzický játékvezető valakinek a nagyszombati kispadon.
22
A Spartak-szurkolókat inti rendre a MOL Aréna hangosbemondója, hogy hagyják abba a magyarszidást. Nem való az focimeccsre.
19
Šulek tűzi rá életveszélyesen. Épp, hogy elmegy a kapu fölött a lökete. Ez egy nagyon veszélyes nagyszombati próbálkozás volt.
19
Vitális a hosszúra kanyarít, de ott senki nem várja a labdát.
17
Štetina taszít egy nagyot Konén a pálya közepén. Gyorsan elvégezzük a szábadot, amely után kiharcolunk egy szögletet, immár a másodikat.
15
Kacharaba ad egy 30 méteres passzt Andzouanának, aki precízen leveszi, majd a hosszú oldalon érkező Konét keresi. Még az utolsó passz is jó, de Koné fejese végül kapu fölé száll. Szép akció volt!
13
Nagyszombati lábakon táncol a labda, körbeadogatják egymás közt, de lövéssel egyelőre nem próbálkoznak Michal Gašparík fiai.
9
Itt az első nagy lehetőség! Szöglet után Brunetti fejel kapura. Sajnos Takáč jó helyen várja a labdát.
8
Fölé lövi a szabadot a Spartak.
7
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Vitális).
7
Most épp Vitális szabálytalankodik. Nagyjából a pálya ugyanazon pontján, mint az előbb vele szemben, csak az ellenkező oldalon. Popović sorfalat állít.
6
Vitálissal szemben követnek el szabálytalanságot a vendégek, a pontrúgást maga a sértett passzolja le Hercnek, de ez a kombináció most nem jár sikerrel.
5
Támadó felfogásban kezdjük a meccset, az utóbbi két meccsen eredményes Trusa harcol keményen elől.
3
Igazi derbi-hangulat uralja a MOL Arénát. A mieink egy piros-fekete patkányt a karmai közt tartó sárga-kék sast ábrázoló molinóval üdvözölték ez ellenfél szurkolóit.
1
A mérkőzés elkezdődött.
Piros-feketében a vendégek, sárga szerelésben a DAC. Kezdődik a 77. kerületi rangadó!
A szurkolótáborunk már melegít a mérkőzésre, a vendégszektor is lassan megtelik a nagyszombati drukkerekkel.
Tartsanak velünk az előttünk álló 90 perc során, és garantáltan nem maradnak le a kerületi rangadó egyetlen fontos pillanatáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.